Yazı Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 17:04
 
YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN!
A.Baki Karaca
bolge_gazetesi65@hotmail.com
 
 

DEĞİŞİM ZİHİNLERDE DEĞİLSE GELİŞİMİ DAHA ÇOK BEKLERSİNİZ…!

Evet, işte gördüğünüz gibi ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısı iptal oldu.
Bir iki kişinin kibri, kişisel ihtiras ve beklentileri daha doğrusu egosunu tatmin etme çabası bu önemli süreçte ilimiz siyaseti adına bir kaosa neden oldu.
İstişare kültüründen uzak bir tavırla;
"-Benim ben, benim dediğim olacak" gibi ucuz hesapların kötü sonucunu yaşıyor güzelim Van.
Kendine, bilgisine, yeteneğine güvenmeyenlerin işi her zaman gerçeklerle yüzleşmekten istişareden kaçmak olmuştur.
Dedikodu, arkadan konuşma, herkese farklı davranma, yeşil ışık yakma hastalığının sonucudur bu üzücü durum.
Şimdi soruyorum bu işe sebep olanlara;
-İnsanları umutlandırıp ismini sosyal medyada paylaşarak şamar oğlanına çevirme çirkinliği kimin işine yaradı?
İnsanların onuruyla oynamak, aday edilmedikleri halde ilçelerimizin adayısınız diyerek aldatmak kimlerin oyunu?
İşte bu oyunu çevirenler yıllardır kurdukları kirli tezgâhların sonucu AK Partiyi Van'da bu duruma getirdiler.
Olan oldu. Umarım bu hatayı yapanlar hesabını genel merkeze öderler, yoksa Van halkı 31 Mart'ta sizlere ağır bir fatura ödetecek bilginiz ola.

 


       Öğrenin artık her şeyin şeffafça olması gerektiğini. Öğrenin artık hiçbir şeyin gizli kalmayacağını.
Ve yine öğrenin ki herkes için adalet, herkes için eşitlik ve özgürlük olması gerektiğini.
Bu nedenle kulisleri, lobileri Van ilinin faydasına yapın. Birilerini kulislerinizle oyuncağa çevirmeyin. Yoksa bu kirliliğe devam ederseniz birileri de sizinle top diye oynar haberiniz ola. Ben olmadım diye öç alma gibi intikamcı hesaplar çok kişiyi yakar bilesiniz.
Hata yapıyorsunuz beyler!
Yazık ediyorsunuz!
Vazgeçin bu bencilliğinizden!
Bu güzelim şehir imkânları, makamları ile hepimize yeter!
Neyi paylaşamıyorsunuz?
Neden bu kente bu kadar zarar veriyorsunuz?
Şimdi ben olmadığım için ve benim dediğim adaylar olmadığı için seçim çalışmasında çalışmayacağım, hatta kaybetmeleri için çabalayacağım ve sonrasında oluşacak başarısızlıkta işte benim dediklerimi yapmadığınız için bu hale geldik diyerek kendinizi aklatmaya çalışacaksınız öyle mi? Allah aşkına bırakın bu oyunları!
Bu şehirde o kadar çok oyuna şahit olduk ki yeni senaryolar artık gizli kalmıyor. Bir gün mutlaka açığa çıkıyor bilesiniz!
Şimdi durum itibari ile karar vericilere bazı konuları hatırlatmak istiyorum.
Van'ın HDP'ye yeniden hediye edilmemesi için Erciş, Tuşba, İpekyolu ve Edremit başta olmak üzere seçimin kaderini tayin edecek tüm ilçelerin adaylarının doğru belirlenmesi büyük önem taşıyor.

 


             AK Parti'nin mevcut oyları Van Büyükşehir dâhil olmak üzere belediyeleri almaya yeterli değil. Dolayısıyla halk karşılığı olmayan adaylarla, parti oyunu da göz önünde bulundurduğumuzda başarılı bir seçimin geçirilmesi mümkün görünmüyor. Sonucu hezimet olabilecek bir listenin açıklanması seçim yenilgisini peşinen ilan etmek olur.
Yapacağınız şey çok basit. Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva'da olduğu gibi, AK Parti oylarının üzerine kendi potansiyeli ile oy getirebilecek, toplumsal karşılığı olan adayları tespit ederseniz doğru adaylar hem kendi ilçelerinde seçimi kazanacak hem de Büyükşehir'i kazanmak için gerekli katkı elde edilecektir.

