Yazı Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 17:34
 
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

         Bir gün kile sormuşlar;
-Neden böyle güzel kokuyorsun?
Demiş ki;
-Bir dönem güle arkadaşlık ettim ondan.
Şimdi soracaksınız belki de nereden çıktı bu şimdi?
Hemen açıklığa kavuşturayım.
Geride bıraktığımız hafta kıymetli misafirlerimiz vardı da ondan. Sadece benim misafirlerim değil aslında koca bir Van şehrin misafirleri oldu kendileri.
Kimler mi?

 


          Hemen sizleri daha da meraklandırmadan paylaşayım o zaman.
Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, gazeteci yazar Selahattin Eş Çakırgil ve gazeteci yazar Yıldıray Oğur. Bu üç etkili gazeteci ve yazarın memleketimize gelişi mesleki anlamda da bizler için olumlu bir konu olsa gerek.
Bu üç çok önemli isim "Van'dan Sesleniş" panelimiz için bizleri kırmayarak serhat şehrimiz Van'a geldiler. Birikimlerini çok samimi bir şekilde karşılaştıkları herkesle sanki çok uzun süre önce tanışmış iki dost sohbet edercesine çevrelerini saran dostlarımız, kardeşlerimizle paylaştılar. Ve çok hoş bir sadâ ile şehrimize ve hemşerilerimize veda ettiler.
Tatlı bir telaşla geçen her dakika ve saat ve nihayetinde günler emin olun ki tarifi imkânsız keyif ve güzellikle özlemle bir daha ki buluşma için gün saymama neden oldu.

 


        Öncelikle yağmurun bereketinin bizlere eşlik ettiği ilk gün Ak Parti Van İl Başkanlığını ayağının tozuyla ziyaret eden Sayın Abdurrahman Dilipak yaklaşık 1,5 saat Ak Partinin il ve ilçe başkan ve yöneticilerine güncel konular ama özellikle de siyaset konusunda eşsiz bir sunum yaptı. Sahip olduğu "dava şuuru", bakış açısındaki derinlik, anlatımındaki duruluk, içtenlik ve ihlas ile her kelime ve cümle muhataplarında etkili bir iz bıraktı.

 


         Bunu nereden mi biliyorum?
Toplantı esnasında ben de oradaydım ve sunum esnasında salondaki enerjiye, katılımcıların beden diline ve sonrasında da bana aktarılan yorumlar sonrasında bu sonucu ortaya çıkardım. Özellikle farklı katılımcılardan duyduğum şu ortak yorum ise çok dikkatimi çekti;
-Abdurrahman beyin anlattıkları bizler için adeta tokat gibi geldi. Bize "özünüze dönün, davanızı yükünü ilk günkü ihlas ile yüklenin, kendinize gelin" mesajları verdi. Kendisinden Allah razı olsun inşallah.
Bu ortak seslenişe kulak verince bu buluşmanın ne kadar da anlamlı ve gerekli olduğunu bir kez daha anlamış oldum.
Bir sonraki gün ise yerel basının bazı temsilcileri ve bazı dostlarımızla kahvaltıda bir araya geldik. Yine samimi bir havada geçen kahvaltı sonrasında misafirlerimizle Van kalesini ziyaret edip panel öncesinde zamanımızı etkili bir şekilde değerlendirmek istedik.
Van kalesine geldiğimizde kalenin zirvesinde bulunan Süleyman Han Camiini görmek ve şehre hâkim bir tepeden bakmak istedik. Bu bizler için yaşımızın gereği bir sorun olmasa da kıymetli Abdurrahman Dilipak ve Selahattin Eş Çakırgil için sorun olur diye kaygılanırken bizlere ve gençlere taş çıkarırcasına zirveye çıkmış olduk.

