Yazı Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 18:14
 
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

          Şimdilerde herkes milliyetçilik havarisi kesiliyor ya! Bakmayın birden bire böyle cesur ve yürekli pozlar verdiklerine. Bizler bir zamanlar bu memlekette basın mensubu olarak PKK'ya karşı dik durup tehditler aldığımız dönemde onlar mağaralarına sinmiş olanları sessiz sessiz seyrediyorlardı.  
Aman Allah'ım ne günlerdi o zamanlar! PKK sözde mahkemeler kurmuş haraç kesiyordu! Kürt Türk ayrımı yapmadan zorbalıkla milletten para topluyordu. O zamanlar bunu dile getiren birkaç gazeteciden biriydim. İşin garibi tehditler arttıkça etrafımdaki destek sayıları da azalmaya başlamıştı. Herkesi itham etmiyorum ama bugün milliyetçilik bayrağını elinde taşıyanlardan birçoğu maalesef yanımda da yoktu mahallelerde de caddelerde de sokaklarda da.
Allah'a şükür! Ben gazetecilik mesleğimin namusunu korudum her zaman. Allah'tan başka kimseden de korkmadığımı gösterdim. Daha doğrusu vazifemi yaptım o zamanlar. Şimdi de yapmaya devam edeceğim İnşaallah.
Mesele bu kez DBP'li Bekir Kaya dönemindeki büyük yolsuzluk! Hem de oldukça büyük bir vurgun! Dün sosyal medyada ve basında paylaşıldı. Büyük de ses getirdi. Herkes bunu konuşuyor şimdi.

 


        Buraya bir parantez açalım. Bu yolsuzluklar niçin şimdi gündeme geldi acaba? Evet, bu esasında kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı. Yoksa bu yolsuzluğu şimdi ortaya çıkartıp yerel seçimleri etkilemek gibi bir kasıt olduğunu sanmıyorum. Çünkü bu seçimde önyargılar zaten kararını vermiş durumda. Bizler HDP'nin çarşaf çarşaf yaptığı yolsuzlukları sıralasak ve altlarına da kanıtları koysak, önyargılı kardeşlerim zaten buna inanmayacaklardır. Hatta birçoğu "Vallah iftira ediyorlar!" deyip meseleyi kapatacak ve önyargılarını belki de daha da keskinleştireceklerdir. Zira kayyımlar Cumhuriyet tarihiyle eş değer bir yatırımı Van'a yapmış olmalarına rağmen; "Zaten devletin göreviydi, yapmak zorundaydılar." deme cüretini gösterirler miydi birçoğu? Ama neden bu görevi Bekir Kaya yapmadı diye hiçbir zaman da düşünmedi bu kardeşlerim!

 


         Bu önyargılı seçim kararları bir tarafa. Asıl meselemize gelelim. Bekir Kaya döneminde yapılan yolsuzluklar biliniyordu. Ama hiçbir zaman gündeme gelmiyordu. Belge istediğimiz zaman bu konular es geçiliyordu. Bu yolsuzluk olaylarını defalarca duydu Van basını veya kamuoyu. Amma velakin nedense hiçbir zaman gündeme gelmedi bunlar.
Peki, o zaman suç kimde? Mademki birçok yolsuzluk ortaya çıkardınız, neden bunu kamuoyuyla paylaşmadınız? Bunun vebali kimin üzerindedir acaba? Zira onlar yolsuzluk olmadığı dönemde bile AK Partili belediyeleri topa tutmadılar mı? Birçok iftira atmadılar mı? Oysa onlar gerçekten yolsuzluk yaptıklarında sessiz sedasız olayları neden geçiştirdiniz? Bu konularla ilgili sorumluluk makamında olanlar neden herhangi bir açıklama yapmadı? Bunu nasıl gömdük bir yerlere?
Evet, bugün elimizde artık deliller var! Bekir Kaya döneminde oldukça büyük yolsuzluklar yapıldığı kesinleşti. Bunlar Sayıştay raporlarıyla da kanıtlanmış durumda. Basına yansıyan haberlerde inanılmaz rakamlar var:

 


        "Bekir Kaya döneminde yapılan iş ve işlemleri inceleyen Sayıştay denetçileri ve İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin 18 Eylül 2015 tarihi itibariyle verdiği raporlarda, toplam 113 milyon 339 bin lira kamunun zarara uğratıldığı detayları ile yer aldı."
Van Postası Gazetesi'nden Ziya Türk'ün haberine göre Bekir Kaya döneminde yapılan yolsuzlukların listesi oldukça kalabalık. Ve bu uzun liste için özellikle bu yolsuzlukların üzerini örttüğü iddia edilen HDP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bedia Özgökçe Ertan'ın cevap vermesi beklenmektedir. Ziya Türk'ün haberinden yapılan yolsuzluklardan bir kaçını aktaralım:

