Yazı Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 17:48
 
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

         Hafta içi Van'ın basın temsilcileri olarak Van Valimiz ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in ev sahipliğinde Karayolları 11. Bölge müdürlüğünün sosyal tesislerinde bir araya geldik.
Toplantının tamamında Sayın Bilmez tarafından paylaşılan düşünceler, hedefler ve tüm bunların ötesinde ortadaki samimiyet beni fazlasıyla sevindirdi ve gelecek günler adına çözüm bekleyen onca sorunun kalıcı çözümlere kavuşması adına umutlandırdı.

 


       Tam bir devlet adamı duruşu ve bakışıyla yereldeki onlarca sorunu objektif bir şekilde değerlendiren ve yapılacakları paylaşan Sayın Vali yine bugüne kadar en verimli geçen toplantılarından birine de yine ev sahipliği yapmış oldu.
Toplantının en önemli gündem maddeleri elbette ki Kayyım atamaları ve sonrasında belediyecilik anlamında Van'da yapılacak çalışmalar oldu. Sayın Vali'nin yine 31 Mart seçimleri öncesinde kısa süreli Belediye Başkan Vekilliği ve devamında Vali olarak VAN kamu yönetiminde elde ettiği birikimle ortaya koyduğu Van tablosu çarpıcı belli başlıklarla biz gazetecilerle paylaşılmış oldu.

 


           Son kararname ile Edremit Kaymakamı olarak atanan ve aynı zamanda Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili olan Muhammet Fuat Türkman'ın da katıldığı toplantıda konuşan Vali Bilmez arıtma tesisi, kent meydanı, çevre yolu, şehir stadyumu, katı atık entegre tesisi, kaldırım işgalleri gibi birçok önemli konu hakkında detaylı bilgiler sundu.
Bu yazıda konuşulanları tüm detaylarıyla paylaşmak istemiyorum ama bence gelecek günler adına Van'ı bekleyen güzel günlerin habercisi olacak bazı düşünce ve kararları ana başlıklar halinde Sayın Vali Bilmez'in ağzıyla size aktarmış olayım.
"-Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevi yerine getirirken bu süre zarfında en önemli çalışmamız Van Büyükşehir Belediyemizde bundan sonra her şey şeffaf olacak. Halkla paylaşılacak, basın mensupları ile paylaşılacak. Gizli kapaklı hiçbir şey olmayacak. Tüm ihale ve alım işleri toplumun şahit olacağı şekilde şeffaf olarak yönetilecek."
"Bundan böyle hiçbir şekilde vakıf, spor kulübü veya farklı bir adla hiç kimseden bağış alınmayacak."
"-Tüm daire başkanlıklarımızı ve tüm birimlerimizi daha kurumsal bir yapıya kavuşturacağız. O kurumsal yapı ile vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz."

 


         "-Belediyedeki iş ve işlemler ile kent ile ilgili alınacak kararlarda hem çalışanlarımızın karar alma süresine dâhil edeceğiz hem de vatandaşlarımızın fikirlerini, düşüncelerini o karar alma sürecine dâhil edeceğiz".
"-Hiçbir personelin ekmeği ile oynanmayacak. Belediye çalışan hiçbir personelimizin kesinlikle ekmeği ile oynanmayacak. Hiçbir personelimize mobbing uygulanmayacak. Baskı yapılmayacak. İnsanlar kafasında ve yüreğinde taşıdıklarından dolayı sorgulanmayacak. Fakat belediyede iş yapmayan, iş üretmeyen ve işe engel olanlar uyarılacak, sisteme monte edilmeye çalışılacak. Buna rağmen de bir başarı elde edemezse o kişi ile ilgili idari işlem yapmaktan da çekinmeyeceğiz."
"-Kent planlanırken, kentte yaşayan insanlarımızın, özellikle de gençlerimizin hayallerine göre umutlarına göre gençleri de süreçlere dâhil ederek planlayacak ve hayata geçireceğiz."

