Yazı Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 17:36
 
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

            Zaman git gide daralıyor ama zamanla beraber ruhumda daralıyor.

Tam umutla, heyecanla yarınlara gitmeye hazırız derken duyduklarım beni öylesine rahatsız ediyor ki anlatamam. İç çekişimin, ruhumun ızdırap çekmesinin emin olun ki şahsımla bir ilgisi yok.

Ben bu şehrin, kâdim Van’ın ve bu şehrin mazlumlarının, samimi öz evlatlarının haklarının adeta gasp edilmeye çalışılmasından, masa başında siyasi mühendislikler ve hesaplarla küçük azınlıkların kârlı çıkacakları şahsi hesaplarının yapılmasından/yapılma ihtimalin yüksek olmasından dolayı çok dertliyim.

Böyle olmamalı, buna artık fırsat verilmemeli diye düşünüyorum.

Bu şehir ve halk bu hesapları önceki seçimlerde, süreçlerde tekrar tekrar gördü. Belki kısa vadeli hesaplarda birileri kazandığını düşündü, mutlu oldu, toplumda elindeki gücün beraberinde getirdiği itibarı “kendisinin zannetti” ama orta ve uzun vadede bu kişilerin ne kadar yanıldıklarını hepimize gördük.

Bugün buna benzer hesaplar yapacakların tarihi tecrübelerden kendileri adına gerekli dersleri çıkarmış olmaları gerekiyor.

Kamu adına, toplum iradesi ve idaresi adına teslim edilen emanete ihanet edilir veya hoyratça “babalarının malı gibi kullanılırsa” bunun hiçte zannedildiği gibi huzur, zenginlik, asalet getirmediği görülmüş olacaktır.

 

 

       Tüm bunları neden söylüyorum. Veya

-Ne demeye çalışıyorsun? dediğinizi duyar gibiyim.

Hemen açıklık getireyim dostlar.

Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yakın zamanda Necdet TAKVA ismini ülke ve Ak Parti adına en önemli isim olan Sayın Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ağzından duydu.

Ak Partinin kurucusu ve Genel Başkanı olan Tayyip Erdoğan’ın bu açıklaması derinlemesine ve beraberinde getireceği kazanımlarla düşünüldüğünde YENİ TÜRKİYE hedefinin en somut örneklerinden biri olarak görülecektir.

Ak Parti tüzüğünde kendini tanımlarken “TÜRKİYE PARTİSİ”, “KİTLE PARTİSİ” olarak tanımlayarak aslından kendinden önceki siyasi partilerin “toplumu ötekileştiren, ayrıştıran, kutuplaştıran, enerjisini kısır çekişmelerde harcayan” yapısından uzaklaştırarak” tüm farlılıkları zenginlik kabul edip” görevlendirmelerde de “liyakat ve ehliyetin” belirleyici ilke olduğunu ifade etmiş ve bu iddialarını da destekleyen çok önemli adımlar atmıştı.

 

 

       Her ne kadar AK PARTİ’nin kurucu kadrolarının büyük çoğunluğu milli görüş siyasetinin yetiştirdiği isimler olsa bile “TÜRKİYE PARTİSİ” olma iddiasının ispatı gereği derdi vatana, millete, ülkeye hizmet etmek olan, toplumsal menfaatleri önceleyip hizmet kervanında olmak isteyen herkese KAPISINI AÇIK TUTMUŞ, bu sayede de geride bıraktığı tüm seçimlerde (7 Haziran dışında) halktan aldığı büyük destekle hep birinci parti olmayı başarmıştı.

Bu tutum zaman içinde bizleri öyle isimlerle karşı karşıya bıraktı ki Recep Tayyip Erdoğan’ın “BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE” hayalinin nasıl ve kimler tarafından inşa edileceğini de bize göstermiş oldu.

Bence Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinin ve katlanarak artan başarısının altında yatan esas unsur da bu oldu ve olmaya da devam edecek.

Evet, özellikle AK PARTİ kadrolarının diline pelesenk olan DAVA vurgusu mutlaka dikkate alınmalıdır.

