Yazı Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 18:37
 
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 Nisan tarihinde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sürpriz çıkışıyla dile getirdiği "erken seçim için hazırız" söyleminin bir gün sonrasında tüm Türkiye'nin merakla beklediği cevabını 18 Nisan tarihinde açıkladı. Ve 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçime gidiyoruz dedi.
İyi de bugüne kadar erken seçime tüm kapıları kapalı olan Ak Parti ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan ne oldu da erken seçime EVET dedi. Bu soru detaylı olarak düşünülmeli ve hem genel hem de yerel siyasetteki sonuçları neler olabilir diye de analizler yapılmalı diye düşünüyorum.
Kısaca son yıllarda yaşanan özellikle iç ve dış siyasette neler yaşandığına bakmamız gerekecek.
Kurulan yenidünya düzeni içinde binyıllara varan medeniyet geçmişi ve devlet geleneğiyle özgül ağırlığı elde edip, özgüvenli bir şekilde "bende varım" diyen bir Türkiye birçok uluslararası güç için tehdit oluşturmaya başladı.
One Minute ile başlayan önemli kırılma sonrasında Türkiye Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her gün güçlenerek yoluna devam ederken bir anda birkaç ağaç bahanesiyle bir araya gelen bir grup gencin başlattığı gezi olayları ile sarsıldı. Ülke olarak çok zor bir süreçten geçtikten sonra tam da düzen kuruldu, gerekli tedbirler alındı derken 17-25 Aralık patlak verdi. Yolsuzluk iddialarının kasıtlı olarak gündemde tutulup halkın algısı yönetilmeye çalışıldı. Olayı kurgulayanlar tarafından istenen toplumsal sonuçların elde edilmediği görülünce bu sefer milletin evlatları FETÖ tarafından 15 Temmuz Darbe Girişimi ile milletine, halkına kurşun sıkan, TBMM milletin parasıyla alınmış uçaklarla bombalanmaya başlandı.
Hayretler içinde neler olduğunu anlamaya çalışan halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa süreli görüntülü telefon konuşması sonrası halkımı darbe kalkışmasına karşı sokağa çıkmaya davet ediyorum çağrısıyla milletin devletine, ve de başkanına sahip çıktığını gördük.
Milyonların yaşlı genç, kadın erkek, sağcı solcu, Kürt Türk demeden tek vücut halinde vermiş olduğu mücadele içte milleti, devleti güçlendirirken birçok işbirlikçi yapı için ise Türkiye üzerinde yeni planların yapılmasına neden oldu.
Yenikapı ruhu olarak adlandırılan o günlerde özellikle Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP'nin yerli ve milli duruşu Ak Parti ile yakınlaşmalarını ve bugünlere gelirken oluşan ittifakında zeminini hazırlamış oldu.
O günden sonra yerli ve milli duruş tanımıyla güçlü bir birliktelik kuran Ak Parti ve MHP içte ve dışta ülke bütünlüğüne zarar veren her türlü saldırıya karşı ortak tavır aldı ve beraber yürümeye devam etti.
Ekonomik olarak diğer Arap ülkelerinin aksine hep Türkiye ile yakın ilişki kuran ve kendine Türkiye'yi rol model olarak kabul eden Katar ülkemizde olduğu gibi hayali birçok gerekçeyle ekonomik olarak baskı altına alınmaya ve çeşitli uluslararası ambargolarla karşılaşmaya başladı. Adeta Türkiye ile kurmuş olduğu yakın iş birliği nedeniyle cezalandırıldı.
Tabi ki bu süreçte özellikle Suriye olayları, düzenlenen sınır dışı operasyonları ve son olarak da gündemimizi meşgul eden zeytin dalı harekâtı özellikle ABD ve birçok Avrupa ülkesini çok rahatsız etti.
Bunların dışında son bir yıldır güçlü bir zeminde işlemeye devam eden Rusya- Türkiye ve Rusya-Türkiye-İran ilişkileri de özellikle uluslararası arenada yakından takip edildi. Stratejik coğrafi konumu ve yakın zamanda gerçekleşen anlaşmalarla önemli bir enerji koridoru haline gelen Türkiye, ekonomi ve enerji alanında tam bağımsızlığının mücadelesini vermeye devam etti.  
Savunma sanayinde elde edilen milli başarı, içte ve dışta verilen terör olayları karşısında önemli başarıların elde edilmesini sağlamış oldu.
Ama bu yerli ve milli duruş ve mücadele dıştaki hainlerle beraber içteki hainleri çok rahatsız etti. Hendek siyaseti, gezi olayları, 17-25 Aralık süreci devamında 15 Temmuz darbe kalkışmasında ve yaklaşık 6.000 tır ağır silahla beslenen YPG, DAEŞ gibi terör gruplarını destekleyenlerin Suriye'de başarılı olamayışı sonrası bu seferde Türkiye'yi EKONOMİ ile PARA ile terbiye etmeye kalkıştılar.
