Yazı Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 19:37
 
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

Nereden başlasam bilemiyorum.
Zihnimde o kadar parça parça mesele var ki. O parçaları bir araya toplasam, konuya parçacımı yaklaşırım diye düşünürken sonunu inşallah toparlar, meramımı anlatırım okuyucularıma diyorum.
Öncelikle 31 Mart sonrası ülke ve yerelde siyasetin gerginliği ortamı kasıp kavuruyor. Neredeyse son on gündür herkesin ilk gündem maddeleri yerel seçimler, sandıktan çıkan sonuçlar, partilerin itirazları, YSK kararları ve tabiki mazbata. (Mazbata konusu belki de ilk kez bu kadar seçmen ve siyasetle ilgisi olmayan 7 den 70'e herkesin artık çok tanıdık olduğu bir konuya dönüşmüş oldu.)
Bu süreçte kimi tansiyonu yükseltmeye çalışıyor, kimisi de yasalar ne derse ona uyacağız diyor.
Ülke genelinde ise seçim sonuçları üzerinden bilinen düşmanlar ve onların gizli maşaları/elleri tarafından ciddi bir kaos ortamı oluşturulmaya çalışılıyor.Seçimden öte başka hesapları olanlar seçimleri bahane ederek;
-"Fırsat bu fırsat, nasıl bu ülkeyi böler ve iç savaş çıkarırız" diye hesaplar yapıyorlar.
Ama içte ve dıştaki tüm bu kirli ellerin bütün hevesleri inşallah kursaklarında kalacak. Bu çirkin hesabın içinde olanların bütün oyunları kısa zaman sonra güvenlik güçlerimizin yapacağı operasyonlarla ortaya çıkacak inşallah. Hem de tüm işbirlikçilere ait delilleriyle beraber.
Gezi olaylarında nasıl;
-"Mesele ağaç değil, daha anlamadınız mı?" diyen hain işbirlikçilerin söylemlerinde olduğu gibi ülkemizi parçalamak için nasıl fitnece oyunlar oynandığını herkes görecek ve
-Yapmayın, oyuna gelmeyin! Kışkırtmalara kulak asmayın. İçeriden ve dışarıdan ülkemize zarar verenlerle el ele vermeyin! diyenlerin haklı haykırışlarının bir komplo teorisi olmadığını da hep beraber öğrenmiş olacağız.
Bu önemli tarihi dönemeçte ben yine aklı karışan, aldatmacalara kananlara herkesin kazanacağı kardeşlik ortamı varken herkesin kaybedeceği bir yola sakın ha başvurmayın derim.
Diğer taraftan ilimiz Van'da KHK kararı ile göreve başlayan belediyelere HDP'lilerin gösterdiği tepkiyi de anlamış değilim.
Başka illerde KHK kararı ile HDP'ye geçen belediyeyi alınca bir sorun olmuyor, hak ve adalet oluyor da HDP'nin almadığı illerde adaletsizlik oluyormuş. Bu ne yaman çelişki Allah aşkına.
Tam sekiz ay önce Sayın Cumhurbaşkanımız;
-"Suça bulaşan, terörle iltisaklı kimseler aday gösterilir de belediye başkanı olursa KHK kararları devreye girecek, görevden alacağız yâda kayyum atayacağız" diye defalarca uyarılarda bulunmuştu.
HDP ise nedense nerede suça bulaşmış insanlar varsa inadına gidip o adayları bıraktı.
HDP'nin içinde devletini, memleketini seven suçsuz hiç kimse yok muydu aday bırakılacak? Neden bu konuda gerekli hassasiyeti göstermediniz?
-"Mesele üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek" olduğu için nasıl kaos ortamı oluştururum diye gizli hesaplar peşinde koşanlar ve tabana da;
-"Bakın bize haksızlık ediliyor, hakkımızı vermiyorlar" gibi şiddet ortamı oluşturmak için fırsat kollamalar, ayak oyunları kurgulamak mı asıl niyetiniz?
Nitekim Van'ın Çaldıran ilçesinde küçük bir grubun yaptığı eylem ve gösterilerde eylem yapan gençlere polisin müdahalesine gerek kalmadan ilk müdahaleyi gençlerin babalarının yapması, tekme tokatlarla evlerine alıp götürmeleri son derece önemli ve düşündürücü. Ailelerin bu tepkileri tüm topluma ders niteliğinde.
Diğer taraftan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın görevi devralmasının ardından yayımladığı ilk genelgeyle adeta korku imparatorluğu oluşturacağının ve intikamcı bir tutum sergileyeceğinin sinyallerini daha şimdiden vermeye başladı bile.
Bedia Özgökçe Ertan göreve başlayıp, nefes almadan ilk iş olarak Van Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü'ne nedense çok acil bir şekilde, yangından mal kaçırırcasına müdahale etti. Basın Yayın Müdürü ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fatih Sevinç'i Makine İkmal Daire Başkanlığı emrine sürgüne gönderen HDP'li Bedia Özgökçe Ertan, aynı birimde muhabir olarak çalışan gazetecilerin bir kısmını da İtfaiye Daire Başkanlığı emrine sürgün etti.