 


       Bu açıdan baktığımızda, son birkaç gündür Van ilçe adayları olarak açıklanacağı iddiası ile kamuoyunda gündeme gelen isimlerin oluşturduğu olumsuz algı, gerek AK Parti tabanı gerekse AK Parti dışındaki seçmen tabanı tarafından hayal kırıklığı olarak karşılandı.  Kendilerini sorumluluktan kurtarmak için AK Parti Van Milletvekillerinin, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu'nun ve ilçe başkanlarının;

 


         "Bu listenin oluşmasında bizim haberimiz ve etkimiz yok" diyerek listeye sahiplenmemesi ve sorumluluğu tamamen Genel Merkeze ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a atması, AK Parti Genel Merkezi'nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halk nezdindeki itibarının ve güvenilirliğinin zedelenmesine neden oluyor.
Böyle bir oyuna hiç gerek yok. Eylemlerinizin, kararlarınızın, tercihlerinizin ve halkın emanet ettiği makamların hakkını veremiyor, sorumluluğunu taşıma cesareti gösteremiyorsanız yol yakınken bu işi bırakın!
Ya da işgal ettiğiniz makamın hakkını verin ve halkın karşısına çıkarak;
-Bu kararların sorumluluğu bize ait deme erdemini gösterin.
Halkı enayi yerine koymayın, aldatmayın, yalana tenezzül etmeyin. Bu emin olun ki başta şahsınız olmak üzere mensubu olduğunuz partiye zarar veriyor.

 


      Ayrıca bizim aday listesinden haberimiz yok diyen il başkanı, ilçe başkanları ve milletvekilleri sokağa iner, size yetki veren halkla buluşursanız şu sorulara cevap vermek zorundasınız.
-Mademki bu kadar önemli bir süreçte şehrimizi kimlerin yönetmeye aday olduğundan haberimiz yok, bu konuda etkimiz yok, bize bir şey sorulmadı diyorsunuz o zaman gelecek 5 yılımıza olumlu veya olumsuz etki edecek kişileri tombaladan çıkmışçasına şaşkınlıkla izliyorsanız sizi ne diye seçtik?

 


      - Ne zaman hakkımızı savunacaksınız, ne işe yarıyorsunuz?
- Size nasıl ve neden güvenelim?  Sözleri ile karşılaşacaksınız…
Yani demem odur ki kafanızı kuma gömerek görmedim, duymadım, bilmiyorum klasiğini oynamak size yakışmamalı.
-Yarın halka rağmen oluşturulan bir liste ile nasıl halkın arasına çıkacak, nasıl sokaktaki vatandaşın elini sıkacak ve 31 Mart için oy isteyeceksiniz?
Şimdi yeniden açıklanacak adayların hangi kriterlere göre seçildiğini, adaylık verildiği kamuoyu ile paylaşmak zorundasınız?
Aday göstereceğiniz kişilerin ayırıcı özellikleri ve nitelikleri nelerdir?
Tercih edilecek adaylar hangi özellikleriyle AK partinin oyunun üzerine oy bırakabilecek?
Aday öncelikle kendisi seçimi kazanacağına inanıyor mu?
İnanıyorsa hangi bilgi, strateji, hangi ekip ile nasıl bir kampanya yönetecek?
Adayın gerçekçi projeleri var mı?

 


