Yazı Detayı
25 Kasım 2018 - Pazar 17:10
 
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

          Geride bıraktığımız pazar günü Ak Partinin belediye başkan aday adaylarını belirlemek için teşkilatlarıyla istişare edip kararlarını sorduğu "temayül" yoklaması yapıldı. Tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen temayül yoklaması elektronik ortamda yapılması yönüyle de ülke siyasi tarihinde bir ilk oldu.
              Daha önceki temayül yoklamalarını da hatırlıyorum. Önceden aday adaylarının kendilerini teşkilatlara kanıtlama, tanıtma çabası bir birinden farklı karelerin ve sonuçların ortaya çıkmasına neden olmuştu. Nihai kararda çok düşük bir etkisi olsa da parti içi demokrasinin işlemesi ve istişare kültürünün esas alınmasını kanıtlama çabasından ibaret olan temayül yoklamaları esasta bu amacı taşımış olsa da uygulamada çok da böyle olmadığını biliyoruz.
           Teşkilatlara sorulan;
       -Siz kimi görmek istersiniz? Sorusu yine geçmişte olduğu gibi Ak Parti teşkilatlarında en ciddi şekilde il başkanına sorulacak. Ve asıl il başkanının kararları ve tercihleri dikkate alınacak. İşte tam da bu sebepten dolayı bu aralar Ak Parti il başkanı Kayhan Türkmenoğlu'nun hem siyasi makamı hem de mağazasındaki makamı bu şehri yönetmeye aday olanlar için en sık ziyaret edilen adres haline geldi. Tabi gördüğümüz kadarıyla aynı şey milletvekillerinin meclis makamları içinde geçerli. Neredeyse tüm aday adayları milletvekillerinin kapısında sabahlıyor, onları adım adım takip ediyor ve listeye girmek için şirinlikler yapıyor. Hemen hatırlatayım ki bu tavrı hiç doğru ve ahlaki bulmuyorum.
          Neden mi?
           Halka hizmet etmek, şehri yönetmek iddiasında bulunan birileri eğer o güne kadar halkla iletişim kuramamış, kendini halkına anlatamamış, halkından istediği desteği bulamamış veya daha ötesi halkına giderek onlara hizmet etmek istediğini ifade edip karşılık bulamamışsa Van'da veya Ankara'da kapı kapı dolaşıp birilerine methiyeler düzerek bu önemli makamlara aday olunamayacağını bilmeli.
               Bu haliniz sizleri acınası ve komik duruma düşürüyor, bunu fark edin lütfen.
Siyaset feraset işidir, bu ferasetiniz yoksa düşünce, duygu ve davranışlarınızın sizleri hangi durumlara düşürdüğünü bilmiyorsanız lütfen hemen bu yolculuğu sona erdirin. Günlük hayatta her ne yapıyorsanız oraya geri dönün.
Bu şehrin artık kaybetmeye tahammülü yok. Vebal yüklenmekten korkun Allah aşkına!
           Sayın vekiller sizde yuvarlak ifadeler kullanmadan sizden destek isteyen kişinin kim olduğuna bakmadan aday olduğu makamı liyakat, ehliyet, güven, tevazu, samimiyet ve gayretle hakkını vererek koruyamayacak, aziz milletimize hizmet edemeyecekse;
        -Kardeşim bu iş senin kaldırmayacağın kadar ağır bir emaneti kendinde barındırıyor. Bu ateşten bir gömlek, Vallahi hakkını vermezsen seni hem bu dünyada hem öte dünyada yakar deyin.  Yine bu kişilere;
         -Kardeşim, bir toplumu yönetmeye aday olanlar, yönetmek istedikleri toplumdan çok daha iyi, bilgili, donanımlı olmak zorundadır deyin. Bu iş öylesine rüyası görülen, hayal kurulan, ne var ki bende yaparım denilecek bir iş değil deyin.
Dün yapıldığı gibi bugün de;
          -Bakalım, edelim, görelim deyip olayın ciddiyetini geçiştirmeyin.
Unutmayın! Bu millet sizlere herkesi memnun etmeniz için değil, millete hizmet etmek ve toplumu muhafaza etmeniz için oy verdi.
