Yazı Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 17:53
 
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

Farklı yönleriyle bir Van spor değerlendirmesi daha yapayım istedim futbol ve Van'ı sevenler için.
Uzun bir aradan sonra Van adına sevindiren bir olaya şahit olduk. B.B. Van Spor çok zahmetli ve yorucu günlerin geri bırakıldığı günler sonrasında 2. Lige yükselmiş oldu. Bu başarının önümüzdeki günlerde Van adına nice güzel günlerin müjdesi olduğuna inanıyorum.
Elbette bu başarı öylesine elde edilmedi. Ortada gerçekten "azmin, samimiyetin, inancın, fedakârlığın ve kararlılığın" hikâyesi var. Elde edilen başarı elbette ki alkışlanmalı ama bence perde arkasında kalan bu mücadele her şeyden önce alkışlanmalı ve bu başarı hikâyesine imza atan kahramanların hakkı bilinmeli ve takdir edilmeli.
Bundan yaklaşık 1,5 yıl öncesine gittiğimizde 3. Ligde mücadele veren, oluşturulan yönetimlerle belli başarı hedeflerine ulaşmak için çaba ortaya koyan ama başta ekonomik sorunlarına çözüm bulunmadığı için yönetimde istikrarsızlığın yaşandığı bir B.B. Van spor vardı. Bu durum başta takımın genç futbolcularının inanç ve motivasyonunu olumsuz etkilerken Van'daki futbol severler açısından da hayal kırıklıklarını beraberinde getiriyordu.
Sonrasında Van kamuoyunun özellikle iş adamı kimliği ve Ak Parti siyasetinden de yakından tanıdığı Servet Yenitürk sürpriz bir kararla B.B. Van Spora başkan oldu. Her ne kadar futbol tecrübesi az olsa da samimiyeti, çalışkanlığı, kararlılığı ve en önemlisi takımın başarı elde edebilmesi için gerekli olan ekonomik katkıyı çok ciddi şekilde ortaya koyarak takıma sahip çıktı. Başta ülke futbolu açısından marka isimlerden olan Feyyaz UÇAR'ı takımın renkleri ile buluşturup ulusal düzeyde bir tecrübeyi teknik direktör olarak transfer etmiş oldu. Ve devamında birçok genç yetenek takıma kazandırıldı. Tabi ki özellikle ilk yıl takımın uyumu ve sezonun başarı grafiğinin yükseltilmesi hedefi elde edilirken 2018-2019 sezonu için net bir hedef ortaya konmuştu; 2.liğe çıkmak.
Servet Yenitürk başkanlığında, Feyyaz Uçar teknik direktörlüğünde devam eden mücadele de ilk haftalar istenen sonuçlar alınsa da sonraki haftalar takımın performansı düşmeye, maçlardan istenen sonuçlar-puanlar alınmamaya başladı. Her takımın mücadele verirken doğal olarak karşılaşabileceği böylesi sonuçlar karşısında kulüp başkanı olarak Servet Yenitürk ve takım teknik direktörü Feyyaz Uçar ciddi eleştirilere maruz kaldılar. Bu eleştiriler sonrası teknik direktör Feyyaz hoca istifa kararı verdi. Ve yerine Hasan Erkin Şimşir bayrağı devraldı.
Başta takımın ekonomik yükü olmak üzere yönetimsel olarak kongrede seçilen yönetim kurulu üyelerinden ve ilgili resmi muhataplardan ve takımın başarısı için destek sözü veren iş adamı, STK ve siyasetçilerinden gerekli desteği alamayan Servet Yenitürk yine sürpriz bir kararla başkanlıktan istifa ettiğini açıklayarak olağanüstü kongre kararı aldıklarını açıkladı.
Olağanüstü kongre tarihi öncesi takıma daha iyi sahip çıkacak birileri olur, Van spor sahipsiz bırakılmaz diye düşünülürken ne acı ki kimse göreve talip olmadı. Bir açıklama yapılmadı. Ne siyasiler, ne iş adamları nede önemli STK temsilcileri bir güç birliği oluşturabilecekken herkes olayı tribünden seyreder gibi seyrede durdu. Sorumluluk almaktan kaçındı. Hatta Van Spor bu süreçte eğer önündeki maç için deplasmana gidemezse federasyon tarafından ciddi hak kayıpları ve cezalarla karşılaşacakken bu sessizlik yaşandı.