       Aday olacağı ilçeyi ve genel olarak Van'ı bir siyasetçi olarak iyi tanıyor mu?
AK partinin misyon ve vizyonuna sahip mi?
Kısacası tüm belirlenecek adayların genel durumu kamuoyu ile paylaşılmalı ve kamuoyu vicdanı rahatlamalıdır.
Tekrar ifade etmek gerekirse bu süreçte alınan ve alacağınız kararların arkasında durun. Kararlarınızın nedenlerini de açıklayın ki bu halk size güvensin ve arkanızdan gelsin. Yani her halinizle halka güven verin beyler!
Kapalı kapılar ardında başka, kameralar karşısında başka, dost meclislerinde başka konuşmayı bir kenara bırakın. Gizli ajandalarınız varsa açılmamak üzere kapalı tutun.
Dünyayı bir günlük etmeyin!
Bu önemli süreçte eğer doğru isimlerle seçimlere gidilmezse olumsuz seçim sonuçlarının peşinen kabullenilmesi ve Van'ın HDP'ye altın tepside hediye edilmesi anlamı taşıyor.
AK partide Van Büyükşehir belediyesi başkan adayı olarak Necdet Takva'nın açıklanması ile Van'ı kazanma ümidi yeşeren AK Parti'nin karşılığı olan ilçe listeleri ile olumlu hava devam ettirilmelidir.
Ekip ruhu ile hareket edilebilmesi, kentte bir enerji ve sinerjinin oluşturulabilmesi, seçimin kazanılması için oluşan olumlu havanın güçlendirilerek başarıya taşınması için ilçe adaylarının belirlenmesinde referans olarak kabul edilecek kriterler Necdet Takva'nın aday olarak belirlenmesinde göz önünde bulundurulan gerekçeler ile aynı olmalı.
Sakın şu yanlışlara düşmeyin!
-Küçük olsun benim olsun, eğer ben yoksam veya bana yakın aday yoksa kazanmak yerine kaybetmek daha iyidir mantığını bir kenara bırakın.

 


      -Yerli ve milli vurgusunu yanlış yorumlayıp kent içinde ırksal ayrımcılık yaparak, toplumun tarihsel ve sosyolojik gerçeği ile buluşmayan kararlardan, isimlerden uzak durun!
-Kendi makamını güçlendirmek, kişisel ikbalden başka kaygı taşımayan gerekçelerle aday belirlemekten uzak durun!
-Geçmişte olumsuz birçok tecrübe sahibi olan bu halka liyakat, ehliyet ve temsiliyette ciddi eksikleri olan ve sırf sizinle kan, akrabalık bağı olan belli isimleri de halka dayatmaya da çalışmayın!
Unutmayın! Halkın size belli bir süreliğine vermiş olduğu yetkiyi hissi ve nefsi davranarak kötüye kullanırsanız Vallahi bunun vebalini bir ömür çeker, ahirette de tüm insanlık ailesinin karşısında rezil olursunuz.

 


  Samimi duygularla size değer veren bu halka bu zulmü reva görmeyin. Eğer DAVA dediğiniz şeyin özünü;
-Halka hizmet, Hakka hizmettir anlayışı oluşturuyorsa başta Ak Parti İl Başkanı Kayhan TÜRKMENOĞLU olmak üzere milletvekillerini davalarına ve bu millete vermiş oldukları söze sadık kalmaya davet ediyorum. Nasıl güneş balçıkla sıvanmazsa, hakikat ve gerçekte asla yalan ve iftira ile örtbas edilemez. Elbet gün yüzüne çıkar.
İşte tamda bu nedenle Celalettin-i Rumi'ye ait olan bir sözü hatırlatmak istiyorum;
-Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol!
İptal edilen aday tanıtım toplantısının ortaya çıkardığı sonuçlardan dersler çıkarıp yeni hazırlanacak listenin liyakat, ehliyet, adaletle objektif kriterler rehberliğinde hazırlanması temennisi ile…

