Yazı Detayı
28 Nisan 2019 - Pazar 19:11
 
SON DAKİKA!
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

           Hayat olanca sakinliği içinde akıp giderken ve her yitirilen an ömür sermayemizi biraz daha tüketirken gün içinde SON DAKİKA olarak gündemimize düşen her haber bizleri etkilemeye devam ediyor. Tüm bunlar olup biterken neden daha rutin ve sakin bir hayat süremiyoruz diye de merak ediyorum.
31 Mart seçimleri neredeyse 1 ay önce yapılmış olmasına rağmen ülke olarak seçim havasından bir türlü kurtulamadık. İtirazlar, eleştiriler, hukuki ve şahsi yorumlar eşliğinde devem eden bu süreç beraberinde ülke siyasetine yeni bir kavram daha kazandırmış oldu; TÜRKİYE İTTİFAKI.
 

         Sayın Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından dile getirilen ve devamında;
-Kızgın demiri soğutma, musafahalaşma dönemi, ülke olarak tam bir birlik ve beraberlik döneminin adı olabilecek şekilde tanımlanan TÜRKİYE İTTİFAKI bir anda herkesin gündemine son dakika olarak girmiş oldu.
Ve bir son dakika! Cumhur ittifakının en önemli aktörü MHP lideri Devlet Bahçeli'den Türkiye İttifakına ne gerek var, nereden çıktı mealindeki eleştirel açıklamaları duyduk.
         Herkes ülke siyaseti açısından yeni olan bu ittifakı anlamaya ve değerlendirmeye devam ederken uzun zamandır almadığımız son dakika ŞEHİT haberi ile adeta yıkılıverdi. Hain terör örgütünün saldırısı sonrası şehit olan gencecik yiğitler al bayrağa sarılı tabutlarıyla ana/baba ocağına gözyaşı ve dualarla- tekbirlerle geri döndü.
          CHP, İYİ PARTİ ve HDP ittifakına toplumsal zeminde zarar vermemek için her türlü terör eyleminden uzak duran PKK seçimin hemen sonrasında terör saldırılarına başlamış oldu. Kirli ittifak böylece ne yapmak istediğini, amacını yine ortaya koydu.

 

             HDP batıda seçim kazanan CHP belediyelerine;
-"Bizim sayemizde kazandınız! Şimdi bize vadettiğiniz makamları verin bakalım" demeye başladı.
CHP ise Ekrem İmamoğlu ağzıyla HENDEK SİYASETİNDE onlarca masum insanın ölümüne neden olan Selahattin Demirtaş'ı öven, terörist başı hakkındaki sözlerini tasdikleyen açıklamalarla gündeme son dakika olarak demeçler vermeye başladı.
Bu da yetmedi HDP eş başkanı Sezai Temelli'nin Mardin Kızıltepe'de yine bir son dakika haberine konu olan ve Anadolu toprakları için sarf ettiği;
-Buralar (İsrailoğulları için) vâdedilmiş topraklar" sözü.
Ne demek şimdi bu? Siz kimi temsil ediyor ve kime hizmet ediyorsunuz Sezai Temelli?
Tüm bu son dakikalar an be an gündemimize düşerken, şehit cenazeleri yürekleri yakarken bir anda yine bir son dakika haberi;

 

           -CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu'na şehit taziyesinde yumruklu saldırı!
Başından beri terör örgütleri ve onların iç-dış uzantılarıyla dirsek temasını koruyan, yeri geldiğinde savunup kapalı kapılar ardında çeşitli ittifaklar kuran Kemal Kılıçdaroğlu, son olarak 31 Mart seçimleri için kol kola girdiği HDP ile İstanbul başta olmak üzere Ankara ve Antalya gibi illerde seçim zaferi ilan etmiş( bu arada İstanbul için YSK henüz son kararını vermiş değil) peşinen şunu da kabullenmişti.
HDP ve onun siyasi uzantısı PKK her hangi bir terör eylemi yaparsa onun ortağı benim demek olan bu ittifak sonrası gencecik yaşta evladını hain bir terör saldırısıyla toprağa gömen bir ana ve babanın/şehit yakınlarının yanına gidip;
-"Sizin acınızı anlıyorum ve paylaşıyorum" dediğinde sakin bir tavırla karşılanacağını mı zannediyordu acaba?
Elbette şiddetin hiçbir türlüsünü doğru bulmadığımı yine buradan paylaşmış olayım. Ama devletin ilgili organlarını da zor durumda bırakıp, farklı suçlarla itham eden bir CHP zihniyeti liderine atılmış yumruğun bireysel ve sosyolojik olarak düşünsel ve duygusal arka planını da göz ardı etmeden sonuçlar çıkarmalı diye düşünüyorum.
(Bu arada farklı tarihlerde Ak Partili bakanlara yönelik yapılan bu tür saldırılar sonrası özellikle CHPli' milletvekillerinin ve genel merkez temsilcilerinin saldırgan olarak tanımlanan kişileri olayın hemen sonrasında korumaya çalışması, savunmasına ve haklı gerekçeler üretmelerine rağmen Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişinin vakit kaybedilmeden elleri kelepçeli bir şekilde savcılığa sevk edilmesi, yıldırım hızıyla Ak Parti üyeliği tespit edilip disiplin kuruluna sevk edilmesi de dikkatlerden kaçmadı)

