Yazı Detayı
07 Nisan 2018 - Cumartesi 08:40
 
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

       Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Van'da yapılacak AK Parti il kongresine katılacak. Sanırım Erdoğan Van'da ikinci kez kongreye katılıyor.
Erdoğan'ın bu kongrede Van için önemli açıklamalar yapması bekleniyor.
Sosyal ekonomik ve siyasal olarak acısını üzerinden henüz atamayan Van halkını güldürecek, mutlu edecek önemli mesajlar verecek.

 


       Ayrıca bölgenin en önemli ve stratejik ili olan Van'ın konumu itibariyle bölgede atanan kayyumların başarılı çalışmaları ile birlikte önemli sorunlarının çözümü için yapacağı açıklamalarla herkesin yüreğine su serpecek beklentileri hâkim.
Ya da ben bu ilde yaşadığım için, her gün çevremizde yaşanan sorunlar, halkın acılarına tanıklık edince, Sayın cumhurbaşkanının da bunları düşündüğünü hissederek bu yönde açıklamalar yapacak diye beklentilerim olduğundan böyle düşünüyorum. Bu sebeple Sayın cumhurbaşkanına yönelik şöyle bir seslenişte bulunmak istiyorum.

 


     Sayın cumhurbaşkanı, sizden önceki liderler bizleri seçimden seçime hatırlar, yalnızca oy için Van'a gelirlerdi. Birçok yalan vaatte bulunur, halkı aldatır, yani kendi menfaatleri doğrultusunda bir politika takip ederlerdi. Bazıları seçimde bile gelmezdi. Siz, Genel Başkan Başbakan ve cumhurbaşkanı olduğunuzdan beri Van'a ve ilçelerine defalarca geldiniz. Van halkıyla ilgilendiniz. Bir kez daha geliyorsunuz. Hoş geldiniz, Van'a şeref veriyorsunuz.

 


      Sayın cumhurbaşkanı Van halkı kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz, kadirşinastır, misafirperverdir.
Ancak sizleri burada temsil edenlerin halkın nezdinde ciddi sıkıntıları olduğunu düşünüyorum.
Olası seçim çalışmalarına katılmaları halinde halk karşısında büyük tepkiler çekecekleri aşikârdır. Sonuç da maalesef hüsran olabilir.

 


      Yeni başkan Sayın Türkmenoğlu'na bu enkaz hakkında özel beş dakika sorsanız gerçeği göreceksiniz.
Beş ay önceye kadar işe kimler alındı ihaleler kimlere nasıl verildi depremde gelen yardımlar nerede stoklandı kimler yaptı ve yaptırdı diye bir araştırma yaptırırsanız Van'da hala devam eden tehlikenin de farkına varacaksınız sanırım.
Sayın Cumhurbaşkanım,
Eğer depremden sonra Van'a yaptığınız büyük hizmetlerin karşılığını almadığınız için küskünseniz haklısınız ben de sizin gibi düşünüyorum.

 


       Ancak bu küskünlüğünüz ne olur Van halkına olmasın sizi temsilen görevlendirilen vekillere bunun hesabını sorun. Yapılan hizmetleri anlatan AK partili siyasetçi neredeyse yok gibi anlatsalar da halk tarafında karşılıkları olmadıkları için tutmuyor aksine ters tepiyor.

 


    Hala HDP belediyelerinin bu kentte yaptıkları yanlışları anlatan AK partili siyasetçi yok Fetö'ye dil uzatan AK partili siyasetçi yok varsa da bir iki cılız ses dostlar pazarda görsün misali tepkiler.

 