Ama DAVA derken asla şöyle bir anlayış ortaya konulmamalıdır;

-Bizden başkası bizim kadrolar arasında görev alamaz,

 

 

       -Biz olmazsak asla olmaz,

-Biz dururken neden bir başkası,

-Bedeli ödeyen bizsek, emeği veren bizsek o zaman biz görev almalıyız,

-Bizim gibi düşünmüyor, yaşamıyorsa bizim adımıza önümüzde yürüyemez, onu takip etmeyiz.

Bu söylemeleri son günlerde VAN özellikle Ak Parti kadroları, teşkilatları içinde çok sık duyar olduk. Şimdi tamda burada Ak Parti teşkilatlarının farklı kademelerinde partide aktif siyaset yapan gencine, kadınına, büyüklerine şunu tekrar hatırlatmak istiyorum.

Dava dediğiniz şey esasında, özünde “millete hizmet etmek” değil mi?

Dava dediğiniz şey görevlendirmede “liyakat, ehliyet ve güveni” esas almıyor mu?

Dava dediğiniz şey her türlü ötekileştirmeyi reddedip, kapısı ve gönlü açık bir şekilde tüm farklıkları bu toplumun asli unsuru ve gücü görüp “insan kazanmayı” başarın demiyor mu?

Dava dediğiniz şey bir grup insanın şahsi ikballeri yerine toplumsal menfaatlerin her zaman tercih edilmesi gerektiğini söylemiyor mu?

 

 

       İşte tamda bu nedenle tüm Ak Parti teşkilatlarına, İl ve İlçe Başkanlarına tekrar şunu yüksek sesle ve dostça söylüyorum.

Şuan partide almış olduğunuz görev tüm Van ve devamında Türkiye adına çok önemli.

Ve oturduğunuz koltuklar, belli bir süreliğine kullandığınız iktidarın gücü asla şahsınıza ait değil. Bu makamlar, koltuklar, güç ve iktidar size “millet tarafından EMANET” edildi.

Bu nedenle sakın ha “ev sahibini evinden kovan misafir gibi olmayın!” derim.

Ne diyor Genel Başkanınız Recep Tayyip Erdoğan;

-Ak Partiyi halkımız kurdu ve “sahibi de halkımızdır”.

O zaman fazla söze gerek yok.

Her birinize düşen görev Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanınız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ismi açıklanan, göreve layık görülen bu şehrin öz evladı NECDET TAKVA’ya sahip çıkmak olmalıdır. Bundan ötesini konuşmamalı ve konuşulmasına da fırsat vermemelisiniz.

Yapmanız gereken enerjinizi iç hesaplaşmalar, entrikalar, kulisler yerine topluma nasıl daha iyi hizmet edeceğinize ve 31 Mart tarihinde Van’ı tekrar güçlü bir şekilde başta Büyükşehir olmak üzere tüm belediyeleri AK BELEDİYELERE dönüştürmek olmalı.

Halk sizden bunu bekliyor.

Artık küçük hesapları bir tarafa bırakın da size teslim edilen emanetin hakkını verin! 

Bu yazım öncekilerden biraz daha uzun olabilir ama birkaç konuya da değinmeden yazımı bitirmek istemiyorum.

Aslında söylenmesi gerekenleri tam da zamanında, gecikmeden muhataplara söyleyip sorumluluğumu yerine getirmek istiyorum.

Artık önümüzdeki günlerde Ak Parti açısından ilçe belediye başkan adaylarının kimler olacağı sorusu cevabını bulmuş olacak.

 

 

         Ak Partinin yerel temsilcileri olan başta İl Başkanı, Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı bir araya gelerek kanaatlerini paylaşacak ve ilçe belediye başkan aday listesini genel merkezden de onay aldıktan sonra kamuoyu ile paylaşacaklar.

Buraya kadar her şey normal ve olması gerektiği gibi işliyor. Ama asıl sorun aslında önümüzdeki birkaç gün için Van ve Ak Parti adına karar verecek olan, bir masanın etrafında oturacak yukarıda görevlerini belirttiğimiz aktörlerin nasıl bir tercih ortaya koyacaklarında!

