Yazı Detayı
18 Mart 2018 - Pazar 16:35
 
Hedef İl Başkanı mı?
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

     Yerelde siyaset yine gündemimizi en çok meşgul eden konulardan biri olmaya devam ediyor. Özellikle de AK PARTİ Van il ve ilçe kongre süreçleri neredeyse herkesin gündeminde.
 Ağır aksak yürüyen, kimi zaman iki ileri bir geri yol alınan ilçe başkanlık atamaları ve Çaldıran, Çatak, Gevaş kongre süreç ve sonuçlarıyla birçok detayı da kendi içinde barındırıyor.  
     Aslında sadece detayları değil birçok soru/sorunun da akılları meşgul etmesine neden oluyor bütün olanlar. Sokakta, kahvede, dost meclislerinde ve de siyasi kulislerde en çok dillendirilen yorumlar ve cevabı aranan soruları şöyle sıralayabiliriz.
     Bundan haftalar önce ilçe başkanlıkları için bir atama süreci yaşandı ve İpekyolu, Tuşba, Edremit ilçeleri için atamalar belli sayıda adayın Ak Parti Genel Merkeze çağrılıp mülakatlarının yapılmasına rağmen ertelendi.
Bu durum genel merkeze davet edilen adaylar ve teşkilatlarda hayal kırıklığı ve kimilerinde ise tepki ve kırgınlıklarına yol açtı.
     Yaklaşık 10 gün sonra yine aynı ilçeler için ikinci bir mülakat süreci başlatıldı ve bu sefer yeni adaylarla görüşmeler yapılarak genel merkezde ilçe atama süreçleri tamamlanmış oldu.
Erciş ilçesi için ise Kerem Altun beyin atamasının yapıldığı bilgisi geldi ama iki gün sonra ne olduysa bu karardan vazgeçildi. Tüm bu süreçte yaşanan gelgitler, kararsızlıklar kamuoyunda ve teşkilatlarda acaba neler oluyor diye soruların sorulmasına neden oldu.
     Bu sürecin hemen sonrasında ataması yapılan ilçe başkanları devir teslim sonrası kongre süreçlerine hazırlanmaya başladılar.
     Yoğun tebrik ziyaretleri her şeyin yolunda olduğu, genel merkezin ve dolayısıyla il başkanı Kayhan Türkmenoğlu'nun vermiş olduğu kararın teşkilatlar tarafından kabul gördüğü izlenimini veriyordu.
Tabi bu süreçte dilden dile ilçe kongrelerinde belirli kişi ve grupların muhalif adaylar çıkarmak için delege listeleri üzerinde ciddi çalışmalar yaptıkları bilgisi de dilden dile kulaktan kulağa taşınmaya devam etti.
 Ataması yapılan başkanların bu durumdan hoşnut olmadıkları, çok htirmeseler bile ciddi kaygılar taşıdıkları gözlemlendi. Genel merkez ve il başkanının muhalifler hiçbir şey yapamaz, siz çalışmalarınıza devam edin söylemi yeni atanan ilçe başkanlarının kalbine su serpse de aslında sonuç hiç de beklenen gibi olmadı.
Çaldıran ve devamında Çatak, Gevaş ilçe kongrelerine muhalif adayların çıkmasıyla işin rengi değişti. İlk olarak Çaldıran'da devamında Çatak'ta genel merkez ve il başkanının seçtiği adaya karşı muhalif adaylar kongrelerde ipi göğüsleyen adaylar oldular.
      Gevaş'ta ise son anlarda delege üzerinde ikna gücü olan birkaç kişinin müdahalesi olmasa muhalif aday olarak tanımlanan başkan adayı kongrede ipi göğüslemiş olacaktı.
Elde edilen bu sonuçlar sonrası genel merkez ekibi ve il, ilçe başkanları aslında süreçlerin yönetilmesi, adayların tespiti ve kongreler için en önemli kısmı oluşturan delegeye hâkimiyet konularında birçok alanda zaafiyet içinde olduklarını gördüler.
Genel merkez ve il başkanı adına hiçte istenmeyen bu durum karşısında bir tavır almak ve özellikle il kongresine giderken çok büyük öneme sahip İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerinde de kendileri adına benzer olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için strateji geliştirmek zorunda kaldılar.
Bu süreçte diğer ilçelerde kendileri adına risk görmedikleri delege listelerinin sil baştan ve kendi kontrollerinde olacak şekilde hazırlanabilmesi için kongresi henüz yapılmamış üç ilçenin ve devamında il kongresinin tarihlerinde değişikliğe gittiler. İşte kısaca özetlemeye çalıştığım bu kongre süreçleri içinde yaşananlar aşağıdaki soruların zihnimizde belirmesine neden oldu.