HDP'li biri çalışan farklı bir görev yerine verildiğinde kıyametleri koparanların ilk icraatı basın çalışanlarının kendi işinin dışında bir yere sürülmesine ne diyecekler acaba? İnsan hakları abidelerinin samimiyetlerini hep beraber göreceğiz bu süreçte.
Demem o ki bu hiç olmadı Bedia Hanım!
Zaten seçim kampanya sürecinde tek bir projeyle kendinizi bu topluma anlatmamış, etnik bir siyaset dili ile tabanınızı motive etmeye çalışmıştınız.
Geçmişten dersler çıkarmak gerekmez mi?
İdeolojik siyasi manevraların, çıkışların, sırf birilerini memnun etme gayretinin artık bir tarafa bırakılması gerekmez mi?
Ama anlayacağınız büyük hizmetler şimdiden başladı! Tabi ki kiminle çalışacağına kendisi karar verecek, ilk basından başlaması daha önceden kurgulanmış kin nefret intikamcı bir ruhun öfkesi olduğu belli. Yani ucuz bir hesap.
Kayyımların atandığı süreçte görev alanları özellikle Kürt kökenli olan yöneticileri hainlikle suçlayan HDP'liler belki şimdi onlara yeni görevler verecek, tecrübelerinden faydalanacak ve kısa zaman sonrada görevden uzaklaştırılacaklar.
Şimdi HDP'li belediye başkanlarını gidip ziyaret etsem mi etmesem mi diye içinde çırpınan ve kıvranmaya çalışan insanları da görür gibiyim…!
Kimisi nezaketen, kimisi günü kurtarmak, kimisi bir yere gelmek için HDP'li başkanların etrafında fırfıra gibi dönmeye başlamışlar mı?
Kim bilir şimdiden belki her dönemin adamları kendilerine çeşitli görevlerin verilmesi için ilişki kurmaya başladılar bile! Hem de ikna edici süslü sözlerle.
-"Biz ekmeğimizin peşindeyiz, kim bize ne görev verirse onu yaparız. Devletimiz ne derse oradayız. Partimiz nerede görevlendirirse onu yaparız. İrade ne emrederse baş göz üstüne" güzellemeleri ile kaymak peşinde olanları da göreceğiz bu süreçte.
Dört tane Türk bayrağını kayyım döneminde eline alıp işe gidenleri de bu süreçte göreceğiz. Acaba neyle, nasıl işe gidip gelecekler?
Kafalarında bin tilki dolaştıranların hesapları hiçbir zaman bitmez.
Ama unutmayın Âlemlerin Rabbi olan Allah'ın hesabı daha büyüktür.
Bu arada bir hatırlatmayı da yapayım belediye başkanı olan Ak Partili sayın başkanlar, istişareyi dikkate alın. Tecrübeli insanlarla fikir alışverişinde bulunun. Başarılı belediyelerle diyalog geliştirin. Belediyecilik tecrübesi olan Sayın Vali Bilmez gibi deneyimlerden faydalanın derim. En önemlisi de ahbap çavuş ilişkisi ile hem kendinize hem de kentinize kirli ilişkilere girerek zarar vermeyin.
Sandıktan çıkan sonuç belli. Bu süreçte size emanet edilen makamlar ağır bir sorumluluğu da omuzlarınıza yüklemiş oldu. Bu halkın yıllardır biriken önemli sorunlarına kalıcı çözümler sunmak için gerekli hassasiyeti ortaya koyun. Zaman su misali akıp giderken geride gök kubbede hoş bir sâda, dua ve ahirette ise verilebilecek bir hesabınız ve Allah'ın rızasına talip olun!
Görevlendirmelerde;
"-Onun adamıdır, bunun adamıdır diye hatır gönülle önemli yerleri doldurmayın işi ehline liyakati esas alarak davranın."
Teşkilatlarınızla iyi ilişkiler içinde olun. Saygıyı, sevgiyi, merhameti göz ardı etmeyin. Halkla iç içe tevazu, samimiyet ve gayretle hizmet edin.
"-Memleket işi, GÖNÜL işi" diye seçim döneminde sahada gezmiştiniz ya! Şimdi bu iddianızı ispatlama zamanı.
Gece gündüz demeden ülkesi, milleti ve ümmet adına ter döken liderinize layık olma vakti!
Son olarak en temel ilkeniz ADELET olsun.
Adalet olsun ki hem Van hem de Türkiye kazansın.

 
Etiketler: AMAN, DİKKAT!, DEĞİŞİM, RÜZGARLARI, , MI, DEDİNİZ…!?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
69
0
5
9
20
34
2
Trabzonspor
65
0
5
11
18
34
3
Beşiktaş
62
0
10
5
19
34
4
Sivasspor
60
0
8
9
17
34
5
Alanyaspor
57
0
9
9
16
34
6
Galatasaray
56
0
8
11
15
34
7
Fenerbahçe
53
0
11
8
15
34
8
Gaziantep FK
46
0
10
13
11
34
9
Antalyaspor
45
0
11
12
11
34
10
Kasımpaşa
43
0
15
7
12
34
11
Göztepe
42
0
14
9
11
34
12
Gençlerbirliği
36
0
16
9
9
34
13
Konyaspor
36
0
14
12
8
34
14
Denizlispor
35
0
17
8
9
34
15
Çaykur Rizespor
35
0
19
5
10
34
16
Yeni Malatyaspor
32
0
18
8
8
34
17
Kayserispor
32
0
18
8
8
34
18
MKE Ankaragücü
32
0
16
11
7
34
Arşiv
Haber Yazılımı