Yazı Detayı
23 Aralık 2018 - Pazar 16:35
 
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

Siyaset insanı bozar mı?
Yâda Politika insanı bozar mı? soruları hep sorula sorula geldi günümüze kadar.
İnsanı bozmayan siyaset yapmaktır. Yandaş olmak ise insanı elbette bozar. İnsanı bozmayan adaletli şekilde taraf olmaktır kanaatimce.   
 Bizim insanımız ne çektiyse bugüne kadar politikayı imtiyaz, ego, gelir kapısı olarak gören adamlardan çok çekti. Maalesef siyasi partilerimiz de bu adamlara durmaksızın çanak tuttu, kapılarını hep bu insanlara açık tuttu.
Ünlü diye vekil yapılan sporcu ya da oyunculardan 'bunun oyu çoktur' diye meclise sokulan sıfır nitelikli adamlara, ekonomik açıdan destek verir bize denilen ve paradan başka hiçbir birikimi olmayan işadamlarından 'bu da bilmem hangi grubun temsilcisi olsun' kontenjanından siyaseten önü açılan kötü örnekler bir hayli kabarık duruyor önümüzde.
Şimdi Türkiye seçime giderken neredeyse bütün partilerimizin elinde fırsat var. Partilerimiz bunu yapar mı?
Siyasete hakiki bir kalite getirmeyi memlekete yapılabilecek en önemli iyiliklerden biri olarak değerlendirirler mi? Bunu nasip olursa kısa zaman sonra göreceğiz.  
Bizi temsil edecek insanları seçerken nitelikten başka hiçbir şey gözetmeseler, toplumda ne konuştuklarını açıklıkla anladığımız başkanlar olsa kötümü olur?  
-'Neden biz de aday olmayalım? Yapanlar bizden daha mı iyi?' diyenler bugünlerde siyasi arenada bir hayli fazla gördüğünüz gibi.
Bir yazımda dile getirmiştim Sırrı SÜREYYA ÖNDERİN 'eski içişleri Bakanı İdris Naim ŞAHİN' in Bakan olduğu bir ülkede herkes her şeyi artık bende yapabilirim düşüncesine kapılmış' sözü toplum algısı açısından doğru okunmalı. Bu tespit ve aslında dikkatli bir şekilde değerlendirilirse her dönem uygulamalı olarak tekerrür ediyor hayatımızda. Yeter ki görmek için biraz akıl teri dökelim. Tablo aslında çok belirgin bir şekilde karşımızda durmaktadır.
Biz neden geri duruyoruz ki?
İslam ümmetinin durumu ortada, kan ağlıyor. Bu ülkede her taraftan bize saldırıyorlar görüyorsunuz. Davamız için bir şeyler yapmak gerekiyor. Bu ilk ve son şansımız diyenlerin sayısı da az değil bildiğiniz gibi dostlar. Dava adamlığı kılıfını uyduran tilki kurnazları gibi, kitaba değil de kitabına uyduranları iyi bilirsiniz böylesi durumlarda.
Ben hep Van için eleştiriyorum, eksikleri öte yandan da doğruları da söylemeyi, yazmayı kendime ilke edindiğimden, sorumluluk bilincimin bana yüklediği ağır yükten dolayı yazmam gerekiyor.
Ülkemizin gelinen noktasında birçok özgürlükler konusunda kendi katkısı olmadan, engelleri kaldırılmış, birçok sorunlu çukurların kapatılmış olmasında hiçbir katkısı olmayanlar bugün kaymağı yemek için hazıra konmaya çalışmaktalar. Bu ifadem bütün partiler için geçerlidir.
En önemlisi AK parti ve HDP den başvuru yapanlar bunu daha çok düşünmelidir. Oysa başkan adaylarının birçoğu yaşanan olumsuzluklara karşı kendi partisinin yanında durarak yâda haksızlığa karşı olduğuna dair bir açıklaması olmadan yoluna devam ediyor.
 Fetö'ye bir laf etmedi. HDP belediyeleri döneminde yapılan yanlışlara hiç ses çıkarmadı.
Sessiz ve boş zamanı fırsat bilerek ucuz kahramanlığa soyunan birçok adam görüyoruz.  
Yani suya sabuna dokunmama felsefesiyle hareket ettiler, "bana necilik oynadılar, canı cehenneme" dediler. Yaşanan oyunlara karşı seyirci kaldılar.