 


           HALKIN KAYNAKLARI EŞCİNSELLERE VE TERÖRE HİZMET EDEN DERNEKLERE NEDEN PEŞKEŞ ÇEKİLDİ?
DBP'li Bekir Kaya yönetimindeki Van Büyükşehir Belediyesi, Van halkına hizmet edilsin diye gönderilen 862 bin 216 lirayı, valilik oluru almadan eşcinseller tarafından kurulan AHTAMARA LGBTİ Van Derneği başta olmak üzere PKK/KCK terör örgütü amaçlarına hizmet ettiği için KHK ile kapatılan derneklerin de arasında olduğu 11 derneğe neden peşkeş çekti? Söz konusu dernekler bu paraları ne yaptı?

 


         BEKİR KAYA DÖNEMİNDE SATILAN BELEDİYE MÜLKLERİNİN PARASI NE OLDU?
2010 yılında 17, 2011 yılında 15, 2012 yılında 7, 2013 yılında 4 ve 2014 yılında 9 adet olmak üzere, Bekir Kaya döneminde satılan 52 adet taşınmazın paraları ne oldu?
MAVİKENT A.Ş. YETKİLİSİNİN ŞAHSİ HESABINA 30 MİLYON NEDEN AKTARILDI?
Van Büyükşehir Belediyesi'nin iştirakçisi olduğu Mavikent A.Ş.'nin şirket hesaplarına DBP'li Bekir Kaya döneminde sermaye artırımı nedeniyle aktarılması gereken 30 milyon 323 bin 453 lira neden şirket yetkilisi Cuma Köylüoğlu'nun hesabına aktarıldı?


