Yazı Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 14:14
 
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

   İnsanlık ailesinin dün olduğu gibi bugünde hak, hukuk, doğruluk, adalet, merhamet, iyilik, şefkat gibi hasletlere her şeyden daha fazla ihtiyacı var. Özellikle İslam coğrafyası büyük bir sömürü ve insan haklarının göz göre göre ihlal edildiği, her gün kan, gözyaşı ve acının yaşandığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı günler yaşıyor.
   Ulusal çıkarların öncelendiği, haklının değil güçlünün söz sahibi olduğu bir zamana şahitlik ediyoruz. İşte tam da bu nedenle Kuran ahlakına her zamankinden daha çok muhtaç haldeyiz.
Tarihi çok fazla bilmesem de okuduklarımdan aklımdan kalanlar üzerinden hatırlamamız gereken birkaç notu sizlerle paylaşmak istiyorum.
   3 kıta ve 7 denizde hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu uzun bir süre saydığımız değerleri tüm insanlık ailesi adına kendinde en güzel şekilde himaye etti.
   Kaderin cilvesi ya Osmanlı imparatorluğunun yıkılıp sonrasında aynı topraklarda 24 ülkenin kurulmasıyla müslümanlar bölük pörçük ve himayesiz bir duruma düştüler.
Bu yapay ülkeler toplum mühendisliğine tabi tutulup, batı emperyalizmine hizmet edecek şekilde bir üst akıl tarafından ciddiyet ve titizlikle dizayn edildiler.
  Osmanlının kalbi olan Anadolu'da ise Türkiye Cumhuriyeti devleti kuruldu. Genç devlet, Sovyetler Birliğinin iştahlı tehlikesi karşısında Amerika Birleşik Devletlerinin kucağına düştü. Devletin gelişme çabaları müttefikimiz tarafından sürekli olarak örtülü bir şekilde engellendi.
   Medeniyet birikimimiz, inanç ve kültürel değerlerimiz yok sayılmaya, kendi değerleriyle, tarihiyle, kültürüyle kavgalı bir millet inşa edilmeye çalışıldı.
Tüm bunlarla beraber askeri darbe ve idamlara varan türlü yöntemlerle vatansever yöneticilerin önü sürekli kesildi. Kimi zaman ise ilginç kişiler tarafından yönetildik. Öyle ki kumar masalarında dayak yiyecek kadar sorumsuz şahıslar tarafından dahi yönetildi bu ülke.
   Sonrasında ise bu ülkenin öz evladı olan, bu toprakların mayasıyla şahsiyet hamuru yoğrulan Recep Tayip Erdoğan sahneye çıktı. Milletimiz onu İstanbul belediye başkanı iken tanıdı. Cesur, yakışıklı ve çalışkan başkan güçlü hitabetiyle milletin gönlünde kısa sürede taht kurdu. İstanbul'da belediye başkanı olarak görevi devraldığında öncelikle liyakat esaslı ehil bir ekip kurarak çalışmaya başladı.
    Şehrin su, çöp gibi o günün en temel sorunlarını tek tek ve kalıcı olarak çözüme kavuşturdu. Bu arada başkanın ansızın fakir aileleri ziyaret edip onların sofrasında çorba kaşıklaması beni hep duygulandırmıştır.
Hayal meyal hatırlıyorum. Televizyonda başkanın yaptığı bir ihale anlatılıyor. İhaleyi alan firma, meblağın %10 nu Başkana vermek istemiş. Başkan: "%10 bana vermeyin, anaparadan düşün:" demiş. Bu dürüstlükle başkan gönüllerimizin başköşesine oturdu.
Gel zaman git zaman, yaşanan onca müdahale, yasak ve engellemelere rağmen Ak Parti ve başında Recep Tayip Erdoğan, milletin teveccühü ile seçimleri defalarca kazanmaya başladı. Ülkeyi istikrar ve beklenen onca hizmetle buluşturdu.
   Bu süreçte ülke baştanbaşa imar edildi. Yollar, köprüler, hava limanları, hastaneler, okullar yapıldı. İnşaat sektörü, savunma sanayi vb. hızla yerli ve milli bir bakışla gelişmeye başladı.