Kimileri 17 Aralık'ta korktu, sindi ve saklandı. Bekledi, acaba bu savaştan kim galip çıkarsa ondan yana olurum kurnazlığıyla hesap yaptı. Haklıyı, haksızı bildiği halde kafasını kuma gömdü.  Kobani olaylarında hayat felç oldu, insanlar dışarı çıkamadı ve her tarafa yaranmak için kişisel beklentiler ve endişeler için onlar sadece izledi. Yani sadece bencilce kendi hayatını yaşadı.  Şimdi bakıyoruz ve acı çekerek izliyoruz ki, AK partiden aday olmak için kimisi çok imanlı olmuş paralel yapıya meydan okuyor hem de büyük bir kahramanlık edasıyla.  
Bu güne kadar hiçbir konuda fikri olmayanlar bilge adam olmuş, bir türlü susmak nedir bilmiyorlar. Kimisi vatansever, kimisi ümmetçi, kimisi yıllardır Kürt sorunu için bedel ödemiş, asıl Kürt o imiş gibi kontenjanlardan girmeye çalışıyorlar. Bakıyorsunuz bunca yalana, iftiraya, palavraya karşı hiç sıkılmıyor, utanmıyorlar.
Bakıyorlar ki ülkede son referans noktası nedir? Hangi ideolojiyi kullanırsak kendimize yer buluruz? Kendilerini hemen o kılığa sokuyorlar. Kat edilen mesafeyi, gelinen noktayı kendinden sanıyorlar. Bu tür insanlar şunu kafalarına iyi koysunlar ki bugünün Türkiye'si Erdoğan rüzgârının kazanımlarından başka bir şey değil.  
Şunu da hatırlatayım ki bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada alacağı makamların bir süre sonra kendi malı olarak görecek, kuşkunuz olmasın başa da kalkacaklar. Bedelsiz kazanılan bir makam insanı nasıl eder?
Yâda trilyonlar harcanarak kazanılan makamlar sonra neler götürür? Bugüne kadar evinde ve işyerinde, bulunduğu ortamlarda değer bulamayanlar, makamlarında bir mucizeyle değer bulacaklar, sonrasını artık siz düşünün!
En tehlikeli başkan prototipi bu olsa gerek!
Yazıklar olsun kendisini müstağni görüp her şeyi ben bilir ve ben yapabilirim diyenlere! Yine yazıklar olsun ki, önümüze liyakatsiz, beceriksiz, ırkçı, hırsız, kendini yönetemeyenlerin bizi yönetsin diye önümüze bırakıp oy verin diyenlere!
Değerli okurlar bu seçimi yapanlar halkın hangi sorunlarını çözecekler biliyor musunuz yada haberiniz var mı? Yâda size bu konuda haber veren var mı?
Gelişmiş ülkelerde seçimler halkın var olan sorun sıkıntılarını çözmek için yapılır. Çözülemeyenlere çözüm bulmak için yapılır.
Siz hiç aday adaylarının Van'a dair, yerele dair zahmet çekip ürettikleri, geliştirdikleri kendi düşüncelerine, projelerine, hedeflerine şahitlik ettiniz mi?
Yada projesi olan, derdi olan, ne yapacağını bilen ve bu konuda halkın gündelik yaşamında ve yarınlara giden yolculuğunda onlara sunulmak için planlanan stratejik planları, vizyon belgeleri, projeleri konuşan adayları bulmak için samimi çaba ortaya koyan siyasiler gördünüz mü?Sahi durum böyle değilse o zaman belediye başkan adayı olma iddiasıyla boy gösteren kişiler neyi başarmak veya kime hizmet etmek için aday oldular?Bazen üzülerek şahit oluyorum ki birçok aday adayı kendilerini siyasilere şirin göstermek ve onlara biat ettikleri, onların adamları olacaklarına dair verdikleri sözlerle beni büyük hayal kırıklıklarına uğratıyorlar.
Derdi halk olan, hizmet olan, yetim kimsesiz, garip guraba, fakir olan aday adayları toprakta maden arar gibi aranmak, bulunmak zorunda! Derdi hizmet olan, makamdan şeref alan değil, makama şeref katacak olan adaylar bulunmalı!
Derdi VAN olan, gençlik olan, aile olan adaylar bulunmalı!
Dünü anlamış, bugünü bilen ve yarınlara da bilgiyle, istişareyle, güçlü ekip ruhuyla gidecek ve yarınları insana, çevreye, canlılara, kültüre, genç nesle zarar vermeden gözü gibi koruyacak adaylar bulunmalı!Emin olun ki çok şey istemiyoruz. Bu saydıklarımızı yapabilecek birçok kişi tanıyorum. Belki bu kişiler diğer bazı adaylar gibi yüksek sesle, canhıraş bir şekilde kendilerini karar vericilere sevdirmek için mücadele etmiyor olabilir. Bu konuda mütevazi ve ilkeli bir duruş ortaya koymuş ta olabilirler ama karar vericiler kendilerine halkın teslim ettiği irade emanetinin hakkını vermek için bu kişileri bulmak ve görevi teslim etmek zorundalar.
