Yazı Detayı
27 Mayıs 2018 - Pazar 16:20
 
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

     Gazetecilik, hayata ve olaylara eleştirel bir gözle bakmayı gerekli kılan bir meslek dalı. Görülenden ziyade üstü örtüleni, duyulandan ziyade sesi kısılanı, bilinenden öte bilinmeyeni/paylaşılmayanı önceleyen bir meslektir.
Kimi zaman da toplumun dillendirmek istediği ama farklı gerekçelerle dile getirmediği/ getiremediği eleştirilerin, kaygıların, tepkilerin ve beklentilerin dile getirilmesine aracı olan bir meslek olarak bilinir.
     Başka bir ifade ile gazetecilik, gördüğünüz yanlışlıkları eleştirdiğiniz gibi yapılan güzellikleri de doğru bir dil ile anlatmanın adıdır. Tüm bu yönleriyle gazetecilik aslında toplum vicdanının sesi, eleştirel aklın yansımasıdır.
Biz gazeteciler için en fazla gündem maddesini hiç şüphesiz siyaset ve siyasetçiler oluşturuyor. Neden derseniz çünkü toplum da bu yazıları seviyor. Böyle olunca da iktidar olması hasebiyle hep AK partiye yükleniyoruz ancak bunu yaparken aslında eksiklerini gidermesi için uyarıyoruz.
İktidar olan parti doğal olarak hizmet anlamında da göz önünde olduğu için eleştiriyle çok fazla muhatap oluyor.
     Bu minvalde, yakın zamanda erken seçim kararı sonrası Ak Parti aday adayları yerden yere vuruldu, eleştirilerde her türlü durum geliştirildi. Fısıltı gazetesi aracılığı ile kimi PKK'lı, kimi FETÖ'cü olarak ilan edildi. Bazıları isabetli bazıları iftiradan öteye gitmedi.
     Buraya kadar olanları anladık. Peki, bu ilde HDP'ye laf diyen, eleştiren var mı?
HDP''li siyasetçiler bu kenti neredeyse 8 yıl yerelde belediyelerle yönettiler. Bu önemli süreçte HDP siyasetçilerinin Van için taş üstüne taş koyduklarını gören duyan var mı?
HDP'liler bundan önce AK parti belediyesinin borçlarını anlatarak toplumsal algıyı yönettiler ve yerelde iktidara geldiler, belediye seçimlerini kazandılar. Bekir Kaya başkan olduktan hemen sonra ise devraldıkları Van Belediyesinin borcu olmadığını söylemesine rağmen nedense hiç gündem olmadı, yerelde hiç konuşulmadı.
     Sonrasında ise kayyumların devraldığı HDP belediyesinin bıraktığı trilyonlarca borç yine hiç gündem olmadı. Kimse bunu konuşmadı. Bu borç neyin nesi, hangi hizmetin, yatırımın sonucu diye hiç soran olmadı. Nereye harcandığı açıklanmayan trilyonlarca lira yine bu halkın sırtından çıkmadı mı?
Yine son genel seçimlerde HDP'nin 6 tane Van milletvekilinin Van iline bir çivi çaktığını gören var mı?
Bu şehrin onlarca önemli ve öncelikli sorunu varken acaba bu vekiller ne yaptı?
Halkın iradesi ile oturdukları koltukların hakkını verebildiler mi?
HDP'liler çok adil şeffaf olduklarını iddia ediyorlar diye soruyorum hangi yüzle Van halkından oy isteyeceksiniz?
     Yine ideolojik siyaset mi yapacaksınız?
Bu halkın karnı aç beyler!
     Halkınıza bugüne kadar sahip çıkmadınız. Yalnız bıraktınız. Artık çözüme kavuşmuş olan geçmişte yaşanan acıları ve      sorunları ısıtıp ısıtıp Kürt kardeşlerime sanki bugünün sorunuymuş gibi anlattınız, aldattınız.
     Gasp edilmiş haklarınızı koruyacağız, sizi özgür kılacağız, sömürülmekten kurtarıp tüm haklarınızı size geri kazandıracağız diye meydanlarda kitleler karşısında hamaset yapan, demagoji yapan HDP acaba gerek belediyelerde elde ettiği sonuç gerekse meclise gönderdiği önemli sayıdaki milletvekilleri ile bu şehrin alt yapısına, üst yapısına, sosyal dokusuna, gelecek vizyonuna hangi katkıyı sundu. Bunu neden konuşmuyoruz?