Ve Ankara'da komisyonlar kurulup;
-Sizce Belediye Başkan Adayı kim olmalı? Sorusuna muhatap olduğunuzda önceliğin sizlere söylenen methiyeler, özgüler, birilerinin size yakın olması, emriniz altında çalışacak olmasını değil tam aksine şehrimizin, aziz hemşerilerimizin biriken sorunlarına liyakat, ehliyet, ihlas ve tevazu ile gece gündüz demeden hizmet edecek kişiler olmasına dikkat edin.
Listelerde kimlerin olacağı herkes tarafından dikkatle bekleniyor.
Yıllanmış, yıpranmış, denenmiş ve maalesef halk nezdinde beklenen performansı sergileyememiş, itibarını kaybetmiş her kim varsa vakit kaybetmeden, oyalamadan;
          -SEN OLMAMALISIN deyin! O nedenle yeni yüzlere görev verin.
Bu erdemi ve cesareti HALK ve HAK için gösterin.
Yanlış tercihler olursa, bu halk hayal kırıklığı yaşarsa, sizlere teslim ettiği iradesinin hakkıyla kullanılmadığını görürse emin olun ki size ve partinize en güzel ve en güçlü cevabı "sandıkta" verecektir. 7 Haziran 2015 seçimlerini unutmayın derim! Bu halkın kendisiyle adeta alay edercesine tercihte bulunan siyasilere ve siyasi partilere nasıl cevap verdiğini hiç aklınızdan çıkarmayın. Şehrin tekrar güven, huzur, hizmet ve kardeşlikle buluşacağı 31 Mart 2019 tarihini kara bir lekeye, hayal kırıklığına çevirmeyin. Bunun hesabını asla veremezsiniz.
        Zaten böyle bir hatayı işleyecek lüksünüz de yok. Kullandığımız iradenin, gücün sizde vekâleten olduğunu asıl sahibinin millet, halk olduğunu hiç unutmayın!
          Şimdi de alacağı kararla vekiller kadar sürece etki edecek Ak Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu'na bazı konuları hatırlatmak isterim.
           Vekillerin yanı sıra siyasi olarak bir şehre il başkanı olmak, iktidar partisinin özellikle de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir liderin partisinde il başkanı olmak elbette ki beraberinde büyük bir sorumluluk ve muhatabına güç sağlıyor. İşte tam da bu nedenle sizin yükünüz de çok ağır, vebali çok fazla. Oturduğunuz makamda "tüyü bitmemiş yetimin hakkı var". Bu şehrin garibin, gurabanın, kimsesizinin, bu şehrin kimsesizlerinin hakkı var.
         Bu şehirde kimlerin belediye başkanı olacağı konusunda sizde büyük yetkilerle donatılmışsınız. Her ne kadar birçok ortamda,  toplantıda gücünüzün üstünü örtüp sorumluluğu vekillere, genel merkeze atsanız bile işin aslının öyle olmadığını herkes biliyor.
        Size de mutlaka geçtiğimiz günlerde bu soru soruldu ve çok kısa bir süre sonrada tekrar sorulacak ve sizde masada karar verilirken kanaatte bulunacak ve birilerini işaret edeceksiniz.
-"Ben karışmıyorum, ilgilenmiyorum, gücüm yok" diyemezsiniz.
Ve emin olun ki kimseyi de bu söylemlerinize de inandıramazsınız.
Kendi listenizi sunacaksınız. Kendinize yakın gördüğünüz birilerini bu makamlara taşımak için gayret ortaya koyacaksınız.
Belki de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kendinizi işaret edeceksiniz ya da ettireceksiniz.
Durum ne olursa olsun sizde lütfen şu hakikatleri ihmal etmeyin, unutmayın!
           Keyfi hiçbir karara imza atmamalı, bu şehrin geleceği ve kaderiyle oynamamalısınız. Şahsi ikbal peşinde olmayıp, toplumsal faydayı gözetmeli ve Van'a kim daha güzel hizmet sunacaksa onu işaret etmeli ve desteklemelisiniz.
          Hepimiz aynı gemideyiz. Yaşadığımız bir sorun yine hepimizi etkiliyor. Acı bizim yüreğimizi yakıyor. Hüzün bizi gözyaşına boğuyor.