 


        "-Biz belediyeyi tarafsız bir şekilde yöneteceğiz. Her hangi bir partiden seçilmiş bir belediye başkanı değiliz. Olağan üstü koşulların geliştirdiği bir dönemde devlet tarafından belediyeyi devlet ve millet adına yönetme görevi bize verildi. Dolaysıyla tarafsız, tüm siyasi münazaralardan uzak bir şekilde yöneteceğiz. İlçe Belediyeleri arasında kentin gelişimine katsı sunacak hangi parti olursa olsun asla engel olmayacağız, destek olacağız. Kente zarar veren projeleri de mutlaka denetimden geçireceğiz".  

 


         "-İlimizde başlıca sorunlardan biri de çevre yolu, seçimlerden önce ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, vatandaşlarımızın DOP payından dolayı bir talepleri vardı. DOP'da bir azalmaya gidilmedi ama vatandaşların talepleri emsal ve kat artırımı verilerek karşılandı. En son yapılan 18. madde uygulaması askıya çıktı. 1. etap, 2. etap ve 3. etap askı süreleri bitti. Askıdan indi. 2 Eylül itibariyle de 3. etabın itiraz süresi de bitti. 1. etapta 62 itiraz var. 2 etap da 55, 3. etapta ise 39 itiraz var. Bakanlıklarla görüştük. Bu itirazlar da en kısa sürede karara bağlanacak. Dilerim vatandaşlarımızın talepleri büyük oranda karşılandıktan sonra İdari mahkemelerde davaya gidip engelleyemezler. Bu Ekim ayı içerisinde biterse inşallah çevre yolu üzerindeki büyük engel de aşılmış olur."

 


          "-2020'nin sonunda arıtma tesisi tamamıyla hizmete girmiş olacak"
"-Diğer bir sorunumuz da Katı Atık bertaraf tesisi. Bunun da yer tahsisi ile ilgili bir problemi vardı. Önceki belediye yönetimi burada biraz isteksiz davranmıştı. Biz göreve başladığımız gibi Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve EPDK ile görüşüp bu sorunu da çözdük. Yer tahsisi yapıldı. İnşallah 15-20 gün içerisinde enerji üretimi yapacak motorların kente gelmesini ve mevcut birikmiş çöplerin enerji üretimi önümüzde ki bir kaç ay içerisinde başlayacak."
"-Diğer bir projemiz halen sıkıntıları olan Kent Meydanıdır. İnşallah o projeyi de tamamlayacağız. Zor kısımların bir kısmı çözülmüş fakat ciddi engeller de halen duruyor. Bu proje ile kentin gerçek anlamda nefes alabileceğine inanıyorum. Cumhuriyet Caddesi üzerinde 20 dönüm bir alan sosyal etkinliklerin de yapılabileceği bir alandır. Bu projeyi inşallah devam ettireceğiz."

 


          "Kaldırım işgaline son vereceğiz. Kaldırımlar büyük oranda işgal altında olduğunu ve seyyar satıcıların kente ciddi sıkıntılar verdiğini anlatan Bilmez, "İnşallah bugünden itibaren bu sorunu yok edeceğiz. Öyle bir kerede olacak bir iş değil. Hz. Ömer Cami civarında bu çalışmalara başladık. Zamanla tüm kentte bu sorunu çözmüş olacağız. Bu konuda esnaf ve vatandaşımızdan destek bekliyoruz."

 


         "Yeni stadyum için çalışmalar yapacağız. Kentin modern bir stadyuma ihtiyacı olduğunu belirten Vali Bilmez, 2'nci Lig'e çıkmış bir takımımız var. Bu yüzden kısa ve orta vadede stadyum ihtiyacımızı karşılamak amacıyla bir onarım gerçekleştiriyoruz. Yeni bir tribün yapıldı. Bunun yanı sıra diğer tribünlerde de aynı şekilde çalışmalar devam ediyor. 8 milyonluk bir ödenek bakanlığımız tarafından sağlandı. Kale arkası ve karşı tribünler içinde yenileme çalışması yaparak 10 bin kişilik bir stadyuma kavuşacağız. Kısa vadede yapılan bu çalışma stadyum ihtiyacımızı karşılayacak. Ancak uzun vadede yeni stadyum içinde çalışmalar yapacağız. Bu da bizim hedefimiz."