      O kadar çok aldatıldı ki bu halk. Artık kime inanacağını şaşırmış durumda. Sayın Erdoğan, Van halkının şimdiye kadar seçtiği bir eski vekil hariç, o da yeni il başkanı oldu, gerek milletvekilleri gerekse belediye başkanları -sizin partiniz dâhil- adaylıkta yer alamayıp seçilemeyince bir daha Van'a dönmediler. Bir ikisi hariç hepsi Van dışında iş adamı oldu.
Sayın Erdoğan, daha önce sizi ve parti kurmaylarınızı, zihniyetinizi bu ülke için tehlike görenler, bugün etrafınızda dört dönen sahte particiler olmuş. Bu toplumda itibar görmeyen söyleyecek hiçbir sözü olmayan, ama sayenizde siyasetçi olup hiç de hak etmediği yerlerde olan, Van'a faydadan öte zararı olan siyasiler var. Bunların çoğu menfaatlerine göre partici olan, parti parti dolaşabilen tipler.
Sayın Erdoğan, sizden önce Van yolları çok kötü, darmadağın olduğu için sıkça trafik kazaları olur, bunların çoğu ya ölümle sonuçlanır veya sakat bırakırdı. Duble yollar yaptınız, yolları genişlettiniz, ama gelin görün ki bu yollar her yıl tekrar sökülüp yapılıyor. Yani on yıldır Van ve çevresinde, köylerde, kırsal alanda, beldelerde, ilçelerde yollar yapılıyor ama en fazla bir yıl sonra darmadağın oluyor. Tekrar tekrar ihaleye veriliyor, anlayacağınız yine sil baştan aynen devam. Bu ihaleleri verenleri, yıpranan yolları, enkaza dönen binaları sorun lütfen! Sorun ki yıllardır sırtınıza yükleniş bunca yükü, yaptığınız bütün icraatları baltalayanları öğrenin! Varsa içinde siyasetçiler, bozulan yollara gömün! Diğer sahtekarlarla birlikte!!

 

    Sayın cumhurbaşkanı, en önemlisi bu ihaleler yüzlerce müteahhit dururken sekiz dokuz kişiye veriliyor, yani anlayacağınız adrese teslim. Tabii ki bunlar, ihaleler öncesi bütün yeterlilikler kişiye özel hazırlanarak, kılıfına uydurularak yapılıyor. Ayrıca yollar, verilen zamanda bitirilmiyor. Van'ın iklim şartları göz ardı ediliyor. Daha çok şey oluyor da, yazacağım başka şeyler de var.
Sayın Erdoğan, beş yıldızlı otelleri aratmayacak okullar yaptırdınız. Hakikaten bu çok önemli bir başarı ve her türlü takdiri hak ediyor, başta sizi ve ekibinizi tebrik ederim. Ama Sayın cumhurbaşkanı, Van eğitimde yine sonlarda. Evet, toplumumuzun yani bizlerin de çok hatası ve eksiği var, ancak Van'a bir bakınız lütfen, atananların hepsi daha önce deneyimi olmayan insanlar. Kurum müdürleri de öyle. Yani Van sanki bir acemi birliği. Zaten işi öğrendikten sonra hemen tayin isteyerek gidiyorlar.  Anlayacağınız beş yıldızlı konforlu okulları yaptırdınız ancak içleri boş.

 


    Sağlık alanında yaptığınız değişiklikler, yenilikler kelimenin tam anlamıyla takdire şayan. Öyle ki insanlar evlerini, araçlarını, hayvanlarını, arazisini satarak bile hastanelere borçlarını ödeyemiyorlardı. Bu konuda herkesin size dua ettiğine çok tanık oldum iyi biliyorum.
Başta hastanelerimiz olmak üzere yaşanan beyin göçünün önüne geçilmeli.
Sayın cumhurbaşkanı, turizmde yeterli derecede iyi değiliz, tanıtım sıkıntısı çekiyoruz. Bizim burada insanlar memleketlerini anlatacağına, kendilerini anlatıp pazarlıyorlar, kişisel şovlara dönüşmüş bu iş.
Sayın Erdoğan Van'dan seçilen her milletvekili seçim vaatlerinde Van halkına sınır ticaretini açacağız her türlü ithalat ve ihracatınızı yapacaksınız" diye bu halkı umutlandırmışlar. Sınır ticareti, sinir ticareti oldu, artık bu konuyu mutlaka çözeceğim diyenler bile olmuştu.

 


       Ayrıca yine sayın milletvekilleri sınırda kaçakçılıktan dolayı yakalanan araçların bir kereye mahsus affını isteyeceğiz ve mecliste bu sorunu çözeceğiz, bu araç mezarlığı nedir,
Van'a yakışmıyor diye oy istediler, yani oylarınızı verin siz merak etmeyin" dediler. Sonrası yine hüsran.
Sayın Cumhurbaşkanım, Van Gölü kirliliği hala duruyor, imdadına yetişecek kurtarıcı bekliyor.
TOKİ'lerin fiyatlarını vatandaş çok buluyor Vanlı bu konuda desteklerinizi bekliyor.