      MAVİ KENT A,Ş.'YE İŞ AVANSI OLARAK VERİLEN 28 MİLYON NE YAPILDI?
Van Büyükşehir Belediyesi şirketi olan Mavikent A.Ş.'ye İş Avansı ve Kredileri Hesabı kullanılarak 2014 yılına devreden ve yıl içerisinde de ilave olarak DBP'li Bekir Kaya döneminde aktarılan toplam 27.941.362,5 lira avans hangi iş ve işlemler için kullanıldı?
MAVİKENT A.Ş.'YE MAL VE HİZMET ALIMI İÇİN VERİLEN 4 MİLYON NE OLDU?
Mal ve hizmet alımları ile yapım işleri amacıyla verilen avanslar ile Mavikent A.Ş.'ye DBP'li Bekir Kaya döneminde verilen iş avansları kapatılmadan yeni avanslar verilerek ve kapatılmayarak toplam 4 milyon 066 bin 600 lira nerede kullanıldı?
ÖDEME EMRİ VE MUHASEBE FİŞİ OLMAYAN 65 MİLYON 672 BİN LİRA KİMLERE NEDEN ÖDENDİ?
DBP'li Bekir Kaya'nın yönetimde olduğu 2010-2011-2012-2013-2014 yıllarında ödeme emri ya da muhasebe işlem fişi olmadan 1443 gerçek ve tüzel kişiye toplam 65 milyon 672 bin 549 lira ödeme neyin karşılığı ve kimlere yapıldı?
1MİLYON 317 BİN LİRAYI HAYALİ MAL VE HİZMET ALIMI İLE KİMLERE VERDİNİZ?
DBP'li Bekir Kaya yönetimindeki Belediye hesabına ait banka ekstresinde harcama olarak yer alan, ancak ödeme emri belgeleri ekinde kanıtlayıcı bir harcama belgesi bulunmayan veya belgeleri fotokopi olan, harcama yetkilisince imzalanmadan toplam 1 milyon 317 bin 832 lira hayali olarak yapılan 59 ayrı mal ve hizmet alımlarına neden ödendi?
ÇALIŞMADIĞI HALDE ÇALIŞTI GÖSTERİLİP KİMLERE MAAŞ ÖDENDİ?
DBP'li Bekir Kaya döneminde KÜLTÜR MERKEZİ Personel ve Kültür Etkinlik Organizasyonları Hizmet alım işi kapsamında 8.809,119.21 lira ihale bedeli ile alınan 49 kişinin çoğu çalışmadığı halde maaş ödenmesi yapıldı.  
DBP'li Bekir Kaya döneminde KADIN YAŞAM MERKEZİ'ne hizmet alım işi kapsamında alınan 7.080.192.72 lira ihale bedeli ile alınan 50 kişinin çoğu çalıştırılmadığı halde kendilerine maaş ödemesi yapıldı.
Toplam maliyeti 15 milyon 889 bin 311 lira olan her iki ihale ile Van Büyükşehir Belediyesi'nde çalışıyor gösterilen 99 kişiden bazılarının, maaşlarını genellikle Hakkâri ve ilçeleri ile Diyarbakır'dan çektikleri yapılan incelemeler sonucunda belirlendi. Çalışmadığı halde çalışıyor gösterilip belediyeden maaşları ödenen bu kişiler kim? PKK/KCK Terör örgütü üyeleri mi, yoksa HDP kurmaylarının yakınları mı?
MUHTAÇ OLMAYAN KİŞİLERE NEDEN SOSYAL YARDIM YAPILDI?
DBP'li Bekir Kaya'nın yönetimde olduğu 2010-2011-2012-2013-2014 yıllarında 3294 sayılı yasa kapsamında yardıma muhtaç olmadığı halde kendilerine yardım yapılan 42 kişinin bulunduğu ve bunlara toplam 66.400.00 lira ödeme yapıldığı belirlendi.
OYLAR HDP'YE BELEDİNİN PARALARI HATİCE ÇOBAN'A MI?
5393 sayılı kanunda "belediye eş başkanlık" ve "eş başkan" ile ilgili düzenleme bulunmamasına rağmen, Belediye eş başkanı sıfatını kullanan Belediye Meclis Üyesi Hatice Çoban'a toplam 113.604.28 lira yersiz ödeme yapıldı. DBP'li Belediye Meclis Üyesi Hatice Çoban, hizmet etmek için mi, yoksa 113 bin lirayı almak için mi Eş Başkanlık sıfatını kullandı?
VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ BATIRAN DBP'Lİ BEKİR KAYA DEĞİL Mİ?
2009 Yerel Yönetimler Seçiminden sonra devredilmiş kamu ve özel sektör toplam 73 milyon 728 bin 430 lira borç nedeniyle, HDP'li belediye meclis üyeleri her fırsatta Burhan Yenigün'ün belediyeyi batırdığını iddia etmişti.
Kayyum ataması yapıldığı tarih itibariyle VASKİ ve iştirakler de dahil olmak üzere, toplam borcu 902 milyon 140 bin lira olan Van Büyükşehir Belediyesi'ni, asıl batıran DBP'li Bekir Kaya değil midir?
KAYYUM BORÇ ÖDERKEN, DBP'Lİ BEKİR KAYA NEDEN BORÇ YAPTI?
Bekir Kaya döneminde 902 milyon 140 bin lira olan Van Büyükşehir Belediyesi'nin borcu, 23 Ekim 2018 tarihi itibariyle VASKİ ve iştirakler ile birlikte, önceki dönemde ödenmeyip kayyum döneminde yapılandırılan borçlar dâhil 811 milyon 973 bin liradır.
Kayyum döneminde yapılan biyolojik arıtma tesisi gibi birçok hizmetin yanında 90 milyon lira da borç ödendi.
Yaklaşık olarak aynı miktardaki bütçe ile Van Büyükşehir Belediyesini yöneten Kayyum bir yandan hizmet yapıp, diğer yandan DBP'li Bekir Kaya yönetiminden kalan borçları öderken, Bekir Kaya kente ve halka hizmet yapmadığı halde neden borç yaptı?
Belediyenin paraları nereye gitti?
BEKİR KAYA HALKA HİZMET İÇİN GELEN PARALARI NE YAPTI?
Van Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılı bütçesi 660 milyon lira. Belediyenin yerelden elde edeceği gelirleri toplamayan, halka hizmet için toplaması gereken belediye kaynaklarını bazı çevrelere peşkeş çeken Bekir Kaya yönetimi, bütçenin 452 milyon lirasını gerçekleştirebildi. Gerçekleşen bütçenin de sadece 138 milyon lirasını yatırım için ayırabildi.
Kente ve halka yansıyan yatırımları ile gündeme gelmeyen Bekir Kaya yönetimi, yatırım için ayrılan bütçeyi ne yaptı?
KAYYUM HEM BORÇ ÖDEYİP HEM YATIRIM VE HİZMETLERİ NASIL YAPTI?
Van Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 yılı bütçesi 663 milyon lira. Belediyenin yerelden elde edeceği gelirleri hizmete dönüştürmek için toplayan kayyum yönetimi bütçenin 624 milyon lirasını gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği bütçesinin yarısından fazlası olan 369 milyon lirasını da Van'a yatırıma ve hizmete ayırdı.
Van Büyükşehir Belediyesi'nin 2018 yılı bütçesi 700 milyon lira. Belediyenin yerelden elde edeceği gelirlerini hizmete dönüştürmek için toplama kararlılığını sürdüren kayyum yönetimi bütçenin 666 milyon 364 bin lirasını gerçekleştirdi. Gerçekleşen bütçesinin yarısı civarında olan 308 milyon 577 bin lirayı da Van'a yatırım ve hizmete ayırdı.
VAN'A DEVLETİN KAYYUMU MU, DBP'Lİ BEKİR KAYA MI HİZMET ETTİ?
Yapılan yol yatırımları ile halka hizmet için gönderilen kamu kaynaklarının Bekir Kaya yönetimi tarafından nasıl heba edildiği, kayyum tarafından nasıl kente yatırıma ve halka hizmete dönüştüğü rakamlar ile ortaya çıkıyor.
Bekir Kaya yönetimi yol yatırımları:
2016 YILINDA: 247 km BSK yapılırken, 243 km sathi kaplama olmak üzere toplamda 490 km yol çalışması yapıldı.
Kayyum yönetimi yol yatırımları:
2017 YILINDA: 656 km BSK yapılırken, 311 km sathi kaplama, 332 km stabilize olmak üzere toplam 1,299 km yol çalışması yapıldı.
2017 yılında kayyum atanan illerde yapılan 5000 km yol asfalt çalışmasının 1.000 km'sini sadece Van yaparak bölgede öne çıktı.
2018 YILINDA: 273,5 km BSK yapılırken, 61 km sathi kaplama, 345 km stabilize olmak üzere toplam 679,5 km yol çalışması yapıldı.
DBP'Lİ BEKİR KAYA YÖNETİMİ HALKA MI TERÖRE Mİ HİZMET ETTİ?
Van Çatak karayolunda yapılan aramada, Van Büyükşehir Belediyesi'nin kamyonunda Çatak'a götürülmek üzere bomba bulunmuş ve güvenlik kuvvetleri tarafından yasal işlem başlatılmıştı.
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) hizmet aracı içerisinde bulunan PKK'lı teröristler, güvenlik kuvvetlerine ateş açmış ve çıkan çatışma sonucunda ele geçirilmişlerdi.
Belediyelere ait kepçeler, barikat kurmak üzere caddeleri kazmaya başlamıştı. Gelen ihbar üzerine harekete geçen güvenlik kuvvetleri, kepçelere el koymuş, ilgilileri de gözaltına almıştı.