Bu süreçte maalesef masanın etrafında oturacak ve karar verecek bazı kişilerin tercihlerini, önceliklerini duyduğumda yüksek sesle “ ALLAH AŞKINA BUNU YAPMAYIN” demek geliyor.

Masanın çok önemli koltuğunda oturanlar, parti içinde de çok önemli bir görevi yerine getireceklerini de unutmamalıdır.  Masa etrafında oturup karar verecekler kendi ailelerinden kimseleri farklı senaryolarla sürece, belediye başkan adayı olarak montelemeye çalışmaları inanın ki hiçte ahlaki olmayacaktır.

 

 

       Partilerini aile partisine dönüştürenlerin hazin sonları ortada görmek isteyenlere…

İnsana sormazlar mı?

Hani DAVANIZ nerede kaldı?

Hani size bugününü, geleceğini güvenerek teslim eden halka verdiğiniz SÖZ nerede kaldı?

Ne kadar hızlı unutuverdiniz sözlerinizi! Öncelikle kendinize, sonra da size güvenen bu halka YAZIK olmaz mı?

Bu kadar nefsi, şahsi ve ailevi bir karar, sizi hem bugün hem de yarın büyük bir vebalin altına sokmaz mı?

Sizin her halinizi konuşmasa da gözlemleyen, takip eden ve modelleyen gençler bu yaptıklarınızı gördüklerinde doğru, iyi, güzel, ahlaklı ve erdemli tercihler dururken yanlışı, kötüyü, ihaneti tercih etmezler mi sanıyorsunuz?

Ayrıca bu süreçte İl Başkanı olarak görev yapan Kayhan TÜRKMENOĞLU da sadece elini değil tüm gövdesini “samimiyetle, içtenlikle ve tüm şeffaflığıyla” taşın altına koymalı ve toplum adına, oturduğu makamın hakkını verecek şekilde tercihlerde bulunmalıdır.

 

 

     İlde birçok bürokrat ve siyasetçiyi belediye başkan adayı olarak sürece dâhil etmek için Ankara’ya davet ettirdiği bilgileri Ankara’da ve Van’da konuşuluyor ve biliniyor.

Her ne kadar il başkanı;

-“Ben hiçbir kimse için referans olmam ve böyle bir karara ortak olmam” dese bile işin aslının böyle olmadığını daha önce il başkanlarının tecrübelerinden biliyoruz.

Toplumun aklıyla, onuru ve umuduyla oynamamak gerekiyor.

Siyaset, insan ve toplum adına doğrunun, faydalı olanın, güzel olanın tercih edildiği bir alan olmalı artık.

Bir siyasetçi “siyaset ahlakı ve dava bilinci gereği” kapalı kapılar ardında farklı hesaplar yapıp toplum karşısına çıktığınızda farklı şeyler söylememeli.

Zihninin ve kalbinin derinliklerinde sadece Allah’ın şahit olduğu ve bildiği “gizli ajandalar” saklamamalı.

 

 

        Aday adayı olmuş kişilerin onuru, şahsiyeti, şerefi kendilerini savunamayacakları bir yerde ve zamanda sinsi hesaplarla ve küçük düşürülecek şekilde yıpratılmamalı, hoyratça kirletilmemeli. Buna asla müsaade edilmemeli.

Tüm değerlendirmeler aday olunan işin mesleki, teknik ve kişisel özellikler anlamında değerlendirilmesi çerçevesinden öteye gitmemeli, kimseye “itibar suikastı” yapılmamalı!

Gerçekler tüm çıplaklığıyla gün yüzüne çıktığında dostuna, çevresine, yaşadığı topluma verebileceği bir hesap, bakabilecek yüze sahip olmalı.

Kimse halkı kandıracağı, uyutacağı gafletine de asla kapılmamalı.