 


        "-Şehir içinde ahır kalmayacak. Şehir içinde bulunan ahırların kent dışına çıkarılması için çalışma başlatacaklarını söyleyen Vali Bilmez, "Ahırların kent dışına çıkartılması için orta ve uzun vadede çalışmalar yapacağız. Tarıma dayalı Organize Hayvancılık Bölgesi projesi kabul edildi. Bu proje için onay çıktı. Ödenekleri çıktıktan sonra da iyi bir mesafe alacağız. Vatandaşımızı rahatsız eden hayvan ve ahır atıklarını, Katı Atık Tesisimiz hayata geçtiğinde burada bu atıkları bertaraf edeceğiz. Bu çalışma işe inşallah yaşanan sorun, koku ve kirliliğin azalacağına da inanıyorum"."

 


        "İstihdam alanı açan herkese yardımcı olacağız". Bu kentteki işsizliği bitirmediğimiz ve minimize etmediğimiz sürece sorunların bitmeyeceğini biliyoruz. Bu yüzden kentimiz ilacı istihdamı artırmaktır. Bu anlamda da yine destek bekliyoruz. Geçmişte bu bölgede yaşananlar kentimizin algısını olumuz şekilde etkilemiştir. Olumsuz haberin etkisi daha fazladır. Ancak şunu da rica ediyorum. Yapacağız haberlerle kentimizin zarar görmesinden imtina edelim. Çok küçük yaşanan bir olayı büyük bir terör olayı olarak yansıtmak bu kentte zarar verir. Bizim kentimizin güveliği ve huzuru Türkiye ortalamasına yakın bir oranı var. Bu kentte geçmişte yaşananların artık yaşanmaması taleplerini artık görüyoruz. Bu anlamda da hepimize büyük görevler düşüyor.

 


        "-İran'dan kurulan taksi sistemi bizim de işimize yarıyor. Oradaki turistler buraya getirilip tekrardan geri götürülüyor. Bu güzel bir sistem oldu. Biz de kentimize değer kattığı için bunu olumlu buluyoruz. Ancak bunu birilerinin engellemeye çalıştığını söylemek isterim. Bu da ayır bir sıkıntımız. Buraya gelen İranlıların peşine Erzurum, Trabzon gibi şehirler, bu turistleri kendi kapımızdan ilimize nasıl çekeriz gibisinden çalışmalar yapıyor. Bizim burada ise insanlar kavga ve tartışmalar yapıyor turistler için. Bu yanlıştır. Birileri nasılı ilimize götüreceğiz düşüncesindeyken bizim buna sahip çıkmamız gerekiyor".
"Ayin için hazırlıklar yapıldı. Misafirlerimiz şimdiden kentimize gelmeye başladı. Bu ayinin yapılması için Valilik ve özellikle Gevaş Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazırız ve vereceğiz. Ayinin rahat şekilde yapılması için destek vereceğiz. Ayinin bundan sonraki süreçte de yapılması için, kentimize katkıları için elimizden geleni yapacağız. Şunu da ifade etmek isterim. Kentimize gelen turistlerin inançlarının, özel hayatlarının tartışılmaması gerekiyor. Biz ancak kendi özel hayatımızı düzenleyebiliriz. Başka insanların özel hayatına müdahale etme hakkımız yoktur. Hıristiyan'ı, alkol kullananı, mini etek giyeni buraya gelmesin dersek, bu kentte asla turizm gelişmez. Biz doğa, inanç, sağlık, eğlence turizmlerinin hepsine talibiz. Kentimize turizmin büyük katkıları var. Ne olur ahlak üzerinden, belli hassasiyetler üzerinden tartışmalar yaratmayalım".

