Yazı Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 15:35
 
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

             Hafıza, gerek insan gerekse toplum, devlet veya kurumlar için varoluşun kendisi demektir.
Diğer bir anlamıyla tarihle eş değer olan hafıza aslında tüm yaşananların, acısıyla tatlısıyla, doğrusu yanlışıyla bize ait olanların bizi dün, bugün ve yarın dediğimiz zaman aralığında bir arada tutan bağ anlamına gelir.
Hafızası elinden alınan veya böyle büyük bir nimetten mahrum kalan hastaların, yaşlıların içinde bulundukları acınası ibretlik hallerini birçoğumuz günlük yaşamda mutlaka müşahede etmişizdir.
Bu hal; bilirken, bilmez hale düşmek olarak da tanımlanabilir. Hafızayı yitirme hali kişinin, devletin veya kurumun kendine yabancılaşması, dün bugün ve yarın arasındaki güçlü bağın kopma halidir. Bu hal aynı zamanda an içinde bulunulan kısacık zamana mahkûm olmanın da adıdır.

 


          Aynaya baktığında kendini tanıyamayan, çevresinde kendisine bakan tanıdık yüzlerin hiçbir anlam ifade etmediği, boş bakışların ve anlamsız tepkilerin olduğu haldir. İşin esası hafızayı yitirme, kaybetme hali zor bir durumdur.
Tarihini yitiren, tecrübesinden mahrum kalan, şimdiki zamanda var oluş mücadelesi verirken hayata hep yeniden ve yeniden başlamak zorunda olunan çıkmazın adıdır. Bu hal beraberinde korkunun, panik halin, şüphenin, kaygıların yaşandığı anları getirir. Hatalar, yanlışlar çoğalır bu nedenle.   

 


         Şimdi bu yazdıklarımızla siyasetin, Ak Parti Van İl Başkanlığının ne alakası var diyebilirsiniz. Bence çok ilgisi var.
2001 yılında Yekta Haydaroğlu ile başlayan Ak Partinin kuruluşu hemen devamında 2002 yılında, kuruluşunun ikinci yılında iktidara ulaşan bir Ak Partiyi siyasi tarihimize kazandırmış oldu. Ak Parti iktidarının ilk yıllarında ülke çapında gerçekleşen siyasi kadrolaşma, millete hizmet yolculuğunda alınan onca mesafe ve milletimizin uzun yıllardır ihmal edilen ama ana sütü gibi hakkı olan devrim niteliğindeki her alanda gerçekleşen devasa hizmetlerden Van'da büyük oranda nasibini almış oldu.
Bakan seviyesinde en üst seviyede siyasi temsil ve çok sayıda milletvekili ile çok önemli hizmetlere hızlıca erişme imkânı bulduk. Aynı şekilde 2004 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde neredeyse Van'ın il başta olmak üzere tüm ilçe ve beldeleri de Ak Partili belediye başkanlarıyla yönetilmeye başlandı. Yerel yönetimlerde de o dönemde nice önemli işlere imza attı bu kadrolar.

 


          2015 yılı 7 Haziran seçimlerinde 1 milletvekiline kadar düşen Ak Parti sonrasında 1 Kasımda 2 ve 24 Haziran seçimlerinde de 3 milletvekili ile mücadelesine Van'da devam etmiş oldu.
O günden bugüne ilde siyasi temsilde 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri sonrası Osman Nuri Gülaçar'ın MKYK üyeliği dışında, milletvekili seviyesinde temsile düşen Van, belediye başkanlığı düzeyinde de hâkim olduğu ilçeleri kâh kaybetti kâh kazandı yani bir istikrar sorunu yaşandı.