   İlk yıllarda siyasilerde ve bürokratlarda tevazu, Allah korkusu, çalışkanlık hâkimdi. Dava şuuru ve millete hizmet etmenin hakka hizmet olduğu bilinci samimi gayretlerin yakıtıydı. Yürekler samimi ve iyi duygularla çarpıyor, gece gündüz demeden alın teri, yürek ve zihin teriyle buluşuyordu. Tüm bunlar ise "bereketi" beraberinde getiriyordu.
Hiç unutmam partinin ilk milletvekilleri tasarruf yapmak ve halkla iç içe olmak düşüncesiyle MTBMM lojmanlarını bile satışa çıkarmıştı.
   Türkiye'de kronik hale gelmiş olan enflasyon ve pahalılık nihayet düşmüş, devletin sosyal yönü de günden güne güçleniyordu.
Devlet ihaleleri ucuz yapılıp inşaatlar hızla sonuçlandırılıyordu. Balkanlar da, Afrika'da ve gidilebilen tüm yerlerde hayırlı faaliyetler yapılıyordu.
   3 milyonu aşan Suriyeli olmak üzere birçok mülteciye kucak açılıyor, daha birçok güzel iş yapılıyordu. Tüm bu güzel çalışmalara olumlu katkısı olan herkesten tekrar Allah razı olsun.
Sonraları adeta bu güzelliğe birşeyler çarptı. Milletin sahibi olan partiye üçkâğıtçılar, yalancılar, ihale düzenbazları, içi dışı bir olmayanlar sızmaya başladı. Böylece işin tılsımı bozuldu.  İşler tersine dönmeye başladı. İcraatlar ters yüz oldu.
Görevlendirmelerde ehliyet ve liyakat yerine, torpil ve adam kayırmalar geçerli oldu. İhalelerde milletin menfaati yerine şahısların menfaati ön plana geçti.
Şatafatlı hayat tarzı, haram para, israf günden güne daha da normal görülmeye başlandı.
Bunun acı neticesi ise maalesef ortada;  1 $= 6500 TL
   Bu tabloda elbette dış güçlerin de parmağı var. Ancak bizim bünyemiz sağlam olsa kimse bize bir şey yapamaz. Mesela ekonomik saldırılara maruz kalan Çin, Rusya gibi ülkelere diş geçiremiyorlar. Biz ise yıllardır cari açık sorununu çözemedik.
Az kazanıp, çok harcıyoruz. Van'da bile karayolları hizmet binası, lojman ve köprüsü gibi isabetsiz ve israf noktasına varan yatırımlar yapılıyorsa varın Türkiye genelini siz düşünün dostlar.
Çözüm mü?
  Fabrika ayarlarımıza geri dönmek.
  Kuran ahlakına teslim olmak.
  Son seçimde milletimiz Cumhurbaşkanına güvenini ve desteğini artırarak devam ettirmiştir. Ama kendisinden de artık bu konuda bir şeyler yapmasını bekliyor.
  Cumhurbaşkanı, behemehâl televizyona çıkıp, o tatlı kadife sesi ve etkili hitabeti ile yolsuzluğa, adam kayırmacılığa, adaletsizliğe ve de israfa savaş açmalıdır.  
Hem ülke gündemini hem de yereli takip ettiğimizde karşımıza çıkan tablo maalesef böyle. Ahlaksız fırsatçılar tarafından adeta yağmaya uğrayan halimiz yaman.
Görüyorsunuz fırsatçı fırıldaklar kur üzerinden her türlü yağmaya başladı bile.
Ulusal marketlerde ve yerel marketlerde bir ay önce beş kilo salça 19 lirayken şimdi 40 liranın üzerinde.
Şimdi sormak lazım bu fiyat artışlarında doların etkisi nedir?
Hemen yöneticilere hatırlatmak isterim devletin fiyatlar konusunda denetleme zafiyeti fazlasıyla görünüyor.
Bu başıboşluğa derhal dur denmeli aksi halde faturası çok ağır olacak.
Görünen o ki bu pahalılığın ve doların yükselmesinin önüne geçilmezse bu durumun faturasını AK Parti çok ağır ödeyecek gibi görünüyor.
   Çünkü ülkemizi içeriden ve dışarıdan birçok konuyu bahane ederek yok etmeye çalışanlar dolarla çökertmeye başladılar. Tutmadı şimdi içimizdeki Amerikalıları devreye koyarak fiyat artışları ile yok etmeye çalışıyorlar.