     Özellikle Kayhan Türkmenoğlu adına ilk sınav anlarını oluşturan ilçe kongrelerinde elde edilen başarısız sonuçlar sonrası kongreyi kazanan muhalif adaylar görevlerinden alınacak mı?
 Eğer görevden alınırlarsa bu durum demokrasi mücadelesi verdiğini, sandıktan çıkan iradeye saygılı olduklarını söyleyen      Ak Parti kadrolarının kendileriyle çelişmesi anlamına gelmez mi ve bu durumda özellikle Çaldıran ve Çatak da seçim çalışmalarında teşkilattan ve seçmenden tepki alınmaz mı?
Genel merkez kazanan muhalif adayları görevden uzaklaştırmaz ve devam kararı alırsa o zaman da Kayhan Bey kendisine karşı çıkmış bu başkanlarla uyumlu çalışabilecek, otorite sağlayabilecek mi?
Muhalif adayların çıkışı nasıl değerlendirilmeli? Bir isyan ve başkaldırı mı, dikkate alınmamanın ötelenme ve dikkate alınmamanın vermiş olduğu bir öfkeyle bizde varız mesajı mı?  Veya stratejik bir planla işletilen ve adım adım ilerleyen parti içi mücadelenin ayak sesleri mi?
     Genel merkez ve il başkanına karşı sergilenen bu muhalif duruşun nihai hedeflerinden biri de aslında bir genel merkezi, il başkanını ve ilçe adaylarını teşkilat ve halk nezdinde itibarsızlaştırmak mı?
Ak Parti Van özelinde atama ve kongre süreçlerinde başından beri tüm bu yaşananlar ve elde edilen sonuçlar acaba kime fayda sağlayacak, hizmet edecek? Van halkına mı, yoksa 2019 adına kişisel veya grup çıkarlarına hizmet edecek birilerine mi? Acaba tüm bu süreçleri muhalifler adına bir üst akıl mı yönetiyor? Eğer bir üst akıl varsa bu üst akıl asıl hangi sonucu elde etmek istiyor? Yoksa üst aklın asıl hedef İl Başkanlığı mı?
Tüm dikkatini güçlü bir teşkilat kurup zaman kaybetmeden saha ve seçim çalışmalarına ve özellikle de HDP seçmenini ikna etmeye yoğunlaştırması gereken Ak Parti Van teşkilatların şu ana kadar tüm dikkat ve enerjilerini parti içi hesaplaşmalara iç çekişmelere harcayan bir görüntü ortaya koymakta. 2019 seçimleri ilimiz, bölgemiz, ülkemiz ve İslam ümmeti adına can alıcı öneme sahipken yaşanan bu kısır ve anlamsız iç çekişmeler Ak Parti'den umudu olan halkı olumsuz etkilemekte ve kaygılandırmaktadır.
     Daha öncede yazılarımda olası tuzaklara karşı çeşitli uyarılarda bulunmuştum.
Görüyoruz ki başkan Kayhan Bey için tuzak büyük, peki Kayhan Bey bu tuzakların farkında mı? Oluşturacağı yönetimler ve kongrelerle beraber azda olsa anlayacağız…!
Ve aynı zamanda Kayhan Beyden önce yapılan ilçe seçimleri acaba sizlere bir şey çağrıştırıyor mu? Olası kurulan tuzakların ölçüsünü anlamak için…
     Başta Ak Parti Genel Merkez temsilcileri olmak üzere Sayın Kayhan Türkmenoğlu'nu tekrar UYARMAK istiyoruz. Lütfen bir an önce bu anlamsız ve kısır süreçleri geride bırakın ve liyakat, ehliyet sahibi dinamik, dava bilincini kuşanan güçlü bir teşkilat kurup yarınlarımızın adalet ve kalkınmayla buluşmasına vesile olun. Sessiz kitleler sizden bunu bekliyor.
Umarım halis hane duygularla yaptığımız uyarı ve ikazlarımız içten hesaplılık taşınmadan anlaşılır…
Tüm yaşananlardan gerekli dersleri almanız dileğiyle...

 
Etiketler: Hedef, İl, Başkanı, mı?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Göztepe
4
0
0
1
1
2
4
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
5
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
6
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
7
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
8
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
9
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
10
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
11
Fenerbahçe
3
0
0
0
1
1
12
Hatayspor
3
0
0
0
1
1
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv
Haber Yazılımı