 
Etiketler: YA, GÖRÜNDÜĞÜN, GİBİ, OL,, YADA, OLDUĞUN, GİBİ, GÖRÜN!,
Yorumlar
Diğer Yazılar
ADALET YOKSA DEVLET OLMAZ!...
Bir dokun bin âh işit!...
Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan pahalı!...
VANSPOR’U KİMLER ENGELLİYOR…?
Bu ne vicdansızlık? Esnaflığa yakışmayan zulüm…!
BİZİM ONLARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR…
Emanet ve İhanet
YETENEKLERİN ÜSTÜNDE OTURAN ACEMİ YÖNETİCİLER…
BÜYÜKŞEHİRİ YÖNETEN STAJYERLER!…
Akıllı Şehirler ve Deliler…
VAN BAŞKANINI BEKLİYOR
KORONA BİZİ DE YAKALADI DOSTLAR!...
İÇ KAVGALARDAN BAŞINI KALDIRAMAYANLARIN DRAMI..
HDP VE ÇELİŞKİLERİ?
AK PARTİ’DE ZORLU VİRAJ…
SİLAHLARIN GÖLGESİNDE DEMOKRASİ!...
KOBANİ BAHANESİNDEN SOKAK GÖSTERİLERİNE: TÜRKİYE KARIŞACAK MIYDI?
SONUCU BELLİ SEÇİMLERİN HEYECANSIZLIĞI!...
İSRAF TOPLUMSAL BİR HASTALIKTIR!..
NE DİYEYİM; SÜRÜ'SÜNE BEREKET!...
VAN’IN BİRİNCİ GÜNDEMİ KORONA MI?
VAN'DA DURUM ÇOK VAHİM!
VAN SPOR’A BAŞKAN ÇOK; İCRAAT YOK!....
VAN SPOR'A BAŞKAN ARANIYOR AMMA!...
KURBANLIK KURBANLAR!....
KADININ BEYANI ESASTIR SÖYLEMİ ÜZERİNE!
MEYDANLARDAN BANDOLARA GİDEN YOLDA 15 TEMMUZ!...
İPLER KİMİN ELİNDE?..
VAN'DA SİYASET KATLİAMI!...
YANLIŞ HESAP!...
HALININ ALTINDA BİRİKEN KİRLER!...
NASIL BİR GELECEK İNŞA EDİLMELİ?
VAN’A NEDEN YATIRIM YAPILMIYOR?
VAN’DA KANALİZASYONU DA AŞAN PİS KOKULAR YAYILIYOR!
BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK?
BARİ DİNİ BARONLAŞTIRMAYIN…!!!
EY NAMUSSUZLAR TAYFASI!....
VAN'A ÖZEL KARANTİNA MI GELİYOR?
EY İNSANOĞLU!.....
VAN DEPREMLERE HAZIR MI?
Van Kent Danışma Kurulu Hayırlı Olsun!
KUŞTAN AL HABERİ!... VAN’DA TEDİRGİN SAATLER…
HER ŞEY GÜZEL OLACAK
KORONA VİRÜS'ÜN VAN GERÇEĞİ! VAN'DA BOSTANINIZ VAR MI?
ÖLÜMÜ DE ÖLDÜREN RABBE SECDELER OLSUN!..
BİR MİLYON TÜRK VATANDAŞI KORONA VİRÜSÜNE YAKALANACAK!
VAN'DA TARİHİ OLAYLARA KARŞI BU NE BÜYÜK TEPKİSİZLİK!..
DEDİKODU VİRÜSÜ VAN'A ULAŞTI!...
DARBE OLDU ZATEN!...
KARDAN, FIRTINADAN, FELAKETTEN MEDET UMAN FESATÇILAR!...
KADERDEN KEDERE; KEDERDEN KADERE TÜRKİYE!...
VAN’DAKİ AK PARTİ GERÇEĞİNE İSTATİKSEL BAKIŞ!
VAN’DAN ELAZIĞ’A 50 BİN KONUT!...
VAN’DA ERDOĞAN’A OPERASYON MU YAPILIYOR…!!!? SAĞLIK SİSTEMİ KANSERE YAKALANDI!
VAN LİDERİNİ ARIYOR…!!!
2020’DE BİZ KAZANALIM!.. 2019-ASAYİŞ VE VAN YÖNETİMİ…!
HELAL OLSUN YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO!..
HER MAHALLEDE BİR TEMSİLCİLİK AÇALIM! YENİDEN CANLANALIM!
VAN VAKFI YENİ BAŞKAN VE YÖNETİMİ O KOLTUĞU HAK ETMELİLER…!!!
İŞ BAŞA DÜŞTÜ… SEÇİM VAN VAKFINA ANLAM KAZANDIRABİLECEK Mİ?
VAN VAKFI VAN’IN VE VANLININ NERESİNDE? NEYE YARAR?
BATAKLIK SİNEKLERİ!...
YOLSUZLUK TERÖRÜYLE MÜCADELEYE VAR MISINIZ?
VAN’DA TÜM CADDELER KAPATILIYOR MU?
HDP DİYARBAKIR'DAN ÇEKİLİYOR MU?
HER SANİYE ALLAH'A BAĞLIYIZ!....
ACİLEN HOCAYA VE İYİ FUTBOLCULARA İHTİYAÇ VAR!