Döviz ve borsadaki dalgalanmaların yanı sıra reel piyasalardaki durgunluk iş dünyasını, esnaf, tüccar ve sanayicinin zor bir süreçte ilerlemesine yol açtı.  Seçim süreçlerinin 2019 yılı içinde öncelikle 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ve devamında 1 Kasım 2019 Genel ve Cumhurbaşkanlığını seçimlerini kapsayacak olması özellikle piyasalarda belirsizlik ve tedirginlik yaratmaya başladı. Zaman içinde giderek yükselmeye başlayan EKONOMİK KRİZ söylemleri ülke siyasetinin istikrarı için istenmeyen bir durum olarak siyasilerin özellikle de Ak Partinin istemediği bir durum olarak tespit edildi.
Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçiminin kazanılabilmesi için belirlenen 50+1 barajı içte ve dışta bin bir türlü sorun ve ihanetle uğraşan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ciddi bir sorun olarak görülmeye başlandı. En son 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen referandum sonuçlarında karşılaşılan beklenmedik tablo 2019 için daha temkinli hareket etmek için Ak Parti kadrolarına rehberlik etti.
İşte özetle ifade etmeye çalıştığımız bu süreçler alınan 24 Haziran 2018 tarihli erken seçim kararının aslında belirleyicisi oldu. Son 16 yıldır erken seçime gitmemiş olan Türkiye'nin tekrar erken seçimle karşılaşmasına neden oldu.
Gelelim bu erken seçim kararının VAN ile ilgili kısmına.
Bildiğiniz gibi özellikle 2011 sonrası Van özelinde maalesef Ak Parti milletvekillerinin başarılı bir karnesi olmadı. Halkla yakın teması olmayan, Van'a beklenen hizmetleri getiremeyen, şehrin geleceğini değil de şahsi geleceklerini önceleyen bir milletvekili profili ile bugüne kadar geldik.
Ak Parti genel merkezi tarafından ilimize tecrübeli bir siyasetçi, toparlayıcı ve ön açıcı bir abi rolüyle liste başı gönderilen Beşir Atalay kendinden beklenen performansı sergilemedi ve ilin bir milletvekili değil de bir misafiri gibi davranmayı tercih etti. Sadece çok önemli devlet ve hükümet temsilcileri ilimize geldiğinde teşrif eden Atalay, ilimizin öncelikli tüm sorunlarına yabancı ve duyarsız kaldı. Kendisine söylenenlere kulaklarını kapattı ve hep uzak durmayı tercih etti.
Son 3 dönemdir milletvekili listesinde yer alan Burhan Kayatürk ise yine halkın kendisinden beklediği standartta bir çalışma sergileyemedi. İlimiz milletvekili adayı olarak seçildiği ilk günden bugüne güneşte eriyen buz misali halk nezdinde itibarını kaybetti.
Artık çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Hem ilimiz hem de ülkemiz için çok daha aydınlık günleri görmek, barış ve kardeşliğin güçlenerek devam ettiği, aynı zamanda yerli ve milli bir sanayinin, ekonominin, kalkınmanın sürekliliğinin sağlandığı bir Türkiye bir Van olsun istiyoruz.
Hizmet siyasetinin kazanımlarının ilimizde her bir mahallemiz ve ilçemizde halkımızla buluşmasını istiyoruz.
Korkudan, şiddetten, yoksulluktan uzak yaşanılabilen güzel bir şehrimiz olsun istiyoruz.
Tüm farklılıkların bir zenginlik olarak kabul gördüğü, ötekileştirmenin olmadığı bir Van inşa edilsin istiyoruz.
Milletle devletin barıştığı, kaynaştığı güçlü bir Van, güçlü bir Türkiye istiyoruz.
24 Haziran 2018 yaklaşırken içte ve dışta tüm şer odakları ve hainleri bertaraf etmiş, hak ve batıl mücadelesinde hakkın ve halkın kazandığı bir ülke istiyoruz.
Sizce çok şey mi istiyoruz?
Not: Seçim sürecinde ihanet şebekelerinin, çetelerin, sızmaların, bukalemunların, aday olmamaları için namuslu insanların sahaya çıkması lazım. Sürece dair farklılıkları ile detaylı ve ayrıntıları ile yazılar yazmaya Allah'ın izniyle devam edeceğim.

 
Etiketler: ERKEN, SEÇİME, GİDERKEN,
Yorumlar
Diğer Yazılar
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı
istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort escort istanbul istanbul escort