 

  
HDP HALKI SADECE OY DEPOSU OLARAK MI GÖRÜYOR?
Seçim zamanı "kendimizi seçelim" denilerek oy istenen Van halkı, seçimden sonra belediyeye gittiğinde ya "bedel ödemedin" ya da "Kürtçe bilmeyenlerin işini yapmayız" denilerek belediyeden kovulup istek ve talepleri alınmıyordu.
Halkı kapıdan kovan DBP'li Bekir Kaya yönetimi, halk için gönderilen kaynakları muhtaç olmayan kişilere yardım görüntüsü ile vermesi Vanlıya ve seçmene bakış açısını ortaya koyuyor."
Evet, önyargılı kardeşlerim. Elinizi vicdanınıza koyun! Bunların hepsi sizin bizim paramız. Sizin karnınıza bir lokma girdi mi belediye yoluyla? Elbetteki hayır! Ama onların bu paraları nasıl çar çur ettikleri nasıl birilerine peşkeş çektikleri ayan beyan ortada! Bu gidişata artık dur deme zamanı gelmedi mi? Biz ne zaman bu önyargıdan kurtulacağız? Biz ne zaman devlete güveneceğiz? Biz ne zaman gözlerimizi açıp kayyımlar gerçekten çok iyi işler yaptılar diyeceğiz?
Biz ne zaman "edi bese!" deyip gür sesimizle gerçekleri haykıracağız?  

 

               

 
Etiketler: ÖN, YARGILARA, EDİ, BESE!...,
Yorumlar
Diğer Yazılar
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Fenerbahçe
4
0
0
1
1
2
4
Hatayspor
4
0
0
1
1
2
5
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
6
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
7
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
8
Göztepe
4
0
0
1
1
2
9
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
10
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
11
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
12
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv
Haber Yazılımı