 


         Evet, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bilmez yukarıda sırladığım ana başlıklarda çok samimi ve bir devlet adamı tecrübesi, vizyonuyla bundan sonra neler yapılacağını anlatmış oldu.
Elbette ki bu konuşulan hedefler bir günde gerçeğe dönüşmeyecek. Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Ama bu işin tılsımı net planlar, kararlılık, mücadele, liyakat, samimiyet esaslı bir araya gelmiş güçlü ekip ve tabiki siyasi ve toplumsal birlik ve beraberlikten geçiyor.

 


          Devlette süreklilik esastır ilkesiyle de düşünce ve planlarını paylaşan Sayın Vali Bilmez, kendinden önceki dönemlerde temelleri atılan, belli mesafeler kat edilmiş birçok işin takipçisi olacağı, aksamadan devam etmesi için tüm imkânların seferber edileceği müjdesini de paylaşmış oldu. Özellikle bu konu belki de bizim hiç alışık olduğumuz bir tavır değil.

 


          Yapbozların hâkim olduğu, imkânların ve zamanın hoyratça israf edildiği şehrimizde böylesi bir tavır hayırlı bir geleneğe vesile olur inşallah.
Bence bugünden sonra herkes tam bir sorumluluk bilinci, Van'lılık Bilinciyle hareket etmeli ve yapılması planlanan bu kadar hayırlı ve bir o kadar da zorunlu işlerde Valimize ve Büyükşehir çalışmalarına katkı sunmalı. Seyirci olmaktan vazgeçmeli. Elimizi taşın altına koymalı ve
"-Bizde bu değişim ve hizmet yolculuğunda bir şeyler yapabiliriz" demeliyiz.

 


        Unutmayalım!
Her şeyin bir bedeli olduğu gibi bu şehirde de yaşamanın bir bedeli var. Bu şehrin iyisiyle kötüsüyle tüm sorumluluğu bize ait. Tercihlerimizle yapılacak iyi şeyleri destekleyebiliriz de engelleyebiliriz de.
Kayyımla gelen yeni dönem Van'ın hizmetlere doyduğu, kronik sorunların kalıcı çözümlere kavuştuğu bir dönem olmalı. Aydınlık yarınların muştusu, habercisi olmalı. Kısır çekişmelerden, küçük bireysel hesaplardan uzak önceliğin herkesi kuşatan toplumsal menfaatlerin olduğu günler olmalı.
Genç bir şehir olan Van'ın gençliğin enerjisinin boşa harcanmadığı, şer odaklarınca sömürülmediği aksine gençliğe ait var olan enerji ve potansiyelin millete hizmet için olumlu imkânlar buluştuğu günler olmalı.

 

 

       Evet, artık çok şeyler olmalı bu şehirde. Hayırla, bereketle, güzellikle kuşatılmış şeyler olmalı. Ama bunlar kendiliğinden olmuyor. Birilerinin öncü olması, iz bırakması ve bir vizyonla ilk adımı atması gerekiyor. Bir şehrin siyasileri, milletvekilleri bu görevi hakkıyla yapamıyorsa, o ilk adımı atmıyorsa işte o zaman millet için var olan devlet bu sorumluluğu bir an bile tereddüt etmeden üstlenir, üstlendi de.

 


        İşte tam burada bize şunu demek kalıyor.
Yarınların bugünden daha hayırlı ve güzel olması duasıyla…

 
Etiketler: KAYYIMLA, GELEN, HİZMET, DÖNEMİNİN, SATIR, BAŞLARI, ,
Yorumlar
Diğer Yazılar
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Göztepe
4
0
0
1
1
2
4
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
5
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
6
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
7
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
8
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
9
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
10
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
11
Fenerbahçe
3
0
0
0
1
1
12
Hatayspor
3
0
0
0
1
1
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv
Haber Yazılımı