Yazı Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 16:42
 
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

Çok düşünüp düşündüklerini yazamayan ender insanlardanım.
Çok düşünüp az yazanlardanım desem nasıl karşılarsınız bilemem ama içimde fırtınalar kopuyor.
Bazen hüzünlü acı çeken bazen heyecandan fokur fokur kaynayan bir kalem işte.
en çok düşündüklerimden biri de bu kez hangi konuyu yazsam?
Önceki akşam VAN İÇİN TEMİZ OKUL, SAĞLIKLI GELECEK adlı bir projenin tanıtım gecesine davetliydim.
 Projenin ana teması, geleceğimiz olan çocuklarımızın daha temiz ve hijyenik okullarda eğitim görmelerine destek sunmak amacıyla sunulacak profesyonel desteklerin neler olacağıydı.
Konunun özü TEMİZLİK ve HİJYENDİ.
Tam da burada zihnimde birçok şimşek çaktı.
"VAN İÇİN TEMİZ OKUL, SAĞLIKLI GELECEK" sloganı programın bütünü içinde zihnimde dönüp durdu. Zihnimde birçok soru belirdi.
Acaba temizlik sadece OKULLARIMIZIN ihtiyaç duyduğu bir öncelik mi?
Temizliği sadece maddi, fiziksel olarak eşya ve mekânla kurduğumuz ilişkilerde bedensel sağlığın zorunlu bir etkeni olarak mı görmeliyiz?
Konu İNSAN ise ve insanda hakikatte çift kutuplu yani maddi-manevi, ruh-beden, fizik-metafizik vb özelliklere sahipse, o zaman TEMİZLİK daha kapsamlı düşünülmek zorunda değil mi?
Sosyal bir varlık olan insanın, toplumsal yaşamı içinde devam eden hayat yolculuğunda kendisi dışındaki diğer insanlarla TEMİZ NİYET, TEMİZ DÜŞÜNCE, TEMİZ DUYGU, TEMİZ DAVRANIŞLARLA ilişki kurması da gerekmez mi?
TEMİZ AKIL, TEMİZ KALP neden artık gündemimizi meşgul etmez, bizi rahatsız etmez?
Yine TEMİZ TOPLUM, TEMİZ SİYASET, TEMİZ EKONOMİ, TEMİZ BÜROKRASİ, TEMİZ STK söz konusu olamaz mı? Neden daha gür bir sesle, güçlü bir irade ile bu konuları gündemimize alamıyoruz?
Tüm bu soruları kendimize sorup gerekli samimi çabayı ortaya koymamakla acaba KİRLENMİYOR MUYUZ?
Bu ve buna benzer sorular kendi dünyamda aldı başını gitti.
Sonrasında zihnimde şu ayetle buluştum.
 "Şüphesiz ki Allah çokça tövbe edenleri ve iyice temizlenenleri sever." (Bakara, 222)
Şüphesiz insanı yaratan, onu en iyi tanıyandır.  Allah, iyice temizlenenleri sever" ayeti de bu hakikat ışığında tefekkür edildiğinde, insanın çift kutuplu yaratılışını da düşündüğümde insanın ve hayatın bütününe ait her alanda TEMİZLİĞİN daha kapsamlı ele alınması gerektiğini bana hatırlattı.
Bu düşünceler, sorular zihnimi meşgul ederken genel olarak yine gündemimizde olan AK Parti Van il BAŞKANI KİM OLACAK? Sorusu da cevap bekliyordu.
Ve merakla beklenen cevap AK Parti Genel Merkezi tarafından verilmiş oldu.
Artık Van halkının bugününü ve yarınlarını ilgilendiren çok önemli kararların alınmasında iktidar partisini ilde temsil edecek en etkili isimlerden biri Kayhan Türkmenoğlu oldu.
Hem yüreği hem de bedeni ile Vanlı…
Ailesi ve iş yerleri,  yatırımı Van'da olan tek siyasetçi olması, halk nezdinde karşılık bulmasına neden olan önemli bir unsur olarak görülüyor..
Milletvekilliği yapıp da Van'dan kaçmayan, Van'da yaşayan tek milletvekili olma özelliğini taşıyor.
Van'ı en iyi tanıyanlardan biri şaibe gibi kirliliğe gireceğine tanıyanlar hiç ihtimal vermez.
Van'da kirlenen ve kirletilen siyaseti temizleme vakti ve bu zorlu iş Kayhan beye düşüyor.
AK parti Van'da son 4 yılda o en eski vekil sayesinde çok itibar yitirdi bunu düzelmekte Kayhan beye düşecek.