Büyükşehir adayından elinde sihirli değnek varmışçasına çok şeyde beklememeliyiz. Büyükşehir adayı beraber yürüyeceği ekiple, ilçe belediye başkan adayları ve ilçe meclis üye adayları ile sahada güçlü bir çalışma ortaya koyabilecek. Ve seçim sonrasında da yine nitelikli ve donanımlı, samimi ekip üyeleri ile bu şehre hizmet edecekler.
İşte yine bu nedenle önümüzdeki birkaç gün içinde belirlenecek ilçe belediye başkan adaylarının tüm karar vericilerin tüm duygusal refleks ve tavırlardan, tercihlerden arınmış bir şekilde masa da karar vermeleri gereken çok önemli günler olarak merakla beklendiğini hatırlatmak isterim.Ne olur duygularınıza yenik düşmeyin!
Ne olur geçmişte birileri adına özelde yaşadıklarınız sizleri vefa ve minnet duyguları ile karar vermeye zorlamasın!
Ne olur alacağınız kararın kendi aranızda bir küçük dost meclisini ilgilendiren karar olmaktan öte bu şehirde yaşanan bir milyon yüzbin insanın kaderini etkilediğini ve ilgilendirdiğini unutmadan karar verin!
Ne olur küçük bir grup veya birkaç kişi mutlu ve memnun olacak diye yüzbinlere gözyaşı döktürmeyin!
Evet, kıymetli dostlar yukarıda yazdığım konular hakkında fikri, düşüncesi ve aklı olan aynı zamanda sorunları çözecek yetenekte insanlar artık görev almalı.  
Beraberinde omurgalı, duruşu olan kişilikler yetkilendirilmeli, aksi halde geleceğimiz yine heba olacak.
Yani kent için mi adaylar belirlenecek yoksa kendileri için mi?
Çantacı adaylar mı konulacak yoksa kazanacak adaylar mı?
Hak için mi, halk için mi adaylık verilecek yoksa kazanmak için her yol mubahtır diyenler mi?

 
Etiketler: ADAYLAR, BİRİLERİ, İÇİN, Mİ, YOKSA, KENT, İÇİN, Mİ, ADAY, OLMALI?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
ADALET YOKSA DEVLET OLMAZ!...
Bir dokun bin âh işit!...
Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan pahalı!...
VANSPOR’U KİMLER ENGELLİYOR…?
Bu ne vicdansızlık? Esnaflığa yakışmayan zulüm…!
BİZİM ONLARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR…
Emanet ve İhanet
YETENEKLERİN ÜSTÜNDE OTURAN ACEMİ YÖNETİCİLER…
BÜYÜKŞEHİRİ YÖNETEN STAJYERLER!…
Akıllı Şehirler ve Deliler…
VAN BAŞKANINI BEKLİYOR
KORONA BİZİ DE YAKALADI DOSTLAR!...
İÇ KAVGALARDAN BAŞINI KALDIRAMAYANLARIN DRAMI..
HDP VE ÇELİŞKİLERİ?
AK PARTİ’DE ZORLU VİRAJ…
SİLAHLARIN GÖLGESİNDE DEMOKRASİ!...
KOBANİ BAHANESİNDEN SOKAK GÖSTERİLERİNE: TÜRKİYE KARIŞACAK MIYDI?
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
35
0
4
2
11
17
2
Fenerbahçe
35
0
4
2
11
17
3
Galatasaray
33
0
4
3
10
17
4
Gaziantep FK
31
0
2
7
8
17
5
Alanyaspor
30
0
6
3
9
18
6
Hatayspor
28
0
5
4
8
17
7
Trabzonspor
26
0
5
5
7
17
8
Fatih Karagümrük
24
0
5
6
6
17
9
Antalyaspor
24
0
6
6
6
18
10
Kasımpaşa
22
0
7
4
6
17
11
Başakşehir FK
22
0
7
4
6
17
12
Sivasspor
22
0
5
7
5
17
13
Konyaspor
22
0
7
4
6
17
14
Yeni Malatyaspor
21
0
6
6
5
17
15
Çaykur Rizespor
21
0
6
6
5
17
16
Gençlerbirliği
19
0
8
4
5
17
17
Göztepe
19
0
6
7
4
17
18
Kayserispor
16
0
9
4
4
17
19
MKE Ankaragücü
15
0
10
3
4
17
20
Denizlispor
14
0
9
5
3
17
21
BB Erzurumspor
13
0
11
4
3
18
Arşiv
Haber Yazılımı
google-site-verification: googlecd1e552a0e00d665.html