Yine Servet Yenitürk bir açıklama yaptı ve takımı bu süreçte asla yalnız bırakmayacağını, gerekli tüm maddi ihtiyaçlarını giderek maça gitmeleri için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını kamuoyuyla paylaştı. Ve takımda o hafta ortaya konan bu samimiyet, fedakârlığın karşılığı olarak galibiyetle şehre döndü.
Günler ilerleyip olağanüstü kongre günü geldiğinde ise yine alışık olduğumuz manzara vardı. Bu şehirde mangalda kül bırakmayan, şehre, gençliğe, sahip çıktıklarını söyleyen bir tane babayiğit oluşturduğu ekibiyle çıkıp ta;
-"Bundan sonra şehrimiz adına bu sorumluluğu biz taşıyoruz" demedi nedense!
Ve olağanüstü kongre gerekli çoğunluk ve takımın sorumluluğunu devralacak yeni başkan adayı olmadığı için kongreyi ilerleyen bir tarihe erteleme kararı aldı.
Ve tabiki yine Servet Yenitürk başkanlığında devam eden takım zor günler ve zor maçlar ortaya konan bu fedakârlık ve samimiyetten, inançtan aldığı enerji ve motivasyonla başarı grafiğini sürekli yükselterek son maça kadar küllerinden doğan Anka Kuşu misali bir başarı hikâyesinin yazılmasını sağladı. Ve nihayet final maçında Esenler Erek sporu 2-1 yenen B.B. Van spor 2.liğe yükselmiş oldu.
Neden son iki yazımda da Van spora değindiğimi bu kadar detaylı olarak süreci özetlemek istedim biliyor musunuz? Yazının başında da ifade ettiğim gibi elde edilen başarının nasıl, hangi sıkıntılı günler geride bırakılarak, kimler tarafından bugüne getirildiğini hatırlamak ve hatırlatmak istedim.
Hiçbir başarı tesadüf olamadığı gibi, B.B. Van sporun 2. liğe yükselişi de öyle kolay olmadı. Bu başarı ardında büyük bir başarı ve fedakârlık hikâyesini barındırıyor.
Final maçı öncesi herkesin başarıya ortak olmak, katkı sunmak adına taraftarın Ankara'ya gitmesi için verdikleri destekte takdire şayandı. Bu şehrin tüm farklılıklarına rağmen istenirse nasıl bir araya gelebileceğini, kenetlenebileceğini, ortak sevinç ve hüzünde buluşabileceğini bize tekrar hatırlatmış oldu.
Şimdi sıra bundan sonra neler yapılacağında.
Başarıyı elde etmek belki mümkün ama onu korumak elde etmekten daha zor. Başarının kalıcı olması, sürdürülebilir olması esas konu. Tüm dikkatler, enerji, kaynaklar buna odaklanmalı artık.
Şunu bir kez daha gördük ki; bu şehrin birlik ve beraberliğini sağlamak, aynı potada buluşturmak hiçte zor değil. Yeter ki siz insanların eline haklı ve gerçekçi bir gerekçe sunun.
Son aylarda ama özellikle son birkaç haftada şehrin sokaklarında heyecanla gençlerin kenetlendiğini, kol kola girdiğini gördük. Düne kadar belki de elinde taş, molotof olan gençler ellerinde bayraklarla heyecan ve umutla bu şehrin caddelerinde gezmeye başladı.  
Siyaset ve siyasetçiler bu şehrin evlatlarını ötekileştirmekten, kavga ve terörden korumak, gençleri şer odakların hain emellerinden korumaları gerekirken bunu tek başına spor yaptı ve inşallah yapmaya devam edecek. Hiç şüphesiz bunu Van sporun mücadelesi, azmi ve başarısı sağladı.
Spor ama özellikle futbol artık büyük bir sektör ve endüstri haline geldi. Kendi içinde büyük bir ekonomiyi yönetir halde. Yerel olarak Van sporumuza sahip çıkarsak hiç şüphesiz önümüzdeki günlerde ilimiz adına futbol esnaf ve tüccarımız için önemli bir gelir kaynağı haline dönüşmüş olacak. Ve inşallah 1.lige çıktığımızda asıl o zaman işin rengi değişecek ve kazanımlarımız daha da fazlalaşmış olacak. Bunu Van spor 1. liğde mücadele verdiğinde tecrübe etmiştik.