BEYAZ MASA VE ŞİKÂYET HATTI NEDİR?
VAN’IN OLMAZSSA OLMAZI: EDREMİT!...
BENCE HEM NAMUSSUZ HEM ŞEREFSİZ HEM ADİ BUNLAR!
BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM!
SAYIN VALİMİZE VE İŞ İNSANLARIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!
Futbolun yediği tekmeler!...
ALMANLAR, FRANSIZLAR, AMERİKALILAR, HOLLANDALILAR! NERELERDESİNİZ?
YETMEZ Mİ ARTIK?!
VAN'DA AK PARTİNİN HAFIZASI VAR MI?
KAYYIMLA GELEN HİZMET DÖNEMİNİN SATIR BAŞLARI
ÖMER'İNİ ARAYAN ŞEHİR!
KAYYIM ÇARE Mİ, ÇIKMAZ MI? DEĞİŞEN NE OLACAK?
VAN'I TANITMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?
VAHİM TABLO: VAN'A 70 DOKTOR ATANDI YALANINDAN 70 DOKTORUN GERÇEĞİNE!..
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN: SAĞLIK ACİLDE!
ALKIŞLAR EĞİTİM CAMİASINA: VAN LGS'DE YEDİNCİ SIRADA!
ŞİMDİ ANLATABİLDİM Mİ?
OYNATMAYA AZ KALDI!..
AŞAĞIDAKİLER YUKARIDAKİLER
RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TEFECİLİK
BİR SAHİPSİZ ŞEHRİN ADIDIR VAN!
Kafayı Kuma Gömenlere Gelsin!
VANSPOR VE BİR BAŞARI HİKÂYESİ
BU BAYRAM DİRİLİŞİMİZ OLSUN…!
DOĞRUYU SÖYLEMEYENLER UTANSIN…!
2-1'LE GELEN ŞAMPİYONLUK: BİRLİK, BERABERLİK!!
YYÜ, üniversiteden ibaret değil!
ORUÇTAN BAŞKA HERŞEY…!
VAN'IN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR…!
ZOR GÖREVE TALİP OLMAK!
ŞEHRİ-EMİN OLMAK DOĞRULUKLA OLUR, YALANLA DEĞİL!
SON DAKİKA!
HALKIN NAMUSUYLA OYNAMAK!
AMAN DİKKAT! DEĞİŞİM RÜZGARLARI MI DEDİNİZ…!?
HDP KAZANDI VAN KAYBETTİ
VAN HALKI NEDEN SANDIĞA GİTMEDİ?
BİR SEÇİMİ DAHA GERİDE BIRAKIRKEN
HDP NEDEN KAZANMALI?
3 SAATLİK UYKU!! GÖNÜLLERİN KIRILMASINDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE…!
İNSAN NEDEN İNSANCIKLAŞTI!!
ÖN YARGILARA EDİ BESE!...
SİYASİLERE AÇIK MEKTUP
PROJELER DEVRİ
HAYALİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK PROJELER
KUR'AN NEYİ EMREDERSE ORADA HAYIR VARDIR….
MUTLULUĞUN SIRRI?
İKTİDAR SAVAŞLARI
PKK-HDP / DİN-GELENEK İLİŞKİSİ!
VAN'IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!
GEÇ OLMADAN HALKI DİNLEYİN ARTIK!
AK PARTİ'NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM
VAN NASIL BİR VALİ GÖRMEK İSTİYOR?
AÇIKLAMAYA MUHTAÇ O KADAR SORU VAR Kİ KAFAMDA!
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
KADER, GAYRETE ÂŞIKTIR!
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
CUMHURBAŞKANI: "VAN İÇİN HAYALLERİN VARDI! HAYDİ, SANA FIRSAT; GEL!"
KILI KIRK YARMAK!
ADAYLAR BİRİLERİ İÇİN Mİ YOKSA KENT İÇİN Mİ ADAY OLMALI?
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN UYARIYORUZ!
BEŞTE BEŞ OLSUN; BİZİM OLSUN!...
NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK RAKİBİ! 300 BİN OY NEREDE?
BAŞKAN TÜRKMENOĞLU'NA AÇIK MEKTUP!.. HAKKI TESLİM EDİN!
VAN'IN AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLIYORUZ!...
NE BEKLİYORSUNUZ?