 


     Sayın Cumhurbaşkanım, Fetö ile ilgili sürdürdüğünüz mücadele takdire şayan boyuttadır. Ancak bu işi şeytanca sulandıran insanların sayısı Van ilinde de bir hayli fazla haberinizi ola. Hatta cezaevine Fetö'den girip çıkanlar dolaylı yoldan içeriden çıkanlar bir gün darbe yapacak ve bunları içeri atacaklar, hesap soracaklar diye topluma korku salmaya çalışıyorlar bilginize.
Atadığınız yeni başkan Kayhan Türkmenoğlu şu an halk tarafından karşılık bulan bir isim. Ancak buradaki AK partinin içine sızan ve içeriden AK partiyi yok etmeye çalışanlara karşı elinin daha çok güçlendirilmesi elzemdir.
Anlayacağınız içerideki ihanet ve tehlike devam etmektedir müdahil olmalısınız.
 Sayın Erdoğan, ben sizden çok umutluyum. Türkiye'deki sorunları sizden başka bir liderin çözeceğine inanmıyorum. Türkiye'de karşınızda, sizi daha çok geliştirecek, kaygılandıracak, harekete geçirecek muhalefet yok. Görünürde başka siyasi lider de yok.  
Sayın Erdoğan, Van ile ilgili yazdığım sorunlarda zatıâlinizin sağlıklı bilgilendirilmediğini düşünüyorum. Koltuğu korumak için bilgiler size biraz tek taraflı geliyor, bu konuda çok iddialıyım. Ama cesaret edip halkı dinleyen yok, bundan da haberiniz olsun. Mevcutlardan birçoğu yarının büyük iş adamı olmaya adaylar. Benden söylemesi. Halk bu kentte karşısında muhatap bulamıyor.
AK partinin İlk seçimde gösterdiği başarıyı daha sonraki yıllarda Van'da gösterememesi partinizin sizi sağlıklı bilgilendirmediğini ve iyi şeyler yapılmadığını, halktan kopuk bir siyaset yapıldığının en açık göstergesi değil mi sizce?
Van için söylüyorum, her seçim geriye giden bir parti fotografı var önünüzde. Sorumluların çoğu bir eli yağda bir eli balda umursamaz hayatlarına devam ediyorlar.

 

   
    Yani devlet bitmiş AK parti tükenmiş kimin umrunda.
Bir hatırlatmada daha bulunayım Sayın cumhurbaşkanı. Van'daki seçimleri ne kadar çok istediğinizi her defasında dile getiriyorsunuz. Van'ın sizi ne kadar üzdüğünü kaybedilen belediyeler bahsinde de zaten ifade etmiştiniz.
Van'da bu 16 yıllık kirlilikleri temizlemez, yukarıda saydığım sorunların hesabını sormaz, sorunları çözemezseniz, belediyeleri kazanamayacağınızı şimdiden size hatırlatayım.
Sadece belediye seçimlerini mi sonrası genel seçimlerde de hüsran yaşamamak için Van'ı çok dürüst insanlara teslim etmelisiniz.
Daha önceki yazılarımın bir kısmını takip etme imkânınız olsaydı Van'da çok önemli başarılar elde edebilirdiniz.
Önceki yazılarımda çok önemli uyarılarda bulunmuştum Van elden gidiyor AK parti her gün eriyor kan kaybediyor diye.
 Umut ediyorum bu yazıyı sizden uzaklaştırmaz yani kaçırmaz, size ulaştırır ve okuturlar..
Benim yazım açık ve net, ben Van halkının huzuru ve refahı için herkesin yanında da bunları size anlatmaya hazırım. Hatta konuşurken yazdıklarımdan daha fazla detay verebilme imkânı doğar.
16 yıllık siyasi geçmişe sahip Ak Partinin sizlerin liderliğinde ülkemiz, ilimizde hayata geçirdiğiniz ve geçireceğiniz sayısız hizmetin her biri için sizlere hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.


  

     İslam ümmetinin Gazze'deki, Myanmar'daki, Somali'deki, Suriye'deki ve dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdurlarına uzattığınız merhamet ve yardım eli için sizlere teşekkür ediyorum.
Tüm insanlık ailesinin adeta gasp edilen hakkını korumak adına Müslüman bir lidere yaraşır cesur ve onurlu duruşla Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR dediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.
Tüm İslam âlemini yakıp kavuran mezhepçilik ateşini söndürmek için İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ndeki açılış konuşmanızda, mezhepçilik uyarısında bulunarak, "Müslümanlar olarak üstesinden gelmemiz gereken sorunların başında mezhepçilik fitnesi geliyor. Benim dinim Sünnilik de değildir. Şiilik de değildir, benim dinim İslam'dır" dediğiniz için size şükranlarımı sunuyorum.
Bir ENSAR hassasiyetiyle katil Esed'in zulmüne uğramış, neredeyse her şeyini kaybetmiş bir halde ülkemize sığınmış 3. 5 milyon Suriyeli kardeşimize hepimiz adına göstermiş olduğunuz ev sahipliği adına teşekkür ediyorum.