 


        Tüm bu süreçlerde teşkilatlarda da kongre ve seçim süreçlerinde değişimler yaşandı. Yekta Haydaroğlu sonrası  merhum, Ebubekir Gülaçar, Mustafa Bilici, Vesim Yaviç, Abdullah Aras, Zahir Soğanda ve son olarak da Kayhan TÜRKMENOĞLU ile mevcutta devam eden il başkanlıkları serüvenleri devam ediyor. Bunların yanı sıra kadın ve gençlik kolları il başkanları ve beraberinde yönetimleri de değişerek dünden bugüne kadar geldi.
Bakanlıktan, milletvekilliğine, belediye başkanlığından meclis üyeliğine, il başkanlığından ilçe başkanlıkları, yönetim kurulu üyelikleri ve mahalle başkanlığına kadar on binlerce kişinin 2001 yılından bugüne kadar içinde yer aldığı bu devasa kadronun, tüm yaşadıkları acaba kurumsal bir hafıza içinde muhafaza edilebildi mi?

 


      Bugüne taşınabildi mi?
Veya daha doğru bir ifade ile aslında duru bir zihinle okunduğunda karşımızda/Ak Partililerin karşılarında duran binlerce ciltlik deneyim yığını bugünlere ışık, rehber olabiliyor mu dersiniz?
Gelin bazı sorularla hep beraber cevap bulmaya çalışalım.
Özellikle mevcut il başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU bu eşsiz deneyim havuzundan hakkıyla istifade edebiliyor mu?
Yoksa elinin tersiyle bir kenara itip, bu konuda kendisine rehberlik edecek kişileri de görmezden mi geliyor?
İstişare doğruya ulaşmanın en doğru yolu iken kendisine millet adına yüklenen ağır emaneti taşırken katkı sunmak isteyenlerin sözlerini dinlermiş gibi mi yapıyor?

 


Çevresinde geniş bir parti tabanı, dünden bugüne ülke ve ilin yönetiminde etkin görevler ifa etmiş ve etmeye devam eden tecrübeli, donanımlı, liyakat sahibi kişiler olması gerekirken hep birkaç aynı yüzün ve sınırlı tecrübenin yanı başında olması, kendisine eşlik etmesi, her yapılana alkış tutup varsa eksikler bunların dürüst ve cesurca dile getirilmemesi kendisine emanet edilen makamın hakkını vermeye engel olmuyor mu?
Parti tabanını kendi içinde basit ve şahsi hesaplarla ötekileştirerek;
-" O bunun adamı, şu bunun adamı" diyerek küslüklerin artmasına neden olunmuyor mu?

 


       Niye dünden bugüne parti içinde görev yapan il başkanları, milletvekilleri, belediye başkanları, meclis üyeleri, gençlik ve kadın kolları başkanları ve yönetimleri ile sosyal medyada paylaşılan ve sahte gülümsemelerin yer aldığı yemekli birkaç toplantıyı bir kenara bırakırsak kapsamlı ve sonuç üretecek birlikteliklere hiç şahit olmuyoruz?
Veya varda biz mi haberdar değiliz? (Böyleyse buda başka bir vahim durumun habercisi!)
Böyle olumlu bir sonucun ortaya çıkmasına, hafızanın aktif kullanımına ne veya kimler engel oluyor acaba?
Hafızayı yok saymak, küçümsemek kimin işine yarar ki?

 


        2001 yılından bugüne kadar elde edilen sonuçlar, halkın verdiği mesajlar doğru okunmaz, hafıza yokmuş gibi davranılır, milletin razı olup, benimseyip kabul edeceği kişiler tercih edilmezse ileriki sürecin daha şimdiden büyük bir hezimete dönüşeceği görülmüyor mu?

 


       Bu konuda;
"-Küçük olsun benim olsun" veya
"-Güç, koltuk, kalem bende ve ben istediğimi yaparım, kimseye de hesap vermem" anlayışının bu şehre, hemşerilerimize en büyük ihanetin olduğunu fark etmiyorlar mı?
İl başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU, adı üstünde il başkanı olarak parti düzeyinde ilde Genel Başkanı temsil eden kişi olarak her kademede teşkilat mensubunu, parti tabanını, milletvekili ve Belediye Başkanlarını bir masanın etrafında samimi bir şekilde bir araya getirip, ortak aklı inşa ederek Van'ın yarınlarını her türlü şahsi hesaptan arınmış bir şekilde planlamak için bir misyon yüklenmek zorunda değil mi?
Böyle bir tutum parti hafızasının aktif kullanılmasını, işlev kazanmasını beraberinde getirmez mi? Doğru olan da bu değil mi zaten? Bunu beklemek hakkımız değil mi?