Sporda başarılı olmak beraberinde şehrin turizmine de katkı sunacak ve bu güzelim şehre diğer şehir ve bölgelerden gelen kardeşlerimiz varsa önyargılarını kıracak tanışmalara imkân bulacak, kadirşinas Van'lıların misafirperverliklerini, dostluklarını tecrübe edecekler. Buda ülke olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğin sağlanması için gerekli zeminin pekişmesine katkı sunacak.
Spor turizmi açısından yanı başımızda Erzurum sahip olduğu kamp merkezleri, spor tesisleri ve kulüplere sunmuş olduğu imkânlarla bir cazibe merkezi haline gelmiş durumda.
Bunu neden Van'da başarmayalım ki?
Bir an önce artık stadyum sorunumuzu kalıcı olarak çözüp, hemen ardından gerekli altyapı çalışmalarıyla şehrin doğru noktalarına kamp ve spor tesisleri kurmak gerekiyor. Burada da özellikle iktidar partisi milletvekillerine çok iş düşüyor. Artık havanda su döğmeyi bir tarafa bırakıp çok acil bir şekilde bu soruna çözüm bulmaları gerekiyor.
Sahip olduğu coğrafi, kültürel ve tarihi mirasıyla bölgenin en önemli şehri olan Van, spordaki başarıyla bir marka şehir haline getirilebilir. Bölgede terör ve ekonomik sorunlarla boğuşan diğer illerde kendilerine rol model olacak Van'ı takip edebilirler. Bu bir domino etkisine dönüşebilir. Bunu başarabiliriz.
Ama bu topyekûn Van'ın birlik ve beraberliği ile ilgili muhatapların her birinin kendi üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmesiyle mümkün olacak.
Son birkaç haftadır bu konuda gösterilen özveri, desteğin kalıcı bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Her türlü şahsi hesaptan uzak kenetlenmek gerekiyor.
Şunu unutmamak gerekiyor ki kaybeden VAN ise herkes kaybediyor. Kazanan VAN ise, hepimiz kazanıyoruz. Nice başarı hikâyelerini yazmak adına kalın sağlıcakla.
NOT: Bir konuya da değinmeden edemeyeceğim. Bugün ortada Van spor adına bir başarı varsa bu başarı da en fazla pay sahibi olan tüm zorluklara rağmen takımı yalnız bırakmayıp maddi manevi fedakârlıkta bulunan Servet Yenitürk güçlü bir destekle kulüp başkanlığına devam etmeli. Zorluklar aşılıp, başarı elde edildiğinde kupa kazanıldığında birileri gözünü kulüp başkanlığına dikmemeli. Kimse sorumluluk almaz, başarıya inanmazken başarıya, ekibine ve bu şehre inanan Servet Yenitürk hak ettiği makamda kongrede görevine devam etmelidir.

 
Etiketler: VANSPOR, VE, BİR, BAŞARI, HİKÂYESİ,
Yorumlar
Diğer Yazılar
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Anketler
Van'daki hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
66
0
3
9
19
31
2
Trabzonspor
62
0
3
11
17
31
3
Sivasspor
57
0
7
9
16
32
4
Beşiktaş
53
0
10
5
16
31
5
Galatasaray
52
0
8
10
14
32
6
Alanyaspor
51
0
9
9
14
32
7
Fenerbahçe
50
0
10
8
14
32
8
Gaziantep FK
41
0
10
11
10
31
9
Antalyaspor
41
0
11
11
10
32
10
Göztepe
39
0
13
9
10
32
11
Kasımpaşa
36
0
15
6
10
31
12
Gençlerbirliği
36
0
14
9
9
32
13
Yeni Malatyaspor
32
0
15
8
8
31
14
Denizlispor
32
0
15
8
8
31
15
Çaykur Rizespor
32
0
17
5
9
31
16
Kayserispor
31
0
16
7
8
31
17
Konyaspor
30
0
13
12
6
31
18
MKE Ankaragücü
29
0
15
11
6
32
Arşiv
Haber Yazılımı