     Eğitim alanında yatırım hizmet alanları geliştiriyoruz diyerek açılan kadın ve gençlik merkezlerinde bu şehrin öz evlatlarını, gençlerimizi ve ailelerimizin en temel unsuru, Allah'ın erkeklere emaneti, gelecek neslin en önemli öğretmenleri rol modelleri olan kadınlarımızı özgürlük ve eşitlik adına vermiş olduğunuz eğitimler, hazırlamış olduğunuz kamplarla kendi tarihiyle, kültürüyle, inancıyla, medeniyetiyle kavgalı hale getirmediniz mi? Buna hakkınız var mıydı? Bu kimin veya kimlerin işine yaradı?
Hatta en önemli soru bu tür eğitim kamplarında kimlere trilyonlarca para akıttınız? Hayali dersler ve meslekler üretip devletin kasasını soydunuz?
Bundan böyle de anlatacaklarınız bu halka hiç samimi gelmeyecek artık.
Neden mi?
     Çünkü bir kent nasıl yok edilir, heba olur bunu HDP belediyeleri ve HDP siyasetçileri bize çok net gösterdi.
Malumunuz, Fetö'nün Türkiye'de en güçlü olduğu il Van.
     Şimdi vereceğim bilgileri de vicdan sahiplerinin sorgulamasını bekliyorum.
Kirli ittifakın boyutlarını anlamanız için bu detay çok önemli. Yani, Kürtlerin Fetö üzerinden nasıl aldatıldığını ortaya koyan      bilgiler dikkatlice okunmalı ve üzerinde titizlikle düşünülmeli.
     Çevre ve şehircilik bakanı Sayın Mehmet Özhaseki'nin Van ziyaretinde dile getirdiği, bölge illeriyle ilgili bilgiler de öyle yeyilir yutulur türden değil.
Bu yazdıklarımı ima eder türden açıklamalar yaptı sayın bakan.
FETÖ'nün Türkiye'de en fazla gayrimenkule sahip olduğu il olan Van. Ve Van'da 160'ın üzerinde gayrimenkulün devlet tarafından hazineye aktarılıyor.
Bu gayrimenkullere nasıl ulaşıldı? Bu konuda hala mahkemeler sürüyor.
     FETÖ ve PKK'nın Türkiye'de en etkili olduğu ilin Van olması iki terör örgütü arasındaki ilişkinin büyüklüğünü ortaya koyuyor.
     PKK ve FETÖ ilişkisinin bir başka göstergesi de, bölgede tespit edilen PKK örgütüne ait 80'in üzerindeki cephanelik ve mağaraların ağır silahlarla FETÖ'cülerin desteği ile doldurulmuş olduğu bilgisi ülke gündeminde de haber olmuştu.
Fetö ve PKK terör örgütlerinin aynı anda Van'da etkili olması, arka planda büyük bir dayanışma içinde olduklarını ortaya koyuyor.
     Bütün Kürtlerin yıllardır dillendirdiği ve yaka silktiği "Fetö Kürt düşmanıdır" ifadeleri şimdi aldatma mıydı? Birçok konuda      olduğu gibi bu konuda da bizi aldatmışlar.
     PKK'lı yüzlerce teröristin belediyede çalıştığı gösterilerek maaşa bağlanması sizce insanlığın neresine oturuyor.
Hendek, çukur siyasetinde Kürt illerinde Kürt gençlerinin ölümüne neden olanlara, Kürtler hesap sormadığı sürece kimse gerçeklerle yüzleşemez.
Çok kirli ilişkiler bunlar çok. Kürt kardeşim, bunun hesabını soracak öncelikle sizsiniz. Bu oyunu bozacak sizin omurgalı duruşunuzdur.
Dikkat ettiniz mi? HDP'nin bu önemli seçim sürecinde aday sayısı dahi açıklanmadı. Kimlerin aday adayı olduğuna bile bakılmadı.
     Ak Parti listesi açıklandığında birçok eleştiri ve memnuniyetsizlik dile getiriliyor ve bunu sözde Ak Partiye yakın olduğunu iddia edenler yapıyor.