Bütün bunlar için Sayın Türkmenoğlu'nun AK partinin adının anlamını tam anlamıyla yerine getirmesi lazım. Yani Kayhan beyin çok dikkatli olması lazım ve çoook adaletli olması gerek.
Yeni başkanın gerçek AK partilileri iyi tanıması ve sızmalara menfaatçi şarlatanlara fırsat vermemesi gerek.
Kendisine bu zorlu görevde şimdiden başarılar diliyor hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
Hani az önce zihnimde beliren birçok soruyu sizinle paylaşmış ve TEMİZ SİYASET neden gündemimizi gerektiği kadar meşgul etmiyor diye sormuştum. TEMİZ SİYASET konusu üzerinde düşünülürse aslında toplumsal yaşamda her birimizi tek tek yakından etkileyen bir özelliğe sahip.
Neden mi?
Çünkü siyaset, üretilen sonuçlar ve alınan kararlar itibariyle beşikteki bebekten, 70 yaşındaki her bir ferdin hayatını en yakından etkileyen ilişkiler bütünüdür.
Çünkü siyaset, insanın insanla, insanın eşyayla-canlılar ve tabiatla kurduğu tüm ilişkilere yön veren, etkileyen ilişkiler bütünüdür.
Çünkü siyaset,  ateşten bir gömlektir.
Alınan kararlar kadar alınmayan kararlarıyla, yapılanlar kadar yapılmayanların, söylenenler kadar söylenmeyenlerin hesabının verileceği ağır bir emanet yüküdür siyaset.
Çünkü siyaset, her şeyiyle önce kula, sonrasında ise mutlak adil ve hesap görücü olan ALLAH'A DİN GÜNÜNDE verilecek bir hesabın olduğu en önemli sorumluluk alanıdır.
Ve AK PARTİ özelinde siyaset, kuruluş felsefesi itibariyle isminden de anlaşılacağı gibi AK yani TEMİZ SİYASET anlayışıyla siyaset ve devamında hizmet üreten bir anlayışın temsilcisi.
Siyaseti bu gözle okuduğumuzda Van özelinde AK Parti Van il başkanı olarak yeni ataması yapılan Sayın Türkmenoğlu'ndan kamuoyunun beklentisinin ne kadar yüksek olduğunu, aldığı görevin ne kadar ağır ve işinin ne kadar zor olduğunu bir kez daha görmüş oldum.
KAYHAN TÜRKMENOĞLU ismi toplum nezdinde beyefendi şahsiyeti, Vanlılık duruşu, sıcak kanlığı, ilin ekonomisine ve istihdamına sunmuş olduğu olumlu katkı, 23. Dönem AK Parti milletvekilliği sürecinde şaibesiz, şahsi hesaplardan uzak duruşu ve en önemlisi de kapısının herkese açık olması gibi özelliklerle hep takdir topladı.
Alınan karar sonrasında da Van kamuoyunda yine ismi olumlu karşılandı, Van adına umutları yeşertti.
Ama Kayhan beyin sahip olduğu şahsına ait tüm bu olumlu ve önemli özellikler konu AK Parti Van il Başkanlığı olduğunda ve yüklenilen emanetin büyüklüğü, ağırlığı, 2019 yılı seçimlerinin sadece Van değil TÜRKİYE ve devamında İSLAM ÜMMETİ düşünüldüğünde tek başına yeterli olmayacaktır.
Sayın TÜRKMENOĞLU, bu zorlu süreçte Van adına yüklendiği ağır emaneti görevlendirmelerde EHLİYET, LİYAKAT ve GÜVEN üçgeninde şahsiyetini inşa etmiş TEMİZ kişilerden oluşturulacak güçlü bir teşkilat yapısıyla başarılara taşıyabilecektir.
Toplumun tüm kesimleriyle her türlü ötekileştirmeden uzak gerçekleştirilecek kapsamlı istişareler, ciddi planlamalar, teşkilat çalışmalarında ise halkla kurulacak yakın, samimi iletişim için geliştirilecek detaylı projeler toplum nezdinde itibarı ciddi şekilde yara almış AK Parti teşkilatlarının toparlanmasına sağlıklı zemin hazırlayabilecektir.
Hepimizin Van özelinde hasretle beklediği TEMİZ SİYASETİN oluşabilmesi için ise güçlü bir çözüm kapısı olarak görülen il ve ilçe teşkilat yapılarının tüm çalışmalarının şeffaf, her türlü bireysel, grupsal çıkarlardan uzak ve toplum tarafından objektif şekilde gözlemlenebilecek şekilde denetlenmesiyle sağlanabilecektir.
