Yazı Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:46
 
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

          Hayata, olaylara "şaşı bakmak" bu olsa gerek. 31 Mart seçimleri sonrası Van özelinde büyükşehir başta olmak üzere bazı ilçe belediyelerini de kazanan HDP, 2009 yılında olduğu gibi yerel seçimi kazandığı an alelacele belediyenin borcuyla ilgili açıklamalar yapmaya, iddia ettikleri borç tutarlarını boy boy afişlerle binalara asmaya başladı.
2009 yılı yerel seçimleri sonrasında nasıl o güne kadar Van özelinde yapılamamış onca önemli ve kronik problemlerin etkin çözümüne yönelik hizmetleri hayata geçiren Ak Parti belediyesini zan altında bırakıp toplumsal algıyı yönettilerse bugünde aynı taktik, aynı şark kurnazlığı ve şaşı bakışla bir yaygara koparmaya çalışıyor. Hem de bunu eş genel başkanlarının da katıldığı bir basın açıklamasıyla bağıra bağıra yapıyorlar.

 


         Ama yine unutuyorlar;
-"Sesin yüksek çıkması, suçluluk psikolojisinin bir sonucu."
Tabi tüm bunlar olurken dikkatlerden kaçmayan bir işgüzarlık da ortaya çıkmış oldu. Büyükşehir Belediyesi eş başkanlarından Bedia Özgökçe Ertan ilk olarak devraldıkları büyük şehrin toplam borcunun 1.5 Milyar TL den fazla olduğunu açıklamıştı. Ama sonrasında HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan ise yaptıkları basın açıklamasında Van Büyükşehir Belediyesinin toplam borcunun 1 Milyar 108 Milyon civarında olduğunu açıkladı.
Aradan bir hafta geçmeden yapılan bu iki farklı açıklama sonrası Bedia Özgökçe Ertan'ın daha işin başında doğruları değil yanlışları, hakikati değil iftirayı, hizmeti değil dedikoduyu tercih ettiğini ortaya koymuş oldu. Ama yazık oldu!
Ve devamında da HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ı yalanlayan borç rakamları açıklayıp son meclis grup toplantısında da kayyumların hizmetlerini yok sayıp, çeşitli suçlamalarda bulunmasını anlamak mümkün değil.

 


        Neymiş efendim;
-Belediye borç batağındaymış. Kayyumlar ellerindeki kamu imkân ve güçlerini halka hizmet için kullanmamış. Bir halı kaybolmuş. Mış, mış, mış.
Sadece hikâye okuyorlar ve birilerini kandırmaya çalışıyorlar.
Bir taraftan Ermeni soykırımı konusunda temsil ettiği Kürtleri değil de Ermenilerin yalanlarını savunan ve 1915 olayları için "Büyük Felaket" açıklaması yapan Temelli, diğer taraftan yine çok yakın zamanda Anadolu topraklarını Büyük İsrail Devleti için "Vadedilmiş Topraklar" olarak gören bir zihniyetin sözcüsü olmayı da ihmal etmiyor.
Yine halkın aklıyla yine dalga geçiyorlar. Kendilerine güvenenlere ihanet ediyorlar. Kendi hatalarını, günahlarını başkasının üzerine atarak temizlenmeye çalışıyorlar.
Ama artık öyle yüksek sesle konuşarak, sağa sola sataşarak kendilerini asla temize çıkaramayacaklar. Hakikatler gün gibi ortada. Hiçbir şeyin üstünü örterek kendilerince anlamlar yükleyerek halkın arasında özgüvenle, ak kaşık misali gezemeyecekler.

 


    Şimdi HDP yöneticilerine ve devamında 2009 sonrası Van'da Büyükşehir başta olmak üzere ilçelerde belediyeleri kazanan belediye başkanlarına sormazlar mı?
2009 dan iki yıl öncesine kadar siz haklarını savunduğunuz Kürt kardeşlerimiz için acaba hangi hizmetleri geliştirdiniz?
Size bu halka hizmet etmek için emanet edilen milyarlarca lirayı nereye, kime harcadınız?
Sizin yönettiğiniz belediyeleri bu millete hizmet için kayyumlar devraldığında hiç hizmet üretmediğiniz, bu şehrin yolunu, parkını, altyapı ve üstyapısını imar değil, imha ettikten sonra kayyumlara neden 1 MİLYAR 12.5 MİLYON TL ile borç bıraktınız?
Yine sizin yönettiğiniz belediyelerde, size güvenip oy veren Kürt kardeşlerimizi toza, toprağa, çamura, yoksulluğa, niye mahkûm ettiniz?