           Unutmayın! Ak Parti aynı zamanda VEFA partisidir. Lideriniz ve Sayın Cumhurbaşkanımız tüm yürüyüşünde arkadaşlarını, beraber davaya hizmet etmiş gençlerini hiç unutmadı. Bir köşeye atmadı. İhmal etmedi. Aksine, onlara her zaman vefalı olup, samimiyet ve gayretlerinin karşılığı olarak millete daha fazla hizmet sunabilmeleri için önlerini açtı, makamlara taşıdı. İnsan, lider büyüterek büyüdü. Gördüğümüz kadarıyla bugün belediye başkan aday adaylığı yapmış, bu davaya çok uzun süreden beri samimi bir şekilde hizmet eden, tevazu ve samimiyetlerini hep koruyan ve Ak Parti teşkilatlarının yetiştirdiği çok önemli iki isimde değerlendirilmek üzere sürece dâhil oldular. Bunlardan biri partinin kuruluşundan bugüne teşkilatlarda görev almış, gençlik kolları il başkanlığı yapmış donanımlı, liyakat sahibi ve güçlü bir hatip olan önemli bir şahsiyet ve bir diğeri de yine çok genç yaştan beri teşkilatlarınızda görev alan, gençlik kolları başkanlığı yapmış ilkeli, çalışkan, donanımlı, cesur olan bir dinamik şahsiyet. Bu iki değerle birlikte müracaat eden yine bazı liyakatler azda olsa var. Bu değerler karşılık bulmalı ve harcanmamalı. Bu safa da isim vermek doğru olmaz diye yazmıyorum istenirse onları da derim.
            Mensubu olduğunuz partinin liderinin sergilemiş olduğu VEFAYI şimdi sizin gösterme vaktiniz geldi. Bu iki genç ve donanımlı aday adayı sizin şehir ve ülke siyasetine kazandırmanız gereken iki çok önemli isim. Başkan Türkmenoğlu şunu unutmamalı ki bu seçimde Büyükşehir başta olmak üzere 7 belediye kazanılırsa Van'da bu kadar yıpratılmış AK parti tarihinin tarihe geçen başkanı olacak. Bu şehir bugüne kadar topluma hizmet edecek değerlerini koruyamadı, geleceğe taşıyamadı ama bunu siz vereceğiniz kararla değiştirebilir, sizinle de çok önemli çalışmalara imza atan bu kardeşlerinize sahip çıkabilirsiniz.
Bunu yaparak, emeğe, hizmete, samimiyete ve kaliteli insana sizin ve partinizin ne kadar değer verdiğini göstermiş olacaksınız. Emin olun ki bu düşünce ve duygular benimle beraber bu şehirde büyük bir kitlenin beklentisidir.
Bu tavır adam kayırmak değil, hakkı teslim etmektir.
Sözün özü şu ki oturduğunuz makamın hakkını verme vakti.
Bu şehre, halka hizmet etmek isteyenle kendini düşünenleri ayıklama vakti.
Elek sizde, güç sizde, sorumluluk sizde.
Dost acı söylermiş.
             Sakın ha yanılgıya düşüpte yaptığım yanıma kâr kalır demeyin.
Astığım astık, kestiğim kestik demeyin. Taşıdığınız sorumluluğun ağırlığını yüreğinizde hissedin ve toplumun sizden beklediği dava adamlarını listeye alıp 31 Mart seçimlerinde bu halkın ve bu şehrin yüzünü güldürün.
Zaman su misali hızla akıp gidiyor.
         Yerinde ve zamanında doğru kararlara imza atın ki yüklendiğiniz makamın hakkını vermiş olun.
Yoksa son pişmanlık fayda vermeyecek ve karar vericiler olarak sizle önce kul karşısından sonra da mutlak adil Allah karşısında hesap vermekte zorlanacaksınız.
             Rabbim sizleri ve bizleri kendi rızası için mücadele eden, doğru yoldan ayrılmayanlardan etsin inşallah.
İlahi bir uyarı ile noktayı koyalım;
-Emrolunduğun gibi dosdoğru ol! (Hud, 12)

 
Etiketler: BAŞKAN, TÜRKMENOĞLU'NA, AÇIK, MEKTUP!.., HAKKI, TESLİM, EDİN!,
Yorumlar
Diğer Yazılar
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Fenerbahçe
4
0
0
1
1
2
4
Hatayspor
4
0
0
1
1
2
5
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
6
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
7
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
8
Göztepe
4
0
0
1
1
2
9
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
10
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
11
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
12
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv
Haber Yazılımı