 


        Özellikle Selahattin Eş Çakırgil ilerleyen yaşına rağmen yıllar önce vermiş olduğu zorlu mücadelenin bir örneğini sergilercesine hepimizi geride bırakarak zirveye çıkan ilk isim oldu.
Abdurrahman Dilipak ise kendinden emin ve yavaş adımlarla Van'ın eşsiz doğa ve tarih güzellikleriyle buluşmak adına zirveye doğru ilerledi. Elinde evraklarının olduğu çantada vardı. Araca bırakmamış yanında getirmişti. İçimizden birkaçı hem yaşça genç olmanın hem de saygının bir ifadesi olarak taşıdığı çantayı almak için niyetlendi ve hamlede bulundu ama her zaman ki samimi duruşuyla bu basit eylemde bile bir ders vererek;

 


             -Bize örneklik yapan peygamberimiz her zaman kendi işini kendi görmüştür. Hatta devesine bindiğinde elinden düşen kırbacını inip kendisi almış, başkasının kendisine uzatmasını bir hoş karşılamamıştır diyerek öğrenmenin her an ve her zamanda nasıl gerçekleştirilebileceği yönünde güzel bir örnek sergilemiştir.
Ve sonrasında gerçekleştirdiğimiz panel Van TSO binasında dostlarımızın ve halkımızın yoğun katılımıyla çok verimli bir şekilde gerçekleştirildi. Üç panelistimiz panelde;

 


        -Türkiye'nin ekonomik çalkantılarının nedenleri,
-Yerel seçimlerin önemi ve Türkiye'deki siyaset gerçeği,
-Bölge gerçeği ve Kayyumlar başlıklarında doyurucu sunumlar gerçekleştirdiler.
Sonrasında akşam yemeğinde küçük bir dost grubu ile yenilen yemek ve sabah kahvaltısında Sayın valimiz Murat ZORLUOĞLU'NUN da katılımıyla devam eden verimli ve keyifli saatler sonrası gün ortasında misafirlerimizi havaalanında İstanbul'a uğurlayışla son buldu.

 


       Bu ziyaret bende birçok konuda iz bıraktı.
Ortada sadece bir panel, paylaşılan bilgiler, bir araya gelip gerçekleştirilen küçük toplantılar yoktu.
Ne vardı biliyor musunuz dostlar?
İhlas, takva, tüm hücrelere işlemiş dava şuuru, bedel ödenmiş ayrıca söz ile davranışın, kalp ile dilin bir olduğu riya ve gösterişten olabildiğince uzak hayatlar, derin birikim, tefekkür, bilginin infakı, özgün bakış, gayret, teslimiyet, adanmışlık,  millet ve ümmet adına taşınan samimi kaygılar, umutlar, hedefler.

 


           Geride bırakılmış uzun yıllara ve ödenen ağır bedellere rağmen heyecanını, gayretini, umudunu güçlenerek yarınlara taşıyan güzel abiler (Abdurrahman ve Selahattin abiler) ve genç yaşına rağmen özgün bakışı, samimi duruşu, gayreti ile millet ve ümmet adına bir şeyler yapmak isteyen kıymetli kardeşimin (Yıldıray Oğur kardeşim)  gül kokusu misali paylaştıkları.
Tüm bu süreçlerde özellikle bir kardeşimi de anmak istiyorum. Genç yaşına rağmen sahip olduğu bilgi, birikim, tevazu, samimiyet ve dava şuuruyla yaşadığımız şehrin sorunlarına bir çözüm üretebilir miyim kaygısını yüreğinde hisseden Sosyolog yazar Abdulkerim Öztürkcü'nün misafirlerimizle yakından ilgilenmesi ve sohbetlerimizde paylaştığı eşsiz bilgiler benim için çok kıymetliydi. Böyle bir kardeşimizin, şehrimizin öz evladının ilimize, bölgemize, ülkemize ve en önemlisi de ümmete çak fayda sağlayacağına inancım tamdır.
Evet, panelden ve ziyaretten geriye; güzel anılar, tazelenmiş ve dağarcığı güçlenmiş zihinler, dualarda buluşulan hayatlar, Van gölünün, martıların, güneşin, Erek ve Süphan dağlarının eşsiz güzelliğinin fona dönüştüğü fotoğraflar ve bir daha buluşmak üzere samimi bir şekilde ifade edilen niyetler kaldı.