Van'da Davasına Sadık Üç Önemli İsim..
YA MECLİS ÜYELERİ? HEPİMİZ UNUTTUK MU?
BÜTÜN OYLAR HDP'YE!!...
İNSANIN KADERİ SEÇMEKTİR!
RÜZGÂR GİBİ GELDİ GEÇTİ
Şeytan Köprüsü'nü Taşlamak!..
Şehremini Aranıyor!
EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU DEMEYİ BİLMELİYİZ!
Yerel Seçimlere Hazır mıyız?
Yeriniz Sağlam mı?
Şampiyonluğa Hazır Mıyız?
DARBELER TARİHİNDE YENİ BİR LEKE: 10 AĞUSTOS!
Van'ın Sırtından Kürk Giyenler Nerdeler?
ALOOO! SAYIN VEKİLİM!...
VAN’IN İNCİLERİ BİR BİR ELLERİMİZDEN KAYIYOR!…
HAVADA, KARADA; HALİ PÜR-MELAL'İMİZ…
ZAMANIN MÜCAHİTLERİ MÜTEAHHİT OLMASIN! MİLLETİN VEKİLİ OLMAK…
ŞANTAJCI PİSLİKLER…!!!
Bizi Değil Çocukları ve Geleceği Düşünmek Zamanıdır
BEN DİKTATÖRÜM ARKADAŞ VE DE DİKTATÖRÜ DESTEKLİYORUM!!!
24 Haziran Sonrası Ne Olacak?
İradeni kullan, geleceğine sahip çık!
İnsan neye sadık olmalı, oya mı, oyuna mı?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM VAN SİZİ MAHÇUP ETMEYECEK!
"YALAN VE İFTİRALARI İLE ÇOK ÇOK MALUM BASIN!!!"
Gündüzün rehaveti akşamın çadırında Van seçimleri
LÜTFEN HATIRLA VE SOR!
RAMAZAN EĞLENCELERİNE BUYURUN!
EDİ BESE: VAN'DA 160 EVE EL KONULDU!
ADAYLAR NASIL AMA…?!!
Gençliğin Rol Model Arayışına Cevap Olabilecek miyiz?
Kentin geleceği mi? kendi geleceğiniz mi?
Plaketler şehri
KİMLER ADAY OLMAMALI!!!
Tek Adam mı?
TÜRKİYE'YE KATKI SUNMAK MI SİYASETTEN NEMALANMAK MI?
ERKEN SEÇİME GİDERKEN
AK PARTİ’DE OLANLARA ÖZÜ ÖZÜMÜZE BAKMAK!
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
PİŞMAN OLMAMAK VE VEBAL ALMAMAK İÇİN DOĞRU KARAR!
HER İŞE BURNUNUZU SOKMAYIN!...
Anlamsız sorunlar şehri!
Hedef İl Başkanı mı?
İhmalden İmhaya Van’da Kayyum gerçeği
Hisarcıklıoğlu'na Açık Mektup!
KAÇAK SU İLE ABDEST ALINIR MI?
VAN'A NE ZAMAN SIRA GELECEK!!!?
Sizi gidi istismarcılar sizi…
ÜSKÜDAR'I GEÇENLER!..
Düğmeleri yanlış iliklerseniz!
MEHTER MARŞI HIRSIZLARI!
Tepetaklak düşecek miyiz?
Aramızda STK Başkanı olmayan var mı?
Takipçinizim, Çünkü
Van'da hizmet Ankara'ya benzemiyor
Nasıl bir yeni yıl?
ALLAH İYİCE TEMİZLENENLERİ SEVER
NİÇİN GÜLÜYORSUNUZ?... ÇOK MU KOMİK!...
Van'a on yıllık kayyum atanıyor
DEVLET BABA'DAN VANLI AMCAM'A DÖNÜŞMEK
YENİ İL BAŞKANIYLA HASBIHAL
Adam harcama coğrafyasına hoş geldin başkanım!
ÜÇÜ BİR ARADA; MAHVOLDUK İLK YARIDA!
Çürüyen bürokrasi ve siyasette çürüyen araçlar
DEĞİŞTİRİN YOKSA DEĞİŞİRİZ, DEĞİŞTİRİRİZ!
VAN'DA MADDİ BAĞIMLILAR SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Dünyanın en huzurlu ve müreffeh kenti Van
Van ekonomisine çözüm: 'Samimiyet ve icraat'
Bir dokun bin ah işit
Haydi erkeksen bir daha yaz!
Van'da uçan trilyonlar…
Değişim Bakanlığı ve Van
EY BUKALEMUN KILIKLILAR!
Ak Partililer ve Ak Parti'den seçilenler!
Neye, niçin, neden adaysınız?
ŞAMPİYONLUKTAN ÇOOOK DAHA FAZLA!
Öldürmeden önce övmek Yaşarken sevmek…