TEMİZ SİYASET beraberinde TEMİZ BÜROKRASİYİ de getireceğinden kamu kurumlarındaki atama, görevlendirmelerde birilerine değil,  topluma hizmet etmek için çalışacak Temiz bir geçmişe sahip, liyakatli esaslı görevlendirmeler yapılmalı ve toplum menfaatlerini gözeten hizmetlerin geliştirilmesine imkân sağlanmalıdır.
Ve en önemli konulardan biride bilimden yani Van YYÜ den fikirsel ve düşünsel anlamda istişareler ederek faydalanmalıdır.
Şimdi özellikle değinmek istediğim bir başka konu var.
AK parti il başkanlığı sürecinde il başkanlığına aday olan yâda çeşitli nedenlerle aday ettirilenleri bekleyen bir görev var.
Eğer gerçekten AK partiliyseniz, samimiyseniz hiçbir görev ve menfaat beklemek sizin, atanan yeni başkan Türkmenoğlu'na ileride yapılacak yerel ve genel seçimleri kazanmak ve başarılı olmak için her türlü desteği verirsiniz. Ve yanında olacağınızı sonuna kadar destekleyeceğinizi Şimdi derhal çıkıp basın açıklaması ile deklere etmelisiniz.
O sıkça her ortamda dilinizden düşürmediğiniz, önemli olan şahıslar değil davamızdır ve davamıza sahip çıkacağız sözlerinizi hatırlatmak istedim sadece.
Dava adamları ile çıkar, menfaat adamlarının bazen ak ile kara gibi ortaya çıktığı günler gelmeden önce safların netleşmesi insan onuru için önemli bir fırsat olduğu kadar omurgalı duruşunda net ifadesi olsa gerek.
Bir de en önemlisi il başkanı, kendi ekibini kendisi gibi olan kişilerden oluşturmazsa Hüsamettin-Ecevit ilişkisi gibi trajikomik bir sonuçla karşılaşabiliriz.

 
Etiketler: ALLAH, İYİCE, , TEMİZLENENLERİ, SEVER,
Yorumlar
Diğer Yazılar
ADALET YOKSA DEVLET OLMAZ!...
Bir dokun bin âh işit!...
Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan pahalı!...
VANSPOR’U KİMLER ENGELLİYOR…?
Bu ne vicdansızlık? Esnaflığa yakışmayan zulüm…!
BİZİM ONLARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR…
Emanet ve İhanet
YETENEKLERİN ÜSTÜNDE OTURAN ACEMİ YÖNETİCİLER…
BÜYÜKŞEHİRİ YÖNETEN STAJYERLER!…
Akıllı Şehirler ve Deliler…
VAN BAŞKANINI BEKLİYOR
KORONA BİZİ DE YAKALADI DOSTLAR!...
İÇ KAVGALARDAN BAŞINI KALDIRAMAYANLARIN DRAMI..
HDP VE ÇELİŞKİLERİ?
AK PARTİ’DE ZORLU VİRAJ…
SİLAHLARIN GÖLGESİNDE DEMOKRASİ!...
KOBANİ BAHANESİNDEN SOKAK GÖSTERİLERİNE: TÜRKİYE KARIŞACAK MIYDI?
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
35
0
4
2
11
17
2
Fenerbahçe
35
0
4
2
11
17
3
Galatasaray
33
0
4
3
10
17
4
Gaziantep FK
31
0
2
7
8
17
5
Alanyaspor
30
0
6
3
9
18
6
Hatayspor
28
0
5
4
8
17
7
Trabzonspor
26
0
5
5
7
17
8
Fatih Karagümrük
24
0
5
6
6
17
9
Antalyaspor
24
0
6
6
6
18
10
Kasımpaşa
22
0
7
4
6
17
11
Başakşehir FK
22
0
7
4
6
17
12
Sivasspor
22
0
5
7
5
17
13
Konyaspor
22
0
7
4
6
17
14
Yeni Malatyaspor
21
0
6
6
5
17
15
Çaykur Rizespor
21
0
6
6
5
17
16
Gençlerbirliği
19
0
8
4
5
17
17
Göztepe
19
0
6
7
4
17
18
Kayserispor
16
0
9
4
4
17
19
MKE Ankaragücü
15
0
10
3
4
17
20
Denizlispor
14
0
9
5
3
17
21
BB Erzurumspor
13
0
11
4
3
18
Arşiv
Haber Yazılımı
google-site-verification: googlecd1e552a0e00d665.html