Yazı Detayı
23 Mayıs 2018 - Çarşamba 17:54
 
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

     Her yeni gün yeni gelişmeler yeni bilgilerle karşılaşıyoruz.
Aslında hayatımız boyunca böylesi sıcak bazen şok bazen flaş gelişmelerle karşılaşma ihtimalimiz yüksek.
Hele hayatı risk olanlar için bu oran daha da fazla.
Ama yaşamı tiye alanlar için hava her zaman hoş.
Dananın kuyruğu öyle koptu ki kendisiyle beraber yalancıları da koparıp götürdü.
Diğer dananın kuyruğu da 24 Haziran da kopacak.
Kötülere ve kötülüklere, haksızlığa uğrayan insanların sıkça kullandığı bir söz var. "Etme bulma dünyası". Bu söz ne kadar doğru bilmiyorum ama iftiraya haksızlığa maruz kalan insanların tarih önünde yüreğinin rahatlamasına yol açıyor.
Çünkü haksızlık yapanların yanına kar kalmıyor.
Adaleti güçlü olan Allah hesabı hem bu dünyada hem de ahirette kuşkusuz soruyor.
Şimdi AK parti Van listesine değinelim.

 


     Tabi herkesin adaylarla ilgili bir fikri vardır muhtemelen.
Karşı çıkanlarda eksik görenlerde çok iyidir diyenler de olacak mevcut listeyi.
Ancak ben bu listeyi bir iki eksikleriyle beraber AK parti tarihinin Van'da en etkili listesi olarak görüyorum.
Van ilinin bütün aşiret dengeleri, sosyolojik yapısı, başta merkez olmak üzere ilçeleriyle birlikte gözetilmiş.
En sevindirici gelişme olarak listede, şuan bizim bildiğimiz AK partinin içine sızmaya çalışan, diriliş Ertuğrul dizisinde oynayan "Sadettin Köpek" karakterinde olanların listeye girmek için her türlü girişimde bulunmalarına rağmen yer verilmemesi.  

 


     Ama AK partiden Van için müracaat edipte yer alamayan çok dürüst insanların bir gün hak ettikleri güzel yerlere geleceklerini de umuyorum.
Adayları kısaca bir hatırlayalım istiyorum.
Osman Nuri Gülaçar ismi birçok manada çok şeyi ifade ediyor.
Baba yadigârı olması hasebiyle Büyükşehir Belediyesi Başkan Adaylığında aldığı oyun çokluğu, yanı sıra Fetö'nün geçmişte kurduğu kumpaslara maruz kalması, AK partinin içine sızan AKP'lilerin milletvekilliği adaylığında listeye girmeyince HDP'ye çalıştı iftiralarının bugün net bir şekilde anlaşılmasının sonucudur birinci sırada adaylık verilmesi.
 İrfan Kartal beyefendi kişiliğiyle bilinen toplumda karşılığı olan isimlerden birisi. Zaten kartal ailesinin kibarlığı Van'da ayrıca bilinen bir gerçek. Buruki ailesi içinde de saygınlığı olan Ak PARTİYE bu süreçte ciddi oy kazanımı olabilecek potansiyele sahip.

 


     Abdulahat Arvas,  Erciş ilçesinde sevilen ve Van merkezde de potansiyeli olan isimlerden. STK, siyaset ve iş dünyasında birçok farklı alanda görev almış önemli tecrübelere sahip. Ak Parti kültürüne sahip ve 2014 yerel seçimlerde de Ak PARTİ Erciş Belediye başkan adayı.  
Bekir Kaçmaz, eğitimci kişiliğiyle ön plana çıkan beyefendi bir insan olarak bilinen Van'da karşılığı olan olgun şahsiyetlerden biri. Aldığı görevlerde dürüst ve çalışkan tavrıyla hep beğeni kazanmış.
Gülşen Orhan, iki dönem milletvekilliği yapmış zaten Van'da tanınan bir isim. Kadın kotasından listede yer alan, Cumhurbaşkanı Danışmanlarından. Son 10 yıl içinde siyaset anlamında ciddi tecrübeler kazanan, bu süreçte halkla çok daha yakın olması gereken ve siyasi tecrübe ve birikimleriyle yerelde hizmetlere öncülük yapması gereken biri.
Yılmaz Kılıç, Çiçekli beldesi belediye başkanlığı yapmış bir isim. Yerel yönetimler konusunda deneyimli ve Ak Parti siyaset kültürüne hâkim.  Genç yaşına rağmen Van'ı iyi tanıyan biri.

