Yazı Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 08:10
 
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

AK Parti Van teşkilatları beklemede!
Tabiri caizse kendilerini sabun üstünde hissediyorlar.
Kocaman belediye başkanları istifa ettirilince alınınca korku her tarafı sardı.
Hele dokunulmazlık zırhının arkasına sığınanlar şimdiden dokunulmazlığımız bitince bu yaptıklarımızdan dolayı başımıza neler gelecek diye uykuları kaçmaya başladı bile.
Ama korkunun ecele faydası yok sayın okuyucular. Bizler de izlemeye devam ediyoruz.
Artık bıkkınlık geldi yeter artık alacaksanız alın gidelim nefes alamıyoruz artık der gibiler.
Ama koltuğa da öylesine sarılmış öylesine yapışmışlar ki ildeki muhalif siyasi partiler hariç parti içi AK partililerin yani içerideki muhaliflerin hepsi bu ekibi o koltuktan indiremiyor.
Dedim ya AK parti Van il teşkilatının yereldeki siyasi partiler hariç diğer insanların yüzde doksan beşi gitmesini yani değişmesini istiyor.
Anlayacağınız varlıkları sadece Van'daki diğer partilerin işine yarıyor, çünkü AK parti Van'da her gün eriyor tel tel dökülüyor.
Bu suç sadece teşkilatın değil vekillerin de eksiği çok hele eski vekilin eksiğini saymakla bitiremiyoruz.
Bu duruma herkes bir şey söylüyor.
Yok, arkadaş çok güçlüler bunlar gitmez daha kaç yılbaşımıza bela olacaklar diyende var.
Eli kulağında gitti gidecekler diyenler de.
Peki, bu durum bütün Van ilindeki teşkilatlar içinde geçerli mi? Hayır! Halk tarafından karşılık bulan bazı ilçe teşkilatları var tabii.
Ben de diyorum ki değişseler ne olacak sistem değişmedikten sonra ne fark eder.
Bu teşkilat gitsin de kim gelirse gelsin bunlardan daha iyi olacak diyenlerin sayısı çok ama çok fazla.
Ben bunları neye göre diyorum?  Neye göre yazıyorum? Bu ifademin hassasiyetle dikkate alınmasını istiyorum.
Van ve ilçelerinde AK Parti ana kademe, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarının haberi olmadan yapılacak bağımsız ve tarafsız bir anket çalışması ile halkın AK Parti Van yönetimi ile ilgili amaç, misyon ve vizyonu, Van'daki parti temsilcilerinin durumları hakkındaki görüşlerini objektif bir şekilde görmüş olursunuz.
Van ilinde parti içi yapılan temayül yoklamaları, parti içi anketler kesinlikle kuşkular içeriyor haberiniz ola.
O nedenle çok gizli ve objektif olmalı yapılan araştırmalar.
Daha önce yazdım ya AK parti Van teşkilatları dökülüyor, tükenmişler artık yeni hal lazım diye.
Bu düşüncelerimin üstüne kat kat ekleyerek yineliyorum.
Bakınız Hacı başkanımıza bir önerim var: Van'ın şahitliğinde.
Van'da AK Parti temsilcilerinin tüm yetkilerinin iptal edilerek, teşkilatlarının kapatılması halinde AK Parti'nin alacağı oy oranı kesinlikle şu anki kadro ile alınacak oy oranından daha yüksek olacaktır.
Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları bu açıdan çok önemli bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır.
Hacı başkanımız bunu denesin, isterim. Bu teşkilatlar herkesi küstürdü ve dışladı AK partiden.  Nasıl ve ne için yaptılar bunları diye soranlar için.   Yazayım şimdi.
 Parti içindeki hâkimiyetlerini güçlendirmek, milletvekili adaylığı veya belediye Başkan adaylığı dönemlerinde, karşılarına güçlü kişilerin çıkmasını engellemek için hatırlı kişilerin parti ile ilişkileri planlı bir şekilde bozuluyor.
Teşkilatı hatırlı kişiler ile güçlendirmek, kamuoyunda ve seçmende güven oluşturmak, teşkilatı geliştirmek, yetki ve görevleri paylaşmak yerine, kendilerine itaat edecek kişilerden oluşan yönetim kurulları ile alan temizliği yapıp, kendilerinin veya belirledikleri kişilerin adaylıklarını garantileme çabası içindeler.
 Niteliksiz ve dava duygusundan yoksun kişilerle çiftlik haline getirdikleri partiyi halktan ve seçmenden kopardıkları için, seçmen parti teşkilatlarına ve adaylara güven duymuyor.
Bu nedenle seçimlerde ya boykot edip sandığa gitmiyor ya da mevcut yapıyı cezalandırmak için diğer partilere oy veriyor.
Hatta seçim zamanları veya koltukları riske girdiğinde göstermelik bir iki eleştiri yaparak yerlerini garantiye alma kurnazlığı dikkat edilirse görülecektir. Yani seçimden seçime genel merkeze şirin görünme yer kapma kurnazlığı hep hâkim olmuştur.
Van'da her şey yolunda gidiyormuş gibi davranan, AK Parti üzerinden nüfuz ve rant devşirmeye odaklanmış bir anlayış hakim.
AK Partiyi bir dava hareketi, bir misyon ve vizyon partisi olarak değil, geçim kapısı olarak görüp, ne kazanabilirsem kardır mantığı ile zamanı iyi değerlendirerek sadece çıkarını düşünen yönetim yapısı, dağılmayı, küçülmeyi ve başarısızlığı getiriyor.