 


         Yine il başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU, teşkilatlar içinde yıllarca emek vererek yetişen "partinin adeta hafızası olan gençlerin" önünü açmak, siyasete kazandırmak, bir vefa örneği ve emeğin hakkını vermek için AK partiye bir türlü hizmet etmiş kişilere samimi bir şekilde büyüklük yapabiliyor mu?

 


      Türkiye'de özellikle Ak Parti teşkilatları içinde hafızayı muhafaza etme ve güçlü bir şekilde yarınlara taşıma gayreti ortaya koyan İSTANBUL, KOCAELİ, KAYSERİ, GAZİANTEP ve diğer birçok ilde olduğu gibi teşkilatları, parti tabanını bir arada tutan, sahip olunan enerjiyi sinerjiye çeviren, toplumsal fayda üretecek hedeflere odaklamak yerine kısır iç çekişmelere kurban etmek ne kadar doğru oluyor?
Ve en önemlisi de Ak Partiye bu hafızayı oluşturması için özgür iradesiyle/oylarıyla zemin hazırlayıp, imkân ve destek sunan milletimizi, hemşerilerimizi dünden bugüne yaşadıklarıyla, hayalleriyle, korkularıyla, haklı beklentileriyle anlamak, bu yönde samimi bir çaba ortaya koymak gerekmez mi?

 


       Mevcut il başkanı ve yönetiminin böyle bir sorumluluğu yok mu?
Millete rağmen, millet için bir siyaset yapılabilir mi? Burada sizce de bir tezat, tutarsızlık yok mu?
Ve daha nice soru ve sorun zihnimizi meşgul edip duruyor.
Van daha güzelini hak ediyor. Ve bu konuda en büyük sorumluluk mevcut iktidarı yerelde temsil eden, siyaset üretme sorumluluğu olan Ak Parti Van İl Başkanı başta olmak üzere aynı siyasi parti çatısı altında aktif görev alan siyasilere düşüyor.

 


          Yani Sayın Erdoğan, AK parti ve Van halkı sayesinde bir yerlere gelenler, konum makam sahibi olanların hafızayı tazeleyerek sayesinde imkân ve ikbal sahi olduklarına vefa borcunu samimi bir şekilde ödemelidirler.
Van AK parti bütün hafızasını toplayarak yeniden bir diriliş sağlayabilir.
Aksi halde AK parti hafızasına sahip çıkmayanlar kendilerini de silip atmış olduklarını unutmasınlar.  Yani tarih sayfasında esemeniz bile okunmayabilir.

 


      Sayın Cumhur Başkanı Erdoğan'a Ömerleri aratan sebeplerin bir feryadın ifadesi olduğunu görmezden gelebilir miyiz?  Ömerleri bulun feryadı AK parti hafızasına sahip çıkmamanın bir ağıtı değil mi sizce?
Sorduğumuz her soru verilecek cevaplarıyla Ak Parti yerelde bir hafızaya sahip mi sorumuza cevap niteliğinde olacak. Tüm bu sorular ve günlük yaşamda karşılaştıklarımız sonrası sizce de Van'da Ak Parti'nin bir hafızası var mı?
Siz ne dersiniz?

 
Etiketler: VAN'DA, AK, PARTİNİN, HAFIZASI, VAR, MI?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Göztepe
4
0
0
1
1
2
4
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
5
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
6
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
7
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
8
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
9
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
10
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
11
Fenerbahçe
3
0
0
0
1
1
12
Hatayspor
3
0
0
0
1
1
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv
Haber Yazılımı