 


     Bilal Emre Yörük, Van'ı iyi tanıyanlardan biri. KOSGEB'te ortaya koyduğu başarılı performans ile göz doldurdu.  İnsanı özellikleri yüksek, samimi, çalışkan, genç ve siyasette yeni bir isim.
Malik Özbey 24 yaş genç kotasından listeye giren avukat olan, Van'da fazla tanınmayan biri. Ak Parti gençlik kollarında siyasetle tanışan ve gelecek vadeden genç.
Evet, AK parti adaylarını zorlu bir sınav bekliyor.
Seçimlere bir ay gibi bir süre kaldı.

 


      Ak parti teşkilatı bu önemli süreçte geçmiş dönem teşkilatların ve en önemlisi de eski vekillerin Van'da oluşturduğu tahribatı ve enkazı nasıl temizleyeceklerinin programını çok iyi yapmalıdırlar. Özellikle 7 Haziran seçimlerinde yaşanan hezimet ve devamında da 1 Kasım'da elde edilen sonuç ile Ak Partinin yaşadığı sorunlar hızlıca telafi edilmeli. Güçlü bir Genel Başkan ve Lidere yakışır bir teşkilat yapısı ile gece gündüz demeden 24 Haziran'a kadar seçmenle samimi bir şekilde iletişim kurulmalı. Küstürülen, uzaklaştırılan, kendini dışlanmış hisseden her bir parti üyesiyle vakit kaybetmeden bir araya gelinmeli, aktif olarak sürece dâhil edilmeli. Her bir teşkilat mensubu şahsi beklenti ve hesaplardan uzak durup DAVA Bilinci içinde Van'a hizmet etmek için kenetlenmeli.

 


    Bu önemli süreçte Ak Parti'nin ayrıca bir avantajı var. Oda kayyumların başarılı çalışmalarını doğru değerlendirirlerse, halka bu konuda gerekli açıklamaları yapar, ikna ederlerse başarıya ulaşmaları çok daha kolay olacak. Bu önemli çalışmaları mutlaka fırsata çevirmeleri gerekiyor.
Bu arada dikkatlerden kaçmayan bir şeyde AK partide 169 adaydan 8'zine listede yer verildi.
Birkaç kişi dışında geriye kalan 161 ismin REİS'İN kararına saygı duyarak davamıza hizmet etmeye devam edeceğiz demeliler.


      Nasıl kendileri vekil olmak için çabaladılarsa gitmedik yer çalmadık kapı bırakmadılarsa AK partinin de buradan seçimden zaferle çıkması için aynı performansı göstermeleri dava adamı olduklarına işaret olarak görülecektir. Zaten onlara da yakışan bu olsa gerek.
Ben olmazsam gerisi tufan anlayışı çok tehlikeli.
Hiç kimse kendisini vazgeçilmez zannetmemeli.
Bu süreç kesinlikle herkesin toplumsal menfaatleri gözetmesi gereken, ülkemizin geleceğini öncelemesi gereken bir süreç.  Aksi düşünülürse emin olun ki hesabını vermek zor olur.
HDP adaylarının birçoğunun yine Vanlı olmaması eski vekillerinde Van için hiçbir fayda sağlayamamaları HDP tabanında önemli tepkilere yol açmış durumda. Hatta HDP tabanında eğer Vanlı adaylar verilmezse oy vermeyeceğiz diyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Bu şehrin nice kaliteli, donanımlı, şahsiyet sahibi ve gelecek vadeden, toplumda karşılığı olan Kürt evlatları var. Artık HDP de bu şehre, Van'lıya ve Van'ın öz evlatlarıyla hizmet etmeyi olmazsa olmaz kabul etmeli. Bu şehre ve kendi tabanına hak ettiği değeri vermeli.  