AK Parti Van teşkilatlarında başkanlar ve yönetim kurulu üyeleri var, ancak teşkilat yok. Yönetim kurulları oluşturulurken takip edilen yöntem tamamen küçük olsun benim olsun mantığı ile geliştiriliyor.
 Şöyle ki; Parti içindeki etkin kimseler, kendi güçlerinin ve hâkimiyetlerinin devam etmesi için, yönetim kurulu üyeliklerini kendi aralarında pay ediyorlar. Böylece gerek kongre ile gerekse atama ile teşkil edilen yönetim kurulları, takım tutar gibi her ne pahasına olursa olsun kendilerini savunup destekleyecek kişilerden oluşuyor.
Yönetim kendilerini listeye yazdıranların emir komutasının dışına çıkamıyor. Böylece Van'ın, halkın veya partinin yararından çok hâkim kişilerin menfaatlerini gözeten yönetim kurulu ile küçük, zayıf, egemen bir mutlu azınlık oluşuyor.  
Bu yapılanma bazı kişileri partide güçlü kılarken, Parti'yi Van'da ve seçmen nezdinde küçültüyor. Van'da AK Parti'nin sürekli eriyerek 6 milletvekilliğinden 1 milletvekilliğine kadar düşmesinin en önemli nedeni de partiye egemen olan bu bozuk zihniyettir.
Kokuşmuş, toplumu kucaklamayan, şahsi çıkar ve nüfuz edinmek için alan temizliği yapmaktan, kişisel geleceğini planlamaktan başka bir derdi olmayan bu teşkilat yapısı ve bu zihniyet ile ilk yerel seçimlerde başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyeleri nasıl kazanılacak?
Başarısızlığın başarı olarak sunulması, bir şehri kurban ederek aklanmak istenen kimseler veya yapılar mı var sorusunu akıllara getiriyor.
 Van'da ki bazı siyasiler AK Parti'yi güçlendirmek, oylarını arttırmak, Van'ın ve ülkemizin kaderine olumlu katkı sunmak gibi bir kaygısı bulunmamaktadır. Varsa yoksa teşkilatta güç sahibi biz olalım, teşkilat ne olursa olsun.
Bu gidiş devam ederse Van 2019'da ne belediye seçimlerinde, ne milletvekili seçimlerinde ne de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde varlık gösteremez.
Cumhurbaşkanı Metal Yorgunluğundan bahsetmişti.. Literatürdeki tanımı ile metal yorgunluğu, "Eşyanın yorulması, gevşemesi, derlenip toparlanmaması.
Siyasetteki metal yorgunluğu, "siyasi makamları kullanarak elde edilen nüfuz ile cüzdanların fazla dolmasından kaynaklı bir ağırlık çökmesi" olabilir mi?
Bir de madde bağımlılığından söz ediliyor. Alkol ve uyuşturucu gibi madde bağımlılarının tedavisi için hastanelerde AMATEM'ler var..  Ama benim sözünü ettiğim madde bağımlılığı, makam, koltuk, konum, şirket ortaklıkları, ihaleler, kurumlara yapılan atamalar, banka hesaplarında biriken paralar. Yani genel olarak hepsine dünya malı deniyor, maddenin farklı halleri. Bunlara olan bağımlılık da MADDİ BAĞIMLILIK olmuyor mu? Bunun tedavisi ne olacak?
Belediyelere kayyum atanmış olmasına rağmen AK Parti temsilcileri 2019 seçimlerini kazanmayı düşünmek yerine, kayyum sürecinde seçimlere kadar belediyelerin imkânlarından ne kadar devşirebiliriz derdindeler.
Yani HDP'lilerin  hiç çalışmasına gerek yok Van'da siyasetin olumsuz doğal akışı her gün HDP'nin oyunu arttırıyor kötü niyetli insanların yüzünden.
Yâda bilinçli bir şekilde AK partinin içine sızmış birileri tarafından.
Kim bilir arka planda iş birliği içerisine girerek şahsi çıkarlarını geliştirme, servetlerini arttırma derdinde olanlarda olabilir mi?  
Onlar için AK Parti'nin kazanıp kazanmaması önemli değil, yeter ki onlar AK Parti'deki koltuklarını kaybetmesinler.
Dava duygusundan çok nüfuz peşinde olanlar kaybedecek bir gün.
Kötü niyetli teşkilatlar, oturdukları koltuğa değer katıp hizmet üretmek ve bunu halkla dava duygusu içinde paylaşmak yerine, AK Parti'yi geçim kapısına çevirmeleri nedeniyle bırakın halkın gönlünü almayı, tam aksine nefretini kazanacak işler yapıyorlar.
 Kamuoyundan edindiğim izlenimlerim bu yazdıklarımın sonucunda Van'daki AK Parti temsilcilerine kızan halk sadece isim değişikliği değil kurumsal ilkeleri olan bir değişimin yaşanmasını da beraberinde istiyor.

 
Etiketler: VAN'DA, MADDİ, BAĞIMLILAR, SORUNU, NE, ZAMAN, ÇÖZÜLECEK?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Fenerbahçe
4
0
0
1
1
2
4
Hatayspor
4
0
0
1
1
2
5
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
6
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
7
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
8
Göztepe
4
0
0
1
1
2
9
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
10
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
11
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
12
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv
Haber Yazılımı