İnsanın midesine giden yollara fahiş fiyatlarla zam yapılması en can alıcı nokta olarak seçildiği bellidir.
   Şu bilinmeli ki millet durumdan çok rahatsız ve biz bu durumun acı faturasını önümüzdeki aylarda katlanarak göreceğiz. Şimdi millet sermayeden yiyor.
  Aşırı önlemler alınmalı içimizdeki Amerikalılar her türlü sansasyonel oyunlarını oluşturdukları algı ile yürütüyorlar.  Bu bir manipilasyondur…
Tabi suçu içimizdeki Amerikalılara atıp bir kenara çekilemeyiz, özeleştiri yapmalıyız.
Biz nerede hata yaptık diye sorgulama içine girmeliyiz.
Bu konu tek siyaset kurumunun işi değil. Biraz zorlansak da top yekûn ayaklanarak birlikte üstesinden geleceğimiz bir mesele.
   Yukarıda bahsettiğim gibi Sayın Erdoğan ilk kuruluş/kurucu ayarlarına geri dönmeli hem de çok acil!
Her ne kadar bu süreç içinde Fetö ve açılım sürecinde arkadan vurulsa da bu kez daha temkinli ilk kuruluş ayarlarına dönmeli.
Aslında şu an bizden istenen şu, siz Fetö'ye teslim olacaksınız, terör örgütlerine diz çöküp boyun eğeceksiniz ve Türkiye'yi bize teslim edeceksiniz.  Sizi biz yöneteceğiz diyorlar.
Ya severek kabul edeceksiniz yâda biz size farklı oyunlarla kabul ettiririz demeye getiriyorlar.
   Hala anlamadık mı?
Ey onur izzet şeref sahipleri teslim mi olacağız yoksa namusluca dimdik mi duracağız.
    Bu savaşta Allah yardımcımız olsun.

 
Etiketler: EĞRİYE, EĞRİ,, DOĞRUYA, DOĞRU, , DEMEYİ, BİLMELİYİZ!,
Yorumlar
Diğer Yazılar
ADALET YOKSA DEVLET OLMAZ!...
Bir dokun bin âh işit!...
Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan pahalı!...
VANSPOR’U KİMLER ENGELLİYOR…?
Bu ne vicdansızlık? Esnaflığa yakışmayan zulüm…!
BİZİM ONLARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR…
Emanet ve İhanet
YETENEKLERİN ÜSTÜNDE OTURAN ACEMİ YÖNETİCİLER…
BÜYÜKŞEHİRİ YÖNETEN STAJYERLER!…
Akıllı Şehirler ve Deliler…
VAN BAŞKANINI BEKLİYOR
KORONA BİZİ DE YAKALADI DOSTLAR!...
İÇ KAVGALARDAN BAŞINI KALDIRAMAYANLARIN DRAMI..
HDP VE ÇELİŞKİLERİ?
AK PARTİ’DE ZORLU VİRAJ…
SİLAHLARIN GÖLGESİNDE DEMOKRASİ!...
KOBANİ BAHANESİNDEN SOKAK GÖSTERİLERİNE: TÜRKİYE KARIŞACAK MIYDI?
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
35
0
4
2
11
17
2
Fenerbahçe
35
0
4
2
11
17
3
Galatasaray
33
0
4
3
10
17
4
Gaziantep FK
31
0
2
7
8
17
5
Alanyaspor
30
0
6
3
9
18
6
Hatayspor
28
0
5
4
8
17
7
Trabzonspor
26
0
5
5
7
17
8
Fatih Karagümrük
24
0
5
6
6
17
9
Antalyaspor
24
0
6
6
6
18
10
Kasımpaşa
22
0
7
4
6
17
11
Başakşehir FK
22
0
7
4
6
17
12
Sivasspor
22
0
5
7
5
17
13
Konyaspor
22
0
7
4
6
17
14
Yeni Malatyaspor
21
0
6
6
5
17
15
Çaykur Rizespor
21
0
6
6
5
17
16
Gençlerbirliği
19
0
8
4
5
17
17
Göztepe
19
0
6
7
4
17
18
Kayserispor
16
0
9
4
4
17
19
MKE Ankaragücü
15
0
10
3
4
17
20
Denizlispor
14
0
9
5
3
17
21
BB Erzurumspor
13
0
11
4
3
18
Arşiv
Haber Yazılımı
google-site-verification: googlecd1e552a0e00d665.html