 


      Bugün devraldığınızı iddia ettiğiniz borç tutarı aslında sizin yaklaşık 2 yıl önce kayyumlara bıraktığınız borç değil mi?
Şimdi kalkmış neyin hesabını yapıyor, kimi suçluyor, kime iftira atıyorsunuz diye sormazlar mı?
Gerçi Valilik ilgili borç iddialarını cevaplamak ve halkı en şeffaf şekilde bu konuda aydınlatmak için resmi hesaplarından gerekli açıklamayı yaptı ve kalem kalem kayyum dönemi hizmetlerini, ne kadar borç devraldıklarını, hangi hizmetleri hayata geçirdiklerini ve bütçenin son durumunu rakamlarla paylaşmış oldu. Ve zihinlerde ekilmek istenen şüphe ve iftira tohumlarını yok etmiş oldu.

 


       Zaten vicdan sahibi herkes kayyumlarla beraber bölgede, ilimizde ve ilçelerimizdeki devasa hizmetleri, her kesimden insanın takdirini toplayan projelerin hakkını vermek zorunda diye düşünüyorum. Kayyumlarla beraber HDP'li belediye başkanlarının asla kendilerine dert edinmedikleri konular konuşulmaya, sorunlara kalıcı çözümler üretilmeye ve halkın emanet ettiği paralar yine bu halka park, yeşil alan, ışıl ışıl caddeler, sahil yolları, piknik ve mesire alanları, butik sokaklar, prestij caddeler ve daha burada paylaşamayacağımız yüzlerce hizmet olarak geri döndü.
Ve tüm bu hizmetleri hiçbir ayrım gözetmeden bu şehrin tüm farklılıklarıyla zenginliğini oluşturan Van'lılar hep beraber kazanmış oldu. Bu hizmetler devamında huzur, barış, refah ve umutla bakılan yarınların da habercisi oldu.
Tüm bunlar ortadayken şimdi Bedia Özgökçe Ertan ve devamında Sezai Temelli ve HDP'lilerin iddialarını kim ciddiye alır?
Artık eskiyen ve toplumda karşılığı olmayan bir siyasi dil ve stratejiyle toplumun karşısına çıkmayı bir tarafa bırakın derim.
Hakikatin üstüne yalan yorganıyla örtmeyin derim.

 


   Atalarımızın dediği gibi "yiğidi öldürseniz bile hakkını verin" derim.
İşin ilginç tarafı nedense gerçek dışı ve toplumu yanlış yönlendirmeye ayarlı açıklamalara AK PARTİ cephesinden ne milletvekili, ne il başkanı, ne ilçe başkanları ve nede Ak Partiyi temsil etmesi için seçilen belediye meclis üyelerinden yüksek sesli, cesur hiçbir eleştiri ve yalanlamanın gelmemesi oldu.
Hâl böyle olunca Ak Partili milletvekili ve teşkilatlarına sormazlar mı?
-Siz temsil ettiğiniz, gücünden her şekilde istifade ettiğiniz davanızı, partinizi ve en önemlisi de size güvenen bu milletin hakkını nasıl ve ne zaman ödeyeceksiniz?

 


       Sizler kayyumlar göreve geldiğinde sizinle paylaştıkları HDP'li belediyelerin borçlarını zamanında belgelerle bu halkla paylaşmış olsaydınız, görevinizi hakkıyla yapmış olsaydınız bugün hiç kimse bu kadar cesur, pervasız, özgüvenli bir şekilde sağda solda yalana, iftiraya dayanan bu açıklamaları yapamayacaktı.
Yine siz yalan ve iftira olduğunu bildikleri halde düşüncelerini, iddialarını savununlar kadar cesur ve kararlı olsaydınız 31 Mart'ta bu şehirde seçim sonuçları milletin lehine çok farklı olacaktı.
Konuşacak çok şey var elbet. Ama şunu hatırlatmadan edemeyeceğim.

 


   Belediye başkanı demek, o şehrin en güvenilir, emin insanı anlamına gelir. Şehri-emin olmak anlamına gelir. İşte tamda bu nedenle doğrudan, hakikatten, gerçekten ödün vermeden şehre, millete hizmet etmek gerekir.
Evet, işte anlatmak istediğimde tamda bu, kendi talan ettiklerinizi başkasına iftira atarak yöneticilik olmaz vede sadece bu yöntemle ilinizi değil kendi kendinizi yönetirsiniz ki bu bir toplumu yönetmek değil.
Siz öyle bir emin, güvenilir dürüst olacaksınız ki sizden olmayanlar bile sizin gibi düşünmeyenler bile bu bizim gerçek anlamda şehri- eminimizdir demeli diyebilmelidir…!

 
Etiketler: ŞEHRİ-EMİN, OLMAK, DOĞRULUKLA, OLUR,, YALANLA, DEĞİL!,
Yorumlar
Diğer Yazılar
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Fenerbahçe
4
0
0
1
1
2
4
Hatayspor
4
0
0
1
1
2
5
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
6
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
7
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
8
Göztepe
4
0
0
1
1
2
9
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
10
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
11
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
12
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv
Haber Yazılımı