 


      İnancımız, medeniyet birikimimiz, değerlerimizden almış olduğunuz güçle yenidünya düzeninde güçlü bir TÜRKİYE'nin kuruluşunu inşa ettiğiniz, onurlu bir duruşla içte ve dışta her türlü şer odağıyla vermiş olduğunuz kararlı mücadele için sizlere teşekkür ediyorum.

 


     Sayın cumhurbaşkanı kirli tezgâhları ancak dürüst insanlar çözer.
Bu yazıyı halisane duygularla, kirliliğin önüne geçilmesi, yanlıştan biran önce dönülmesi için kaleme aldım. Sorunların çözümü noktasında umut da, irade de, cesaret ve kararlılık da durum itibari ile tabii ki size dönük. Sizin samimiyetle bu sorunları ele alacağınıza inanıyorum. Dileğim, hem Van'da hem de ülkemizde bu sorunları çözmeniz. Ve unutulmayan bir lider olarak kalmanız.
Ak Parti Van İl Kongresinin, sorunların çözümü noktasında üzerine düşeni yapmasını, hem ilimize hem de ülkeye faydalı olmasını umut ediyorum.

 


      Unutmuyoruz unutmayacağız da siyasi hayatınız boyunca çakallara karşı kahramanca onurluca dimdik durdunuz, hayat yeni başlıyor belki alçaklar çok daha büyük tuzaklarla yok etmeye çalışacaklardır sizi yani tuzaklar bundan sonrada devam edecek düşman uyumuyor biliyoruz.
Sayın cumhurbaşkanı kurtuluşun tek yolu Kur'an'ın hâkimiyetine uymak hayatımıza tatbik etmektir.
Şeytan ve dostlarının hile ve tuzakları varsa Müslümanlarında Allah'ı var siz sadece kurana uyun ve bize Allah yeter deyin.
Allah için ölecek çok şerefli ordular vardır unutmayasınız.

 
Etiketler: SAYIN, CUMHURBAŞKANIMIZA, AÇIK, MEKTUP!,
Yorumlar
Diğer Yazılar
ADALET YOKSA DEVLET OLMAZ!...
Bir dokun bin âh işit!...
Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan pahalı!...
VANSPOR’U KİMLER ENGELLİYOR…?
Bu ne vicdansızlık? Esnaflığa yakışmayan zulüm…!
BİZİM ONLARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR…
Emanet ve İhanet
YETENEKLERİN ÜSTÜNDE OTURAN ACEMİ YÖNETİCİLER…
BÜYÜKŞEHİRİ YÖNETEN STAJYERLER!…
Akıllı Şehirler ve Deliler…
VAN BAŞKANINI BEKLİYOR
KORONA BİZİ DE YAKALADI DOSTLAR!...
İÇ KAVGALARDAN BAŞINI KALDIRAMAYANLARIN DRAMI..
HDP VE ÇELİŞKİLERİ?
AK PARTİ’DE ZORLU VİRAJ…
SİLAHLARIN GÖLGESİNDE DEMOKRASİ!...
KOBANİ BAHANESİNDEN SOKAK GÖSTERİLERİNE: TÜRKİYE KARIŞACAK MIYDI?
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
35
0
4
2
11
17
2
Fenerbahçe
35
0
4
2
11
17
3
Galatasaray
33
0
4
3
10
17
4
Gaziantep FK
31
0
2
7
8
17
5
Alanyaspor
30
0
6
3
9
18
6
Hatayspor
28
0
5
4
8
17
7
Trabzonspor
26
0
5
5
7
17
8
Fatih Karagümrük
24
0
5
6
6
17
9
Antalyaspor
24
0
6
6
6
18
10
Kasımpaşa
22
0
7
4
6
17
11
Başakşehir FK
22
0
7
4
6
17
12
Sivasspor
22
0
5
7
5
17
13
Konyaspor
22
0
7
4
6
17
14
Yeni Malatyaspor
21
0
6
6
5
17
15
Çaykur Rizespor
21
0
6
6
5
17
16
Gençlerbirliği
19
0
8
4
5
17
17
Göztepe
19
0
6
7
4
17
18
Kayserispor
16
0
9
4
4
17
19
MKE Ankaragücü
15
0
10
3
4
17
20
Denizlispor
14
0
9
5
3
17
21
BB Erzurumspor
13
0
11
4
3
18
Arşiv
Haber Yazılımı
google-site-verification: googlecd1e552a0e00d665.html