 


      Van halkı da, sessiz yığınlarda HDP 'ye Van'a hiçbir faydası olmayan HDP'li vekillere Van'a verdikleri zararlardan dolayı çok tepkili. Bunu artık anlamalı.
Aynı zamanda etnik bir siyaset yapan ve Kürtlerin temsilcisi olduğunu iddia eden HDP'nin kendi tabanına artık ideoloji değil hizmet üretecek bir anlayışla siyaset tarzı geliştirmesi gerekiyor. Kavgadan, korkudan, şiddetten uzak bu ülkenin muhalefet anlamında nitelikli ve hizmete, toplumsal faydaya yönelik siyaset tarzını benimsemesi gerekiyor. Kendi tabanına sözde değil gerçekten barışı, demokrasiyi getirmek için mücadele etmesi gerekiyor. Bunu başarabilirse kendi tabanına, haklarını savunduğunu iddia ettiği Kürt kardeşlerimize en büyük iyiliği yapmış olacaklar.

 


       Tüm bunlarla beraber 24 Haziran seçimlerinde Van halkının HDP'yi cezalandıracağı kulislerde sessizce konuşulan en önemli konulardan biri olarak dikkat çekiyor.  Sessiz yığınlara dikkat edin!
Bugün milletin vekili olmak için büyük çaba sarf eden adayların ve yine milleti, milletin iradesini temsil etme iddiasıyla seçimlere girecek her bir siyasi partinin ortaya koydukları bu iddiayı ispat etmeleri gerekiyor.
Milletin vekili olmak isteyenler, millete ve Allah'a verecekleri hesabı ciddiye almalı. Bunu kendilerine en önemli dert etmeli. Makam, mevki, ün, şöhret, maddi imkânlar değil milletin hayır duası, yürek hoşnutluğu, toplumun ihtiyaç duyduğu önemli ve öncelikli hizmetlerin bu şehre ve ülkeye kazandırılması esas almalı.

 


      Özellikle iktidar partisi olan ve çok güçlü bir lidere sahip olan Ak Parti milletvekili adayları dün olduğu gibi liderlerinin gölgesinde rahat ve gözden uzak yaşamayı tercih etmemeleri gerekiyor. İradelerini kullanmaları, emanet aldıkları halkın iradesinin de hakkını vermek için tüm engelleri aradan kaldırarak halkla, milletle kucaklaşmaları gerekiyor.
Yaşadığımız şehrin sorunlarını en iyi yine bu şehirde yaşayanlar biliyor. Dün açıklanan Ak Parti listesi bu açıdan çok anlamlı bence. Çünkü be şehrin sorunlarını en iyi bilen Osman Nuri Gülaçar bu listede 1. Sıra adayı olarak gösterildi.  Bu bir imkana dönüşmeli.

 


     Artık bu şehirde yaşanan hiçbir sorun Sümen altı olmamalı. Bu şehrin imkânları birileri için imkân ve şahsi iktidar gücüne dönüşmemeli artık. Yetimin, kimsesizin, yoksulun kısacası bu milletin hakkı yine millete teslim edilmeli.
Cesur, kararlı bir duruşla sorunlar tespit edilmeli ve hızlıca çözümler üretilmeli.
Bu şehrin yükü çok ağır, sorunları çok fazla. Artık ihmal edilmemeli. Kötü gidişe bir DUR denilmeli.
Demem odur ki halkın karşısında itibarınızı zedelemek istemiyorsanız, bu sözümü dikkate alın. Milletvekili adaylarından bir ricada bulunacağım sadece ama sade dürüst olun yeter. Boş vaatler, yapamayacağınız sözleri vermeyin uçuk projelerden bahsetmeyin. Dürüst olmayanların halka yalan konuşanların son halini görüyorsunuz tel tel dökülüyorlar ve tutunacak dalları da kalmıyor.
Yani yalanları hem bu dünyada hem de diğer dünyada onları rezil duruma düşürüyor.
Çünkü projeleri zaten yapan hazırlayan ve uygulayan iktidar var.
Çok acıları olan Van halkının yaralarını kim saracaksa doğru konuşacaksa halk tarafından samimi görünen partinin kazanması dileğiyle.

 
Etiketler: ADAYLAR, NASIL, AMA…?!!,
Yorumlar
Diğer Yazılar
KOBANİ BAHANESİNDEN SOKAK GÖSTERİLERİNE: TÜRKİYE KARIŞACAK MIYDI?
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Fatih Karagümrük
7
0
0
1
2
3
2
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
3
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
4
Fenerbahçe
4
0
0
1
1
2
5
Hatayspor
4
0
0
1
1
2
6
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
7
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
8
Göztepe
4
0
0
1
1
2
9
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
10
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
11
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
12
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
3
0
0
3
Arşiv
Haber Yazılımı