ÇEVRE YOLUMUZ BİTİYOR!!!
ALIN SİZE BİR BÖLÜCÜLÜK YAZISI!
ADAM GİBİ ADAMLAR ARANIYOR!
Korkuyorum (!)
EMNİYETTEYİZ İNŞAALLAH!..
OHÂL üç ay daha uzatılacak! Çünkü...
NASIL BİR VALİ?
YA YENİ HÂL, YA DA İZMİHLAL!
GEVAŞ'I BENCE UNUTMAYALIM!
DİRİLİŞE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
ROKETATARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Derdim çoktur hangisine yanayım?
Tuttuğumuz orucun hakkını verelim!
İMAMLAR DİRİLİRSE CEMAATLER DİRİLİR!
İnternetten oyun indirmek oruç bozar mı?
Bir gazetecinin ölümü!
VALLAHİ BAŞIM AĞRIYOR: AHAN DA SİZE BELGELER!...
HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ GAZETECİLERİ ASLA
AĞABABANIN İCRAATLARI HENÜZ ÇOCUKLARIN GERİSİNDE…
VAN'DA TURİZMİN PÜRMELALİ!....
Erken seçim yok: herkes masmavi olacak!
Haydi Gençler... Haydi Kadınlar...
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!
Markalaşmak için takdire var mısınız?
Kışla’dan Van’a inen Üniversite!..
Van'da bir vefa toplantısı…
Büyükşehir havlu attı
Van’da % 40 polemiği!...
Kendi halkını yok eden sistemden kurtulmak istemezmisiniz?…
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz!
Hepimiz intiharlardayız!..
Bileğini dört yerden kesip ölümünü yazan adam!..
Sizi gidi 15 Temmuz istismarcıları
Duyun biziiiii!
Nerdesinizzzzz!
Adam öğütme fabrikası…
Sen sütten çıkmış ak kaşık mısın?
Sizi gidi Van sevicilerrr!
Doğulu sivil toplum örgütleri artık “taziye evi” olmaktan çıksınlar.
Belediyenin yetkili kişisi vardı karşımızda
Belediyecilik oynayalım mı?
Koskocaman yalnızlık
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
VANSPOR BİRİNCİ LİGE!..
HELAL OLSUN MİLLİ PİYANGO!..
Kürt’ün Kürt’ten başka düşmanı yoktur
Van'ı konuşalım istedik
Vatandaş kayyumdan memnun…
Silahların yerine konuşma zamanı gelmedi mi?
PARALEL VE DOSTLARINI NASIL TANIRSINIZ?
KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İSTİYORSAK?
DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLET
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
buraya tıklayınız
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
35
0
4
2
11
17
2
Fenerbahçe
35
0
4
2
11
17
3
Galatasaray
33
0
4
3
10
17
4
Gaziantep FK
31
0
2
7
8
17
5
Alanyaspor
30
0
6
3
9
18
6
Hatayspor
28
0
5
4
8
17
7
Trabzonspor
26
0
5
5
7
17
8
Fatih Karagümrük
24
0
5
6
6
17
9
Antalyaspor
24
0
6
6
6
18
10
Kasımpaşa
22
0
7
4
6
17
11
Başakşehir FK
22
0
7
4
6
17
12
Sivasspor
22
0
5
7
5
17
13
Konyaspor
22
0
7
4
6
17
14
Yeni Malatyaspor
21
0
6
6
5
17
15
Çaykur Rizespor
21
0
6
6
5
17
16
Gençlerbirliği
19
0
8
4
5
17
17
Göztepe
19
0
6
7
4
17
18
Kayserispor
16
0
9
4
4
17
19
MKE Ankaragücü
15
0
10
3
4
17
20
Denizlispor
14
0
9
5
3
17
21
BB Erzurumspor
13
0
11
4
3
18
Arşiv
Haber Yazılımı
google-site-verification: googlecd1e552a0e00d665.html