 


          Van'dan sesleniş panelimizin hem misafirimiz olan üç Yazar'ın hem de çeşitli kanallarda Van ilimiz hakkında birçok konu hakkında dolu dolu bahsetmeleri ilimiz ve halkımız için faydaya dönüşecektir inşallah.
Bu güzel etkinliğin gerçekleşmesi için rahatını bozup bizleri, şehrimizi onurlandıran, adeta bir gül misali zihinlerimizde, yüreklerimizde, hayallerimizde ve dualarımızda izler bırakan çok kıymetli abilerim gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, gazeteci yazar Selahattin Eş Çakırgil ve kıymetli kardeşim gazeteci yazar Yıldıray Oğur'a bir kez daha emekleri için teşekkür ediyorum.
Sayın valimiz Murat Zorluoğlu Van büyükşehir belediyesi genel sekreteri Sayın Mustafa Yalçın, Van TSO başkanı Sayın Necdet Takva ve Vaski genel müdürü Sayın Ali Teketaş'ın örnek büyüklük yaparak gerçek Vanlılık ruhuyla misafirlere Van'ı temsil noktasında misafirperverlikleri takdire şayan boyuttaydı…

 


            Ayrıca yine bu programın gerçekleşmesi için emeği geçen tüm dostlara ve bizleri yalnız bırakmayan Vanlı hemşerilerimize;katkılarından dolayı iş adamı Zeki Akyürek, Vantso Genel Sekreteri Cengiz Aras ve ekibine, gazeteci yazar Ziya Türk; Şehrivan, Bölge Olay gazetesi yönetici ve sahiplerine, İhlas Haber Ajansına, Kanal 68 ve katkı sunan tüm Van basınınateşekkür ediyorum.
Nice hayırlı ve tefekkürü bol olan birlikteliklerde buluşmak duasıyla.

 
Etiketler: Van'da, Davasına, Sadık, , Üç, Önemli, İsim..,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Yazıklar Olsun İbni Sebe’lere!...
VALİ BİLMEZ’İN BİLDİKLERİ… ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR…
ADALET YOKSA DEVLET OLMAZ!...
Bir dokun bin âh işit!...
Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan pahalı!...
VANSPOR’U KİMLER ENGELLİYOR…?
Bu ne vicdansızlık? Esnaflığa yakışmayan zulüm…!
BİZİM ONLARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR…
Emanet ve İhanet
YETENEKLERİN ÜSTÜNDE OTURAN ACEMİ YÖNETİCİLER…
BÜYÜKŞEHİRİ YÖNETEN STAJYERLER!…
Akıllı Şehirler ve Deliler…
VAN BAŞKANINI BEKLİYOR
KORONA BİZİ DE YAKALADI DOSTLAR!...
İÇ KAVGALARDAN BAŞINI KALDIRAMAYANLARIN DRAMI..
HDP VE ÇELİŞKİLERİ?
AK PARTİ’DE ZORLU VİRAJ…
SİLAHLARIN GÖLGESİNDE DEMOKRASİ!...
KOBANİ BAHANESİNDEN SOKAK GÖSTERİLERİNE: TÜRKİYE KARIŞACAK MIYDI?
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
44
0
4
2
14
20
2
Fenerbahçe
42
0
4
3
13
20
3
Galatasaray
39
0
5
3
12
20
4
Gaziantep FK
35
0
3
8
9
20
5
Alanyaspor
34
0
6
4
10
20
6
Trabzonspor
33
0
5
6
9
20
7
Hatayspor
32
0
6
5
9
20
8
Fatih Karagümrük
30
0
6
6
8
20
9
Yeni Malatyaspor
27
0
7
6
7
20
10
Antalyaspor
26
0
6
8
6
20
11
Çaykur Rizespor
25
0
7
7
6
20
12
Kasımpaşa
25
0
9
4
7
20
13
Göztepe
25
0
7
7
6
20
14
Sivasspor
24
0
6
9
5
20
15
Başakşehir FK
24
0
8
6
6
20
16
Konyaspor
23
0
9
5
6
20
17
Kayserispor
19
0
11
4
5
20
18
Gençlerbirliği
19
0
11
4
5
20
19
MKE Ankaragücü
18
0
12
3
5
20
20
BB Erzurumspor
17
0
11
5
4
20
21
Denizlispor
14
0
12
5
3
20
Arşiv
Haber Yazılımı
google-site-verification: googlecd1e552a0e00d665.html