 

             Ve tüm bu tartışmaların arasında eski Başbakanlardan ve Ak Parti Genel Başkanlığı da yapmış olan Ahmet Davutoğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden AK PARTİ ve Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'A yönelik eleştirilerinin yer aldığı manifesto yine haber merkezlerinden son dakika olarak gündemimize düştü.
Uzun zamandır yeni bir parti kurdular, kuracaklar diye adından sıkça söz edilen grubun önemli temsilcilerinden Ahmet Davutoğlu'nun bu çıkışı acaba en temelde nasıl bir anlam taşıyordu?
Metnin bazı yerlerinde Ak Partiden, partim diye söz eden ve aidiyet bağını koruduğu görülen Ahmet Davutoğlu acaba kimi yerde çok sert ve bazende ortaya koyduğu bazı eleştirilere katılmadığım düşüncelerini ifade ederken gelecek günler adına ülke siyasi hayatına ismini yazdıracağı söylenen yeni parti için "işaret fişeği" mi atmış oldu?
Kimi çevrelerce eleştirin varsa neden bunu özelden ilgili kurul ve kişilerle paylaşmadın da sosyal medya hesabından tüm halkla paylaştın diyerek ciddi eleştirilere maruz kalan Ahmet Davutoğlu'nu her türlü niyet okumadan uzak tutup yarınlarda somut olarak karşılaşacağımız sonuçlarla baş başa bırakırken yine HDP ve yine HDP'nin eş başkanı Sezai Temelli'nin başrol üstlendiği bir açıklama son dakika olarak gündemimize düştü.

 

         1915 olaylarıyla ilgili olarak 24 Nisan tarihinde kendi twetter hesabından yaptığı;
-" Büyük Felaket ile yüzleşmek zamanı; bu felakette yaşamını yitirenleri hüzün ve saygıyla bir kez daha anıyorum." sözü HDP'NİN şuan üstlenmiş olduğu misyonun ne olduğunu deşifre eden bir açıklama olarak gündeme düştü.
Kürtlerin hakkını korumak iddiasıyla siyaset yaptığını iddia eden HDP, nedense 104 yıl önce yaşanmış ve tarihi belgelerle de her türlü soruya cevap verecek bilgileri hiçe sayıp Ermeni diasporasının ve sömürgeci Batı devletlerinin dili ile konuşup durmaktadır. Bir taraftan Anadolu topraklarını Vadedilmiş topraklar olarak tanımlayıp İsrail'e şirin görünmeye çalışıp hizmet eden HDP diğer taraftan "Büyük Felaket" diyerek özellikle bizim coğrafyamızda hunharca ve canice şehit edilen Kürtlerin hakkını savunmak dururken bu zulme ve soy kırıma imza atanları savunarak, onlar için yas tutup hüzünlenerek KÜRT KARDEŞLERİMİZE ve bu ülkeye İHANET ETMEKTEDİR.

 

         Bunu eminim ki HDP ye oy veren Kürt kardeşlerimiz yakından takip ediyor ve gerekli cevabı en güzel şekilde de vereceklerdir.
Ve yine bir son dakika haberi. Duyduğumuz zaman kahrolduğumuz, öfkelendiğimiz, gözyaşı döküp hüzne boğulduğumuz, kimi zamanda insanlığımızdan utandığımız diğer bir haber de "Çocuk Tecavüz ve Taciz" haberleri,
-"İDAM isteriz" feryatları!
Birileri, bir üst akıl sanki bu toplumun tüm sinir uçlarıyla oynayıp toplumsal olarak bizleri bir kargaşa içine çekmek için dur durak bilmeden çalışmaya devam ediyor.

 

           Bu yaşananlar acaba ülkemizin coğrafi olarak içinde bulunduğu jeo-stratejik konumun bir sonucu mu?
Yüz yıl öncesinde başlayan ve henüz hesabı kapanmayan çok uluslu bir planın bir sonucu mu?
Toplumsal olarak olgunlaşamamamızın, tam olarak bir ve beraber olamayışımızın bir sonucu mu?
İnançlarımıza, değerlerimize, bizi biz yapan kutsallara sırt çevirmemizin bir sonucu mu?
Yoksa hepsi mi?
Ne diyelim.
Allah sonumuzu hayreylesin inşallah.

 
Etiketler: SON, DAKİKA!,
Yorumlar
Diğer Yazılar
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Fenerbahçe
4
0
0
1
1
2
4
Hatayspor
4
0
0
1
1
2
5
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
6
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
7
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
8
Göztepe
4
0
0
1
1
2
9
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
10
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
11
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
12
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv
Haber Yazılımı