Kendisi, ailesi ve yakın çevresini güç, iktidar, koltuk sahibi olsun diye “ali cengiz oyunlarına” başvurmamalı.

Net olmalı ve asla kimseyi yanıltmamalı!

Bunların hiç birine değmez biliyor musunuz?

Şöyle bir mezarlıklarını ziyaret edin de görün bakalım bizden önce bu topraklarda kimler yaşamış, kimler hükümdarlık sürmüş, zengin olmuş, ün ve şöhrete kavuşmuş!

Şimdi ne haldeler ve bizler yarın belki de bir nefes sonra nerede olacağız?

Neyin garantisi var Allah aşkına!

Anlık kazançlar, kalp kırmalar, gizli hesap ve pazarlıklar nereye kadar devam eder?

 

 

       Yapmayın!

Sizden umutla “liyakat, ehliyet ve güvenle” şahsiyetini inşa etmiş isimleri “belediye başkan adayı” olarak göstermenizi bekleyen bu masum halkı hayal kırıklığına uğratmayın.

Necdet TAKVA’ya sahip çıkın.

Halkın size teslim ettiği emanete namusunuzu korur gibi sahip çıkın!

Birkaç gün içinde alacağınız kararlar on yıllarımıza iyisiyle, kötüsüyle yön verecek. İstikamet belirleyecek.

Halktan ve HAKTAN yana tavır takınır.

Emin olun kazanan siz olacaksınız.

Kazanan VAN olacak.

 
Etiketler: İYİLİĞİ, EMREDİP,, KÖTÜLÜKTEN, UZAKLAŞTIRMAK, İÇİN, , UYARIYORUZ!,
Yorumlar
Diğer Yazılar
ADALET YOKSA DEVLET OLMAZ!...
Bir dokun bin âh işit!...
Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan pahalı!...
VANSPOR’U KİMLER ENGELLİYOR…?
Bu ne vicdansızlık? Esnaflığa yakışmayan zulüm…!
BİZİM ONLARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR…
Emanet ve İhanet
YETENEKLERİN ÜSTÜNDE OTURAN ACEMİ YÖNETİCİLER…
BÜYÜKŞEHİRİ YÖNETEN STAJYERLER!…
Akıllı Şehirler ve Deliler…
VAN BAŞKANINI BEKLİYOR
KORONA BİZİ DE YAKALADI DOSTLAR!...
İÇ KAVGALARDAN BAŞINI KALDIRAMAYANLARIN DRAMI..
HDP VE ÇELİŞKİLERİ?
AK PARTİ’DE ZORLU VİRAJ…
SİLAHLARIN GÖLGESİNDE DEMOKRASİ!...
KOBANİ BAHANESİNDEN SOKAK GÖSTERİLERİNE: TÜRKİYE KARIŞACAK MIYDI?
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
35
0
4
2
11
17
2
Fenerbahçe
35
0
4
2
11
17
3
Galatasaray
33
0
4
3
10
17
4
Gaziantep FK
31
0
2
7
8
17
5
Alanyaspor
30
0
6
3
9
18
6
Hatayspor
28
0
5
4
8
17
7
Trabzonspor
26
0
5
5
7
17
8
Fatih Karagümrük
24
0
5
6
6
17
9
Antalyaspor
24
0
6
6
6
18
10
Kasımpaşa
22
0
7
4
6
17
11
Başakşehir FK
22
0
7
4
6
17
12
Sivasspor
22
0
5
7
5
17
13
Konyaspor
22
0
7
4
6
17
14
Yeni Malatyaspor
21
0
6
6
5
17
15
Çaykur Rizespor
21
0
6
6
5
17
16
Gençlerbirliği
19
0
8
4
5
17
17
Göztepe
19
0
6
7
4
17
18
Kayserispor
16
0
9
4
4
17
19
MKE Ankaragücü
15
0
10
3
4
17
20
Denizlispor
14
0
9
5
3
17
21
BB Erzurumspor
13
0
11
4
3
18
Arşiv
Haber Yazılımı
google-site-verification: googlecd1e552a0e00d665.html