     Ak parti yönetim ve ilçe başkanlarına her şey söylenebiliyor, ancak HDP yöneticileri hiçbir şekilde gündeme gelmiyor.      Toplum bunların kim olduğunu dahi bilmiyor. Eğitim durumları, toplumda ne kadar karşılıklarının olup olmadığına hiç bakılmıyor.
     Farkında olunmadan veya bilerek Ak Parti her hücresi ile toplumun önüne çıkarılıyor ve eleştirilerle toplum nezdinde itibarsızlaştırılıyor. Tabi bu bir oyunun parçası olarak bilinmeli.
     24 Haziran seçimleri için açıklanan listede HDP'de daha önceki milletvekilleri yok.
     Birinci sıra Vanlı değil.
     İthal vekiller haklarını savunduğunu iddia ettiği, oylarıyla meclise gittiği milletin taziyesine gitmez derdi ile dertlenmez sorun ve sıkıntıları ile ilgilenmez. Hatta kimse kendisine ulaşamaz bile.
     Buna rağmen Vanlının oyu ile gidecek. Her ne kadar tabanda kabul görmüyor denilse de. Bu toplumsal bir sorundur. HDP tabanının ve özellikle Kürt kardeşlerimizin bu durumu artık ciddi bir şekilde irdelemesi gerekmiyor mu?
Kendini bu kadar korunaklı hale getiren siyasal yapının etrafındaki örülü duvarlarına kimse bakmıyor. İktidar parti olmasına rağmen, birçok hizmeti getirmelerine rağmen AK parti aşırı göz önünde olmanın acı faturasını ödüyor.
2002 yılından beri 50 yıllık çalışmaları ve şimdi kayyumlar tarafından AK parti Van'a hizmet ediyor. Son 8 yıldır yerelde devletin sunmuş olduğu tüm imkânları hoyratça kullanan, halka hizmete dönüştürmeyen HDP belediyelerinin enkazlarını kayyumlar hızla onarmaya çalışıyor. Ve halk öncesi ve sonrasıyla kıyaslama yaparken şu soruyu sormaya başlıyor?
Neden bizim oylarımızla belediyeleri kazanan, meclise giden HDP siyasetçileri bu hizmetleri yapmadı?
     Bu arada Ak Parti'nin Van adayları her çerçeveden değerlendirilirken, HDP'nin 8 vekil adayına hiç kimsenin dikkat etmemesi, bilinçli bir algıdan kaynaklanıyor kanaatimce.
Korkudan HDP eleştirilmiyor,
     Oluşturulan bu korku dünyası, sözde demokrasiyi, sözde halkların kardeşliğini, sözde düşünce özgürlüğünü geliştirdi.
Sözde olan, ancak özde esamesi bile bulunmayan bu durumları artık HDP seçmeninin sorgulaması gerekiyor.
Sadece devletten ve iktidardan yana sorgulama sistemini geliştiren HDP'lilerin öze dönüşünde içinde bulunduğu acı durumu birilerinin söylemesi gerekiyor.
30 yıldan beridir gençler ölüyordu, artık ölmüyor.
     Analar artık ağlamıyor.
Yıllarca Faşizme isyan ettirilen Kürtler, faşizmin göbeğinde rezil bir geçmiş ile geleceğe teslim ediliyor.
Bulunduğu değerlerden koparılan teröristlere birilerinin " Edi bese!" demesi lazım. Aksi tekdirde bir hiç uğruna evlatları canlı canlı öldürtülmeye devam edilecek Kürt gençlerini kullanan vampirler tarafından..
     Evlatlarını öldürenleri tarihin kirli sayfalarına gömmeleri için 24 Haziran tarihi bir fırsattır.
Bölge halklarının kardeşliğinin kurtulabilmesi için 24 Haziran büyük bir fırsattır.
     Kürtler 24 Haziran da ya tarih yazacaklar veya tarihi kirlenmeye devam edecekler vesselam.
Şimdi vicdanlı, adaletli, haramı helalı bilen hakkaniyetli HDP'lilerin hesap sormasını bekliyorum.
     Bakalım kaçta ne hakkaniyetli HDP'li çıkacak.
Ya da hesabı sandıkta mı soracaklar?
     Hep beraber bekleyip göreceğiz.

 
Etiketler: EDİ, BESE:, VAN'DA, 160, EVE, EL, KONULDU!,
Yorumlar
Diğer Yazılar
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı
istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort escort istanbul istanbul escort